Народна медицина

 
 
» » » Йодобромні ванни - показання та протипоказання

Йодобромні ванни - показання та протипоказання

  
Йодобромні ванни - показання і протипоказання Йодобромні мінеральні ванни являють собою процедуру зовнішнього бальнеолікування. Два основних елемента йод і бром роблять благотворний вплив на організм людини зануреного у ванну з мінеральною водою, що має йодобромне складу.

Наприклад, йод впливає безпосередньо на процеси мікроциркуляції крові в судинах, ліпідного обміну, впливає на склад, властивості крові. У процесі впливу цього елемента активізується загоєння запалень судин, відбувається відновлення порушеного обміну.

Бром впливає на нервову систему людини, нормалізує діяльність мозку, розслабляє, знижує м'язовий тонус, заспокоює, вирівнює артеріальний тиск.

Такі процедури користуються великою популярністю, вони надають лікувальну дію при багатьох захворюваннях. Однак є такі стани, при яких процедури приймати не рекомендується. Давайте сьогодні поговоримо про йодобромні ванни показання та протипоказання їх розглянемо і обговоримо:

Як ванни впливають на організм?

Коли людина приймає йодобромную мінеральну ванну, іона йоду, брому проникають в організм через шкіру. Частота, обсяг проникнення залежить від температури води і її мінерального складу. Наприклад, такі мінеральні ванни, мають низьку мінералізацію, підвищують функцію щитовидної залози концентрування іонів йоду, їх збереженню. Ванни ж з високою мінералізацією впливають протилежним чином.

Проникаючи в організм, іони йоду швидко і суттєво активізують основний обмін, стимулюють процеси синтезу білків, які прискорюють процес окислення вуглеводів, ліпідів. У результаті впливу йоду поліпшується обмін в тканинах, знижується густина крові, відновлюється, прискорюється процес утворення антитіл. Іони йоду накопичуються в органах і тканинах людського організму (щитовидній залозі, яєчниках), потім відбувається концентрація йоду в тканинах, де є хронічне запалення. Тим самим, розсмоктуються запальні вогнища.

Бром також надає свою лікувальну дію. Проникаючи в організм при проведенні процедури, ця речовина надає явну заспокійливий вплив на центральну нервову систему. Від його впливу, у людини нормалізується сон, поліпшується загальний стан, настрій. Бром розслабляє м'язи, покращує діяльність мозку і надає найбільш сприятливий вплив на самопочуття людини.

Також потрібно відзначити, що завдяки своєму протизапальному ефекту, проводяться йодобромні вагінальні зрошення при лікуванні хронічних гінекологічних захворювань.

Таким чином, можна констатувати, що йодобромні мінеральні ванни надають саме позитивний вплив на функції нервової, ендокринної системи. Активізують обмін речовин, а також інші процеси в організмі, в тому числі, ферментативні. Процедури призначаються лікувальними курсами. Після проходження повного курсу відбувається м'яка функціональна перебудова всього організму, збільшуються його адаптивні можливості.

Показання до йодобромні процедур:

Ванни рекомендують при порушеннях кровообігу, стенокардії, захворюваннях органів дихання. Корисні вони при атеросклерозі, постінфарктному кардіосклерозі, гіпертонії, гіпотонії.

Процедури мінеральних ванн показані при хворобах центральної нервової системи, підвищеної дратівливості, депресивних станах, хронічної втоми, безсоння, інших розладах сну. При полінейропатії, дорсопатії (при корінцевих синдромах), хвороби Рейно.

Дуже корисні такі ванни і зрошення при різних гінекологічних захворюваннях (запальних, не запальних), а також при клімактеричному синдромі. Ванни призначають при деяких недугах молочної залози, наприклад, при дифузній кістозної мастопатії.

Ванни рекомендують при запаленнях кісткової і м'язової тканини, а також при дегенеративних патологіях, що відбуваються в них. Дуже корисні йодобромні водні процедури при лікуванні ревматоїдного поліартриту, інших патологіях суглобів, при хворобах хребта.

Ванни призначають при захворюваннях травного тракту, при патології сечовивідної системи, шкірних захворюваннях, у тому числі, алергічних дерматитах, екземі, нейродерміті та ін.
Йодобромні водні процедури застосовують при лікуванні захворювань щитовидної залози, ожиріння, подагри, а також деяких стоматологічних захворюваннях, у тому числі пародонтозі.

Протипоказання:

Проведення процедур протипоказано при явно вираженій лейкопенії, при променевої хвороби, а також індивідуальної непереносимості йоду. Не можна проводити процедури, приймати ванни при вираженій кропив'янці, гемморагическом дерматиті.

Йодобромні мінеральні процедури не проводяться при тяжких формах цукрового діабету, тиреотоксикозі. Протипоказані вони при гіпофізарній формі ожиріння. Не можна їх проводити при вагітності.

Потрібно сказати, що такі процедури мінеральних ванн проводять у багатьох будинках відпочинку, санаторіях. Але оскільки до них є протипоказання, краще отримати направлення на процедури йодобромних мінеральних ванн у свого лікуючого лікаря. Будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua