Народна медицина

 
 
» » » Рослина аморфа чагарникова

Рослина аморфа чагарникова

  
Рослина аморфа чагарникова
Опис.

Рослина аморфа чагарникова – це багаторічний чагарник висотою 2-3 метри. Віднесений до сімейства бобових. Листя аморфи чагарникової непарноперисті, складні, складаються з 11 - 21 листочків довгасто-овальної форми з короткими шипиками на верхівках. Квітки амфори дрібні, червоно-фіолетові, сидячі в колосовидних густих китицях, що стирчать вертикально на кінцях гілок, розцвітають в липні. Плоди рослини дозрівають в кінці вересня і являють собою односемянной боб.

Аморфа чагарникова фото. Рослина аморфа чагарникова Поширення.

Батьківщина аморфи чагарникової рослини - Північна Америка. На Україні і в Росії рослину вирощують як садово-паркове. У здичавілому вигляді амфора зустрічається в південних районах європейської частини країни.

Заготовка.

Плоди аморфи чагарникової збирають в суху погоду, сушать у сушарках при температурі не вище 50С або в теплих добре провітрюваних приміщеннях.

Хімічний склад.

У молодих пагонах, листках, і насінні рослини міститься глікозид аморфін.

Фармакологічні властивості.

Глікозид аморфін впливає на центральну нервову систему заспокійливо. Він послаблює дію судомних аналептиків (стрихнін, коразол, камфора). Має кардіотонічну властивістю.

Застосування.

Застосовується в якості заспокійливого засобу при пароксизмальній нейрогенної тахікардії, при вегетосудинної дистонії, при неврозах серцево-судинної системи, при невротичних станах різного походження.

Протипоказання.

Побічних явищ і протипоказань при лікуванні аморфой чагарникової не спостерігалося.