Народна медицина

 
 
» » Як виростити айву звичайну?

Як виростити айву звичайну?

  
Як виростити айву звичайну? Рід айва сімейства розоцвітих включає один вид - айву звичайну. У російську мову назва «айва» прийшло з турецької, вказуючи на південне походження цієї культури і шляхи її поширення. Айва звичайна – зовсім не айва японська.

Плоди айви містять 7 - 12 % цукрів, близько 1 % органічних кислот, до 1 - 2 % пектинових речовин, 10 - 30 мг/100 г вітаміну С, 200 - 300 мг/100 г р-активних речовин. Плоди використовують для переробки, зазвичай після зберігання, в процесі якого поліпшується якість плодів. З них готують варення, мармелад, желе та інші продукти. Айва - кращий слаборослий підщепа для груші.

Айва звичайна росте зазвичай у вигляді багатостовбурні дерева 3 - 5 м заввишки. Квітки утворюються на кінцях пагонів поточного року, зацветая в кінці травня. Великі одиночні рожеві або білі квітки запилюються бджолами.

Плоди масою близько 200 грам дозрівають в кінці вересня. Зрілі плоди айви звичайної золотисто-жовті і нагадують за формою щось середнє між плодом яблука і груші. Континентальний клімат із жарким літом сприяє росту і плодоношення дерев, проте в посушливих умовах погіршується якість плодів. В суворі зими відзначаються підмерзання.

Для окулірування вирощують підщепи-сіянці з насіння айви, пройшли передпосівну стратифікацію протягом 2 - 3 місяців при 0 - 5°. В якості підщеп можна використовувати і вегетативно размножаемые айвовые підщепи, а також сіянці глоду. Можливо розмноження здерев'янілими живцями і відведеннями.

Вирощування з насіння айви – справа довга, тому краще всього придбати саджанець зимостійкого сорту. Щоб виростити айву звичайну її саджанці висаджують восени або навесні. Айві найбільше підходить легка родючий грунт. При перекопуванні грунту навесні вносять комплексне мінеральне добриво і перегній. Регулярно поливають у спеку.

Для перехресного запилення висаджують дерева декількох різних сортів на відстані 4 м один від одного або перещепленням створюють многосортовое дерево. Для поодиноко зростаючої айви ростуть поруч дерева повинні цвісти одночасно з нею, щоб квітки айви запилювалися перехресно від пилку квітів інших дерев.

При вирощуванні айву звичайну формують у вигляді низкоштамбового багатостовбурні дерева з добре освітленої кроною. При цьому видаляють всю прикореневу поросль. Плодоношення настає на 3 - 4-й рік. Урожай з дерева - 40 - 80 кг плодів.

Михайло