Народна медицина

 
 
» » Вирощування і догляд за ожиною

Вирощування і догляд за ожиною

  
Вирощування і догляд за ожиною Для вирощування придатні близько 300 сортів ожини. До речі в свій час вирощування і догляд за ожиною цікавили В. В. Мічуріна і він вивів два її сорти – Ізобільна і Техас, які виживали без укриття навіть у безсніжні зими.

Для розмноження ожини в наш час використовують нащадки коренів, насіння, поділ куща, а також укорінення пагонів. Більшість сортів ожини не настільки зимостійкі, тому на зиму їх пригинают до землі і пришпилюють, щоб сніг повністю покривав її кущі.

Всі сорти для вирощування умовно можна поділити на ожину, стебла якої стоять прямо (і розмножуються кореневими нащадками) і ожину - росянику, стебла якої повзучі або сланкі і тому розмножуються укоріненням верхівкових бруньок стебла.

Для розмноження садівники вибирають в основному сорти з прямостоячими стеблами, оскільки з ними зручніше працювати, хоча плоди з росяники - смачніше.

Насіння для вирощування ожини найкраще сіяти восени, оскільки при посіві навесні їм потрібна стратифікація.

Для стратифікації їх загортають у вологу тканину і перед посівом 3 доби зволожують сніговою водою, тримаючи в теплі.

Насіння сіють в родючу піщаний ґрунт, закладаючи їх на глибину 0,5 см і відразу ущільнюючи і поливаючи грунт. При появі на сходах 3 листочків, сіянці проріджують, формуючи відстань між ними в 4 див. Рослини ожини, які підпадають під проріджування не викидають, а висаджують поряд, поглиблюючи з-за того, що їх прийшло викопати, до сім'ядоль.


Догляд за ожиною.

Догляд за ожиною при вирощуванні передбачає прополку, видалення бур'янів, внесення підгодівлі, своєчасний полив, часті розпушування грунту і легке мульчування.

Навесні і восени на майбутній рік всі сіянці, приріст яких досяг 30 см, пересаджують туди, де вони будуть розвиватися далі. Для правильного розвитку ожини, відстань між сусідніми кущами має становити 90 див.

Для створення необхідної рослині грунту, в посадкові ями вносять по 300 г золи і 10 кг органічних добрив, добре все перемішуючи з існуючим грунтом. Висаджують ожину в ями розміром усіх боків якої – 40 см. Після посадки грунт ущільнюють ногою, поливають водою і мульчують органікою шаром в 4 див. Надземну частину саджанців ожини обрізають, залишаючи лише 25 см рослини.

Буде дуже добре, якщо кущі ожини відразу буде підв'язані до шпалері або кілків. Кожен пагін при цьому бажано підв'язати окремо!

Регулярне плодоношення куща ожина починає з третього року. Для кращого визрівання, в серпні проводять пинцирование однорічних пагонів (обрізають, прищипують верхівки зростаючого пагона).

Число пагонів у кущі не повинно перевищувати 8 шт, тому всю зайву поросль - видаляють. Якщо цього не зробити, то урожай зменшиться з-за зайвого затінення. Так що стеження за кількістю пагонів – теж догляд за ожиною!

Кожен рік всі пагони пагони ожини потрібно вирізати під корінь, не залишаючи пеньків.

Періодично підживлювати кущі, вносячи під них органіку при мульчуванні. Хороший регулярний полив і догляд дозволяють отримувати врожай ожини з одного куща до 1,8 кг.

Щоб пагони ожини не сгинались під вагою ягід, навесні подвязывайте їх до шпалери. В цей же час їх потрібно пинцировать на висоті близько 12 см, для підвищення врожайності.


Олександр, спеціально для www.mednarodna.com.ua