Народна медицина

 
 
» » Харчування при переломі кісток ніг або іншої кінцівки

Харчування при переломі кісток ніг або іншої кінцівки

  
Харчування при переломі кісток ніг або іншої кінцівки Як відомо, переломом називають порушення цілісності кісток. В період проведення лікувальних заходів, основні зусилля лікарів спрямовані на активізацію процесу зрощування кісткової, м'язової тканини. Після успішного лікування, коли ушкоджена кінцівка зрослася, починається не менш відповідальний процес відновлення. При цьому пацієнту рекомендована посильна рухова активність, масажні заходи та різні медичні процедури.

У цей період не менш важливим є правильне харчування, з переважанням певних продуктів, багатих вітамінами і мікроелементами, що допомагають швидкому відновленню кісткової, хрящової, м'язової тканини. Таке оздоровче харчування при переломах кісток ніг, рук, ключиці, інших частин тіла, кінцівок, дуже важливо. Причому спеціальний раціон повинен дотримуватися при періоді лікування, так і у відновний період після зняття гіпсу.

Оздоровче харчування при переломах, пошкодженнях кісток передбачає збільшення споживання їжі, багатої марганцем, цинком, фосфором, магнієм, вітамінами В6, В9, В12, С, D, К. Але самим головним, але необхідним елементом для вдалого відновлення кісткової тканини є кальцій. Отже, давайте розглянемо, яку роль відіграють ці корисні речовини, в яких продуктах вони містяться. Знаючи це, ми без праці складемо необхідний раціон.

Кальцій

Кальцій допоможе кісткової тканини швидше відновитися. Цей корисний елемент ми можемо отримати з молока, сиру і будь-яких молочних продуктів. Багато його містить риба. Взагалі, при переломах фахівці радять споживати якомога більше риби. Краще всього є дрібну рибку, яку можна варити, тушкувати, а потім їсти разом з кістками.

Багато кальцію в насінні кунжуту. Їх можна їсти просто так, або перемолоти до стану порошку і приймати по 1-2 ч. л. Їжте також відварне нежирне м'ясо, сухофрукти, буряк морква, цитрусові.

Вітаміни

- Вітамін С. При переломах кісток, крім кальцію, необхідно отримувати вітаміни. При процесі відновлення вони відіграють роль своєрідної будівельної арматури, на яку подібно бетону (якщо взяти як приклад процес будівництва) заливається кальцій. Так от, основою цієї «арматури» є головний елемент - вітамін С. Його можна отримати з свіжій зелені, фруктах, овочах, цитрусових. Дуже багато вітаміну С в капустяному розсолі, болгарському перці.

- Вітамін D. Продукти, що містять цей корисний вітамін, необхідно включати в оздоровче харчування. Його ви знайдете в рибі, особливо риб'ячому жирі. Багатий їм сир, вершкове масло, молоко, молочні продукти.

Крім того, потрібно враховувати, що наш організм відмінно синтезує вітамін D самостійно, якщо отримує достатньо сонячного світла. Тому, навіть якщо гіпс ще не зняли, треба намагатися якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, особливо в нежарку, але сонячну погоду. Це допоможе кісток, тканин швидше зростися і відновитися.

- Вітаміни групи В. Ця група також дуже важлива, причому вся разом, в комплексі. Всі разом вони містяться в житньому хлібі з борошна грубого помелу, пророщених зернах вівса і пшениці, зелені, зелених овочах, пісній яловичині, телятині.

Амінокислоти

Ці речовини необхідні пошкодженим м'язам, зв'язкам, щоб запобігти їх атрофію. Амінокислоти містять м'ясні бульйони. Тому варене, тушковане м'ясо, птиця, яловичий язик, холодець, холодець, гарячий бульйон зі звареним круто яйцем, повинні стати регулярними на столі при лікуванні переломів, а також потім, після зняття гіпсу.

А ось смажене м'ясо краще поки не є. Це велике навантаження на печінку, а навантажувати її зараз не можна. Печінка у цей період посилено виводить продукти розпаду після перелому кісток, зайве навантаження їй зараз ні до чого.

До речі, океанічна і морська риби взагалі вважається джерелом корисних амінокислот. Тому, як ми вже говорили, рибні страви повинні бути присутніми в раціоні постійно. Саме філе тушкуйте, робіть холодець, запікайте в духовці. А з кісток, плавників, голів, хвоста готуйте вуха.

Інші мінерали, крім кальцію

- Цинк. Він посилює дію вітаміну D, допомагає організму краще засвоювати кальцій. Цинк міститься в морській рибі, морепродуктах. Якщо говорити про рослинній їжі, то його ви знайдете в гарбузовому насінні, грибах-боровиках, гречці і вівсі, а також їм багаті волоські горіхи.

- Фосфор. І тут - знову риба. Ну, де, як не в ній, найбільше міститься необхідного при переломах фосфору. Крім того багата фосфором рибна ікра, особливо осетрова, а також яєчний жовток, гарбуз, волоські горіхи, червона квасоля.

Білки

Вони необхідні при пошкодженнях кісткової тканини, так як є будівельним матеріалом для клітин. Білка більш містить м'ясо. Тим не менше, потрібно розуміти, що надлишок їх теж шкідливий, так як надмірне вживання м'ясних продуктів заважає засвоєнню кальцію. Тому для поповнення запасу білків, краще вживати яйця і знежирені молочні продукти.

Що потрібно виключити з раціону

Оздоровче харчування при переломі несумісне з алкогольними напоями. Вони порушують функції клітин, які беруть участь у процесі формування кістки. Тому кісткова тканина під впливом алкоголю швидше руйнується, ніж відновлюється.

Щоб не втрачати кальцій зовсім виключіть міцний кава, чай, шоколад, солодощі, солодку газовану воду.
Утримайтеся від вживання жирної їжі, так як вона перешкоджає ефективному всмоктуванню кальцію. Жири пов'язують його і виводять з організму. Будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua