Народна медицина

 
 
» » » Дерево каштан кінський звичайний

Дерево каштан кінський звичайний

  
Дерево каштан кінський звичайний
Опис.

Каштан кінський звичайний являє собою дерево заввишки до 30 метрів з густою широкою кроною. Відноситься до сімейства конскокаштановых. Кора на стовбурі дерева з тріщинами, темно-бура, на молодих гілках світло-бурого кольору. Листя дерева з пильчато-зубчастими краями, довгочерешкові, великі, пальчатоскладне, супротивні, із 5-7 листочків, назад-яйцевидних, сидячих. Квітки являють собою прямостоячі пірамідальні мітелки, білого кольору, великі, з червонуватими або жовтуватими плямами при основі пелюстки, розташовані на кінцях гілок. Плоди каштана кінського - з шипами, округлі м'ясисті коробочки. Насіння блискуче, коричневого кольору, з сірою плямою біля основи, досить великі, до 2-3 див. Дерево зацвітає в травні, а плоди дозрівають у вересні - жовтні.

Поширення.

Батьківщина каштана кінського - Греція. Дерево каштан кінський звичайний в Росії і на Україні розводиться як декоративна рослина в парках і садах.

Заготовка.

У лікувальних цілях застосовують кору, насіння, квітки і листя. Кору дерева збирають 3-4-річних гілок навесні і відразу сушать на відкритому повітрі.
Квітки збирають під час цвітіння. Після збору їх відокремлюють від суцвіття і сушать на сонці, а потім сушать на відкритому повітрі під навісом.
Листя збирають в кінці червня - початку липня. Розклавши тонким шаром, а листки без черешків сушать на повітрі під навісом або в спеціально вентильованих приміщеннях. Плоди збирають цілком дозрілими, сушать у сушарках при 50-60С.
Дерево каштан кінський звичайний

Хімічний склад.

Кора кінського каштана звичайного містить жирну олію і дубильні речовини, глікозиди: ескулін, фраксин, есцин, тритерпеновий сапонін; плоди, крім того, містять крохмаль і флавоноїдні глікозиди.

У листі дерева знайдені аспралгин, флавонові сполуки, спиреозид, рутин і каротиноїди.

В насінні - сапонін, багато крохмалю, артресцин, есцин, кемпферол, кверцетин, цукор, вітаміни В, С і К, дубильні і білкові речовини, жири.

У квітках – пектинові речовини, кверцетин, флавоноїди, рутин, ізокверцетін.

Фармакологічні властивості.

Лікувальні властивості препаратів каштана кінського пояснюється наявністю в ньому тритерпенового глікозиду есцину. Есцин діє як протинабряковий та протизапальний засіб, збільшує вміст сухого залишку лімфи і одночасно знижує лимфоток, знижує проникність плазмолімфатіческого бар'єру.

Застосування.

Препарати каштану кінського є корисними для лікування посттравматичних набряків, післяопераційних тромбозів і їх профілактики, тромбоемболії і запалень. Каштан кінський використовується при варикозному розширенні вен у породіль та вагітних і як антигеморроидального кошти. При прийомі всередину препарати цього дерева чинять антисклеротичну та знеболювальну дію.

В народній медицині використовуються настої насіння, квіток і кори дерева в якості в'яжучого і жарознижуючий засіб, для лікування ішіасу, різних ревматичних захворювань. Також настої при захворюваннях жовчного міхура, варикозному розширенні вен на ногах, катарі бронхів, при спазмах судин, захворюваннях слизової оболонки носа, подагрі, хронічних розладах травлення, лікуванні геморою і довго не гояться ран.

Лікарські препарати каштану кінського.

Настій насіння.

Чайну ложку насіння каштана кінського заварити 1/2 л окропу, а потім настоюйте протягом 2 годин, профільтрувати. Пити по 1/2 склянки чотири рази на день до їжі.

Настій кори.

Чайну ложку подрібненої кори дерева заварити 1/2 л окропу, а потім настоювати протягом 2 годин, профільтрувати. Пити до їди по 1/2 склянки чотири рази на день.

Настій при гастриті.

1/2 ст. ложки подрібненої кори дерева каштана кінського звичайного заварити 2 склянками води, а потім настоювати протягом 8 годин. Потім настій поставити на вогонь і довести до кипіння, профільтрувати. Пити в день по 1/2 склянки чотири рази.

Сік з при варикозному розширенні вен.

Пийте сік свіжих квіток по 25-30 крапель 2 рази в день.

Настоянка при варикозному розширенні вен.

50 г квіток каштана заваріть 1/2 л горілки, а потім настоюйте в темному місці протягом 14 днів, періодично струшуючи, профільтруйте. Пийте за 30 хвилин до їди по 30 крапель тричі на день.

Настойка для зовнішнього застосування.

20 г сухих квіток каштана заварити 1/2 л 70%-ного спирту, а потім настоювати в темному місці протягом 2 тижнів, профільтрувати. Застосовувати для натирання суглобів при ревматизмі.

Фармацевтичні препарати.

«Ескузан» - зменшує запальні явища, підвищує тонус венозних судин, зменшує проникність капілярів. Використовується при порушеннях венозного кровообігу.

«Эсфлазид» - застосовується при геморої, тромбофлебітах, флебітах.

«Репарил» - використовується для форсування відновлення функцій органів і тканин після травм, при флебітах, після операцій, при геморої, при варикозному розширенні вен.

«Репарил-гель» - використовується при травмах з забоями, радикулітах, при гематомах, розтягуванням зв'язок.

Протипоказання.

Прийом препаратів з каштана кінського протипоказаний при годуванні груддю та вагітності. При нирковій і печінковій недостатності препарат з каштана слід використовувати під наглядом лікаря.
Подумайте і припустіть!

Цікаво, що крім кінського каштана, існує і звичайний каштан. Плоди його їстівні і вживаються в їжу смаженому або вареному вигляді. А ось чому плід неїстівного каштана, але володіє багатьма цілющими властивостями, називають кінським?