Народна медицина

 
 
» » Вирощування повстяної вишні

Вирощування повстяної вишні

  
Вирощування повстяної вишні Представник сімейства розоцвітих повстяна вишня отримала свою назву за схожість плодів з плодами вишні звичайної і за опушеність гілок і плодів.

Незважаючи на назву і зовнішню схожість вона ближче не до вишням, з якими не сумісна при щепленні, а до сливам, для яких служить слаборослим підщепою.

Плоди приємного кисло - солодкого смаку споживають у свіжому вигляді і для переробки. В них міститься 6 - 10 % цукрів, близько 1 % органічних кислот, 10 - 30 мг/100 г вітаміну С.

Це високий чагарник, що досягає 2 - 2,5 м висоти, відрізняється високою декоративністю. Під час цвітіння в квітні покривається серпанком рожево-білих квіток, що вражає в червні великою кількістю яскраво-червоних плодів на коротких плодоніжках. Цвітіння триває близько тижня. Маса плодів 1 - 2 р, у сортових рослин - 4 - 5 р. Зимостійка, посухостійка, вимогливі до умов вирощування і догляду, але любить сонце.

При насіннєвому розмноженні насіння стратифікують при 0 - 5° протягом 2 - 3 місяців. Добірні форми розмножують вегетативно: зеленими живцями, відсадками, щепленням на аличі, повстяної вишні, терносливе.


Вирощування повстяної вишні з насіння.

Культивують звичайно сіянці. Сортова культура отримала розвиток на Далекому Сході. Для вирощування повстяної вишні з насіння, їх збирають, сушать в тіні. В кінці серпня - початку вересня їх перемішують з вологим піском і зберігають до жовтня в погребі, а потім сіють в 3 см борозенки. При посадці в удобрений ґрунті, на сонячному місці і гарному поливі, сіянці виростають до 50 см у висоту за перший рік після посадки. Пересаджують їх на наступний рік.


Вегетативне вирощування.

Посадку здійснюють навесні або восени, розміщуючи кущі на відстані 1,5 - 2 м один від одного. Але, мабуть, найкращий час для посадки – весна, до розпускання бруньок. Восени повстяну вишню садять не пізніше вересня. Ті саджанці, що не встигли посадити прикопують до весни.

Посадку саджанців виробляють в легкі супіщані і суглинисті грунти. Торфовища, важкі грунту будуть найгіршим варіантом. Грунт під повстяної вишнею потрібно удобрювати. Для цього при перекопуванні після цвітіння використовують 5 кг органіки, 30 г азотних, 70 г фосфорних і 20 г калійних добрив. Раз у п'ятирічку грунт бажано вапнувати.

Спеціальної формування кущ не вимагає. Обрізку проводять для проріджування крони і залишають близько 12 сильних пагонів.

Плодоношення настає через 2 - 3 роки після посадки і далі кожен рік, якщо мороз не поб'є зав'язь. Плоди дозрівають дружно, їх збирають у дрібну тару, щоб не знищили один одного. Урожай з куща 5 - 15 кг.


Михайло