Народна медицина

 
 
» » Вирощування і догляд за сливою

Вирощування і догляд за сливою

  
Вирощування і догляд за сливою Кому хоч раз за зиму не захотілося з'їсти стиглу сливу або випити сливового компоту? Таких, я думаю, мабуть, ні, тим більше, якщо сливи зі свого дачного ділянки! Але вирощування і догляд за сливою - така ж копітка заняття, як і будь-яка робота на дачі, смак якої відчуваєш лише тоді, коли визрівають її плоди.

Сливу розмножують насінням або підщепою для селекційно-інтродукційних цілей, сортову сливу розмножують вегетативно: щепленням ниркою або держаком, зеленими живцями, корнеотпрысками і кореневими живцями. Кореневі живці та корнеотпрыски можна заготовлювати тільки від кореневласних материнських рослин. У кореневих живців з придаткових бруньок виростають пагони, у нижній етіолованої частини яких утворюються корені. Тому кореневі живці, заготовлені восени, зберігають в підвалі у вологому піску базальною частиною вниз.

Ранньою весною кореневі живці, в яких пробудилися придаткові нирки, висаджують у розсадник на відростання. По мірі росту пагонів їх підгортають перегноєм на висоті 15 - 20 см і часто поливають водою. І до осені в результаті такого догляду, виростає сливовий саджанець, придатний для пересадки на постійне місце.

Рослини, розмножені зеленими живцями, залишають на місці вкорінення ще на 1 рік для кращого розвитку.

Посадка та вирощування сливи.

При посадці сливи на постійне місце треба враховувати, що вона вимоглива до тепла, вологи і розташування, а тому її вирощуванням можна займатися в захищеному від північних вітрів місці поблизу будівель чи посадок, на сонце.

Рослини сливи краще росте на суглинних грунтах, реакція ґрунтового розчину близька до нейтральної. Тому кислі грунти для сливи - вапнують.

Посадкові ями копають зі сторонами 60 см. На підзолистих грунтах ями заправляють 18 - 20 кг перегною, мінеральними добривами і вапном, на більш родючих ґрунтах норми внесення добрив зменшують.

Саджанці висаджують навесні і восени. На сирих грунтах з близьким стоянням грунтових вод їх краще садити на поверхні грунту. При цьому на поверхню грунту вносять добрива, перекопують двічі, роблять горбок біля кола і цієї ж удобреному грунтом засипають кореневу систему, саджанець ущільнюють, поливають і мульчують шаром 5 - 6 див. Мульча зберігає вологу, оберігаючи кореневу систему від висихання, сприяє кращій приживлюваності й росту.

Відразу після посадки формують крону дерева, вкорочуючи всі гілки на третину. Лідируючий втеча теж вкорочують, але він повинен бути вище верхньої гілки на 15 - 20 див.

При цьому залишають 3 - 5 скелетних гілок, найпотужніших, спрямованих у різні сторони, а інші вирізують. Вирізують в першу чергу слабкі і відходять під гострим кутом гілки. Деякі сорти слив дають у молодому віці довгі однорічні пагони, які в майбутньому будуть скелетними тоненькими оголеними повисли гілками. Їх необхідно відразу ж вкоротити, щоб викликати ріст бічних пагонів.

Обрізку, як елемент догляду за сливою при її вирощуванні, виробляють в залежності від густоти крони, або проріджують, якщо густа, або направляють майбутні пагони в крону, зрізуючи на внутрішню нирку.

Урожай слив формується на торішніх пагонах, шпорцах і букетных гілочках, тому обрізку треба проводити так, щоб не скинути квіткові бруньки на цих плодових утвореннях. Вмілій обрізуванням крони підтримують рослина в стані активного росту і високої продуктивності. При цьому постійно видаляють пневую і кореневу поросль. З'явилися вовчки або видаляють, або включають їх в крону і переводять плодоношення на них. Обрізку проводять навесні до розпускання бруньок, рани замазують садовим варом.

Слива досить чутлива до ґрунтової посухи: при нестачі води в літній час збільшується осипання зав'язі та плодів, листя в'януть і знижується зимостійкість. Тому при догляді за сливовим деревом не потрібно забувати і про його поливі! Ранньо - осінні вологозаряджальні поливи сприяють кращій перезимівлі і більшої врожайності на наступний рік.

Догляд за ґрунтом полягає в прополці бур'янів, розпушуванні, видалення порослі, поливах, підживленні та мульчування.

Олександр