Народна медицина

 
 
» » Вирощування аронії чорноплідної

Вирощування аронії чорноплідної

  
Вирощування аронії чорноплідної Аронія чорноплідна як лікарська і плодова культура плодоносить щорічно, не скидає плодів після визрівання до заморозків, має добру зимостійкість, не боїться весняних заморозків, чуйна на добрива, не вимоглива до ґрунтів при вирощуванні.

Розмноження аронії чорноплідної.

Вирощування аронії чорноплідної не представляє складності для садівників. Розмноження чорноплідної горобини можливо горизонтальними і вертикальними відсадками, насінням, діленням куща, здерев'янілими та зеленими живцями, корені - нащадками і щепленням.

Догляд за аронией чорноплідної полягає у обрізку кущів, підгодівлі мінеральними добривами, розпушуванні ґрунту, мульчування пристовбурних кущів, поливах та боротьбі з хворобами і шкідниками.

Посадка аронії чорноплідної.

Для вирощування аронії чорноплідної насінням, їх видобувають із розчавлених плодів і сіють навесні після стратифікації або восени.

Дворічні корені - нащадки аронії вже мають свої коріння, а тому їх викопують, відсікають від материнської рослини і висаджують у грунт. Якщо коренева система такого нащадка ще слабка, то тоді його висаджують на дорощування.

Для вирощування аронії чорноплідної горизонтальними відводками потрібно вибрати кущі у яких добре розвинені пагони біля коренів, які розташовуються по краях куща. Навесні або восени потрібно викопати канавку глибиною 6 см і пригнути втеча до землі в цій канавці, закріпити її там так, щоб він не піднявся і засипати землею так, щоб частина пагона залишалася над поверхнею грунту.

В результаті з нирок пагонів над землею виростуть нові пагони, а під землею - коріння. Коли нові вертикальні пагони стануть більше 8 см у висоту, їх на половину зростання потрібно підгорнути землею. Повторне підгортання потрібно провести при досягненні ними зростання в 18 див.

Знову виросли відведеннями бажано доглядати, поливати. А восени, після листопаду, їх потрібно розкопати і порізати на саджанці. Також аронія непогано розмножується зеленими живцями.

Живці аронії чорноплідної можна прищепити на горобину звичайну на висоті близько 1,5 метрів і поступово сформують нові пагони крону - куля.

Умови для посадки аронії чорноплідної.

Вибираючи грунт для посадки аронії чорноплідної, не забувайте, що саджанці чорноплідної горобини люблять досить вологий грунт. Недолік вологи позначається на якості її плодів.

Крім цього аронія - світлолюбна рослина. Рости в тіні вона, звичайно, буде, але плодоносити - ні. Навіть невелика тінь протягом дня від будівель або інших дерев сильно зменшує її врожайність.

Аронія чорноплідна: схема посадки.

Посадку аронії чорноплідної можна робити і восени і навесні. При цьому її кущі бажано розміщувати так, щоб вони не затінювали один одного. Це відстань - через 2 -2,5 метра. Для посадки потрібно викопати яму розмірами 0,60 х 0,60 х 0,40 м.

В ямі створіть бовтанку із землі, води та суміші мінеральних і органічних добрив. Врожайність аронії чорноплідної в перші роки після посадки буде визначатися саме якістю заправки ями при посадці, так як коренева система кущів - мичкувата.

Як обрізати чорноплідну горобину?

При зниженні врожайності зверніть увагу на загущенность крони. Якщо ступінь освітленості всередині крони низька, то саме час провести обрізку. Помічено, що саме при сильному загущенні крони весь урожай аронії зосереджений зовні куща, а всередині крони - плодів майже немає.

Підрізка чорноплідної горобини виконується таким чином, що у неї залишають близько 18 пагонів, а решту зрізають. В першу чергу позбавляються від ламаних, старих та пошкоджених, а також тонких і слабких гілок. Крім того, кожен рік прибирайте 3 - 5 старих прикореневих пагонів, залишаючи їм на зміну стільки ж молодих, розвинених пагонів.

Олександр, спеціально для www.mednarodna.com.ua