Народна медицина

 
 
» » » Рослина змієголовник молдавський - застосування, лікування, фото

Рослина змієголовник молдавський - застосування, лікування, фото

  
Рослина змієголовник молдавський - застосування, лікування, фото
Опис.

Трав'яниста однорічна рослина змієголовник молдавський має висоту 15-50 см і віднесено до сімейства ясноткових. Стебло змієголовника розгалужене, чотиригранне, прямостояче. Листя рослини короткочерешкові, супротивні, яйцевидно-довгасті. Квітки змієголовника молдавського іноді білі, в основному фіолетові, в мутовках на кінцях стебел, зосереджені в довгі китиці. Плоди рослини - довгасті горішки, насіння в яких дозрівають у вересні. Цвіте змієголовник в липні – серпні.

Поширення.

Поширений у Східній та Західній Сибіру, в європейській частині Росії, на Україні, на Кавказі, на Далекому Сході. Росте на полях, на степових схилах, парках, на городах.

Заготовка.

В лікарських цілях заготовляють надземну частину рослини змієголовника молдавського. Траву рослини запасають під час цвітіння змієголовника, сушать, часто перевертаючи, в тіні на повітрі або в добре вентильованих приміщеннях.

Рослина змієголовник молдавський - застосування, лікування, фото

(рослина змієголовник фото)

Хімічний склад.

Трава рослини містить алкалоїди, флавоноїди, ефірні олії (гераніол, цитраль), кумарини.

Фармакологічні властивості.

Змієголовник молдавський володіє протисудомною, заспокійливу, ранозагоювальну і болезаспокійливими властивостями.

Змієголовник - застосування.

У народній медицині настій трави змієголовника застосовують при мігрені, невралгіях, простудних захворюваннях, тахікардії.
Зовнішньо - у вигляді припарок і компресів застосовують при ревматизмі, ударах і зубного болю.
Свіже листя змієголовника прикладають для прискорення загоєння до гнійних ран. Змієголовник застосовується при захворюваннях шлунка та печінки.

Змієголовник - лікування.

Настій.

Столову ложку трави змієголовника молдавського заварити склянкою киплячої води, після цього протягом чверті години наполягати, профільтрувати, охолодити. Пити по 1 ст. ложці до їжі 3 - 4 рази в день.

Настій для зовнішнього застосування.

Чайну ложку трави рослини заварити склянкою киплячої води, після охолодження процідити. Полоскати рот при запальних захворюваннях і робити компреси на область лоба при мігрені.

Компрес.

Подрібнити свіжу траву змієголовника молдавського, покласти її на марлю, складену пару раз або серветку, прикладати до рани на 5-7 хвилин 3-4 рази в день.

Протипоказання.

Індивідуальна непереносимість.

Подумайте і припустіть!

Змієголовник молдавський крім використання в народній медицині застосовують і в кулінарії, і в парфумерії. Стебла і квіти цієї рослини мають ароматом лимона. Їх додають в деякі страви для надання їм пряного аромату. Причому цей приємний запах зберігають як свіжі, так і висушені частини рослини. У змієголовника, названого так за те, що за формою його квітка нагадує голову гримучої змії, і багато інших назв. Ще його називають драконоголовником, синявником, турецької мелісою. У деяких районах за рослиною закріпилася назва «маточник». Як ви думаєте чому?