Народна медицина

 
 
» » » Квітка пізньоцвіт чудовий

Пізньоцвіт чудовий квітка

  
Квітка пізньоцвіт чудовий
Опис.

Квітка пізньоцвіт чудовий - трав'яниста багаторічна рослина. Віднесений до сімейства лілійних. Пізньоцвіт чудовий – рідко зустрічається рослина, тому в 1988 році був занесений в Червону книгу Росії. Бульбоцибулини пізньоцвіту довгастої форми як у ріпчастої цибулі, покриті блискучими оболонками темно-коричневого кольору. Восени бульбоцибулина рослини дає 2-3 великих квітки без запаху рожевого кольору. На час цвітіння пізньоцвіт скидає листя. Навесні із землі вилазять листя, між якими ховається формується зелений плід. Рослина росте, плід буріє, в середині літа розкидає насіння, а листя рослини відмирають. Листя на короткому стеблі, завдовжки до 25 см, вузькі.

Поширення.

Пізньоцвіт чудовий росте на Кавказі, зустрічається у Білорусії, Литві, на заході України.

Заготовка.

В лікарських цілях заготовляють насіння і бульбоцибулини чудового лікарської рослини пізньоцвіту. Насіння збирають в червні – липні, бульби - у серпні до цвітіння. Бульби потрібно викопати з землі, обтрусити, розкласти в один шар на сонце і злегка підсушити. Мити бульби не можна. Бульби використовуються у свіжому вигляді. Цибулини і насіння пізньоцвіту зберігаються не більше 3 місяців.

Хімічний склад.

Бульбоцибулини пізньоцвіту містять алкалоїди: колхамін, колхицеин, колхіцин, а також флавони, кислоти ароматичного ряду, глюкоалкалоиды, фітостерини, цукру, та інші сполуки. У насінні містяться смолисті, дубильні речовини, а також вуглеводи і жир.

Фармакологічні властивості.

Алкалоїди колхамін і колхіцин формують фармакологічну спрямованість дії лікарської рослини пізньоцвіту. Обидва алкалоїду здатні гальмувати ріст злоякісної тканини, мають антімітотіческой активністю. Колхамін надає послаблювальну і гіпотензивну дію на організм. Крім того, колхамін викликає анемію і лейкопенію крові.

Застосування.

Пізньоцвіт здавна використовувався для лікування болю в кістках, подагри, злоякісних виразок. Для цього робили припарки з подрібнених бульб, перемішаних з розтертими кумином, шафраном, імбиром, цукровою пудрою, перцем, м'ятою і кмином.

Для лікування раку шкіри використовується 0,5% колхаминовая мазь. Але навіть її зовнішнє застосування може викликати поява білка в сечі, зменшення лейкоцитів у крові та інші ускладнення. Лікування колхамін має проводиться під лікарським наглядом. Також колхамін застосовується при лікуванні неоперабельних форм раку стравоходу. У народній медицині цибулинна лікарська рослина пізньоцвіт чудовий застосовується як сечогінний, проносний, жовчогінний, потогінну, знеболюючу і блювотний засіб.

Лікарські препарати.

Настоянка при подагрі і ревматизмі.

Сухі подрібнені бульби пізньоцвіту залийте 50% спиртом у співвідношенні 1 до 5. Наполягайте протягом 21 дня в темному місці. Застосовуйте лікарську настоянку як розтирання болезаспокійливого ефекту.

Фармацевтичні лікарські препарати.

Таблетки «Колхамина» - вживають для лікування раку стравоходу.
Колхаминовая мазь - використовується для лікування раку шкіри.
Таблетки «Колхіцину» - допомагають при гострих нападах подагри.

Протипоказання.

Не наносите колхаминовую мазь поряд зі слизовими оболонками і взагалі не користуйтеся нею при раку шкіри 3 і 4 стадії!

Олександр, www.mednarodna.com.ua