Народна медицина

 
 
» » » Вітрянка: симптоми у дорослих, лікування

Вітрянка: симптоми у дорослих, лікування

  
Вітрянка: симптоми у дорослих, лікування Вітрянка – це інфекційний недуг, який в більшості випадків вражає дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. На щастя, якщо людина один раз ним видужає, то у нього формується довічний імунітет. Однак у деяких випадках, коли вітряна віспа (як ще називають цю хворобу), у дитинстві проходить повз, вона може спіткати в більш зрілому віці. У цьому випадку хворий переносить її особливо важко. Як же проявляється вітрянка у дорослих? І чим потрібно лікувати цю «дитячу» болячку, щоб вона пройшла швидше.

Симптоматика

Вітрянка у дорослому віці має ті ж прояви, що й у дитячому. Вона дає про себе знати підвищенням температури, головним болем і сильною слабкістю. Через деякий час після появи цих проявів на обличчі і на тілі заразилася починають формуватися пухирці, наповнені водянистим вмістом. Вони виникають навіть на волосистій частині голови, а іноді вражають і слизові.

Діагностика та лікування

Лікар може поставити діагноз, лише орієнтуючись на зовнішній вигляд висипань і супроводжуючі їх симптоми. Загальний підхід до терапії «дорослої» вітряної віспи схожий з лікуванням недуги у дітей. Основна вимога – не запускати захворювання і своєчасно розпочати прийняття відповідних заходів.

Стандартне лікування вітрянки неможливо без використання спеціальних препаратів десенсибилизирующего типу. Вони ефективно полегшують свербіж, який супроводжує висипання. Зниження температури здійснюється за допомогою парацетамолу або ібупрофену. У більшості випадків терапія вітрянки не вимагає прийому антибіотиків, однак вони можуть бути прописані при появі якихось ускладнень.

Багато вважають, що використання зеленки здатне прискорити загоєння сверблячих пухирців. Але насправді це не так. Зеленка надає лише дезінфікуючий та підсушуючу дію, так само як і інші препарати такого типу. Її цілком можна замінити фукорцином або настоянкою прополісу. Крім того фарбувальні властивості зеленки дозволяють відрізнити свіжі висипання від давнішніх, таким чином визначаючи, коли ж захворювання підійде до кінця. Після того, як на тілі перестали з'являтися специфічні ознаки, потрібно почекати ще п'ять, а краще сім днів. Після цього людина вважається вже видужалий і незаразних.

Паралельно з основним курсом терапії варто приймати спеціальні імуномодулюючі засоби, що надають загальну підтримку організму. Крім того хворому варто дотримувати строгий постільний режим – хоча б у перші дні розвитку недуги, а також своєчасно міняти постільну білизну. Натільна ж білизну необхідно змінювати щодня.

Під час хвороби варто дотримуватися дієтичного харчування, лікарі рекомендують вживати побільше молочних продуктів. Крім того дуже важливо дотримувати питний режим, так як клітини організму сильно втрачають вологу. Хворому варто приймати соки, розведені чистою водою, трав'яні чаї, відвари різних ягід і трав, морси.

Способи передачі хвороби

Вітряна віспа передається шляхом безпосереднього контакту з хворою людиною. При цьому вірус цієї недуги відрізняється підвищеною контагіозністю. Існує ймовірність ураження навіть при швидкоплинному контакті на жвавій вулиці. У досить рідкісних випадках вірус передається від людини, хворого оперізувальним герпесом.

Людина, яка хворіє на вітряну віспу є заразним, починаючи з двох днів до виникнення висипань і рівно ж до того часу, поки всі прищики не покриються струпами.

Інкубаційний період може тривати від півтора до трьох тижнів, хоча в стандарті він дорівнює чотирнадцяти-шістнадцяти днів.

Вітрянка вважається особливо небезпечною для жінок, які перебувають на ранніх термінах вагітності. У цьому випадку хвороба може нашкодити розвитку плоду, викликаючи пороки і потворності. Як стверджують лікарі-гінекологи, вірус вітряної віспи може спровокувати мимовільне переривання вагітності, але іноді він ніяк не шкодить малюку.

Спрогнозувати можливі наслідки захворювання під час очікування дитини просто неможливо, тому варто провести кілька ультразвукових досліджень на більш пізніх термінах виношування. Тільки при наявності підтверджених поразок плоду доктор наполегливо рекомендує провести штучне переривання вагітності.

Ускладнення

Так як вітряна віспа у дорослих протікає набагато складніше, чому діток, вона може призводити до розвитку серйозних ускладнень, найпоширеніші з них є результатом приєднання бактеріальної інфекції.

Можливі патологічні наслідки вітряної віспи: інфекційне ураження епідермісу і/або м'яких тканин, запалення легенів, отит. Також часто зустрічаються нефрити і реактивна форма гепатиту. Дуже рідкісними, але, тим не менш, можливими ускладненнями є тромбоцитопенія, остеомієліт і септичний артрит. У деяких хворих розвивається синдром токсичного шоку.

Інші серйозні ускладнення вітрянки можуть викликати енцефаліт, різні кровотечі і мозочок атаксію.

Профілактика

Уникнути зараження можна лише після вакцинації. Існує щеплення проти вітряної віспи, яка допомагає домогтися формування імунітету.

Класичне дитяче захворювання вітрянка іноді вражає і дорослих. У цьому випадку її потрібно обов'язково лікувати під наглядом лікаря, щоб запобігти можливі ускладнення.

Катерина, www.mednarodna.com.ua