Народна медицина

 
 
» » » Лікувальні властивості ехінацеї

Лікувальні властивості ехінацеї

  
Лікувальні властивості ехінацеї

На своїй батьківщині ехінацея росте у преріях і по піщаних берегах річок. Цвіте все літо, радуючи око своїми яскравими квітками. Ехінацея – рослина з дуже красивими квітками, що нагадують великі ромашки. Крім традиційної рожево-малиновим гами, сучасні селекційні ехінацеї бувають оранжевими, жовтими і білими.

Ехінацея зацвітає на другий рік життя. І залежно від погоди, її квітку, що розпускається в кінці червня, якщо весна була ранньою або в середині липня, якщо весна була пізньої.

Ехінацея - багаторічна рослина. На одному місці росте 5-6 років. Період цвітіння розтягнутий з червня по серпень, а насіння дозріває у вересні – жовтні.

Медонос ехінацея.

На додаток до декоративності, ехінацеї володіють лікувальними властивостями. Квітучі з середини літа до середини осені ехінацеї привертають в сад безліч метеликів, бджіл і джмелів.

Ехінацея пурпурна має гарні медоносні лікарські показники літнього й осіннього періодів. Так з одного гектара суцільних посівів ехінацеї можна отримати від 40 до 130 кг меду, а на окремих пасіках до 600 кг. Як медонос, рослина цінне ще й тим, що цвіте в кінці літа, коли основні медоноси вже відцвіли і бджоли відчувають нестачу корму.

У ехінацеї пурпурової дуже висока ефективність використання, оскільки її коріння заготовляють після закінчення цвітіння, коли вона втратила свою цінність для бджіл. І ще при всьому цьому, кореневища ехінацеї тільки у трирічному віці здобувають всі свої лікувальні властивості. Так що перші три роки крім бджіл її квітка ніхто не турбує.

Эхинацейный мед.

Лікувальні властивості ехінацеї

Директор сільськогосподарського кооперативу на Україні, Микола Андрієнко, для експерименту купив насіння ехінацеї десять років тому. Спочатку посіви рослини займали всього вісім соток, а зараз - 80 гектарів. Це довелося зробити, оскільки з площ менших 50 га, чистий мед не збереш. Але зате тепер бджоли збирають чистий эхинацейный мед.

Але щоб вони збирали такий мед, їм, в якості прикорму, на початку цвітіння ехінацеї давали сироп з суцвіть. І бджоли не відволікалися" ні гречка, ні на соняшник, поля яких розташовані поряд.

Мед з ехінацеї стає фізіологічно зрілих ближче до осені. У нього з'являється неповторний запах й янтарний, переливається колір. Коли пробуєш його, в роті ще кілька хвилин залишається особливий смак.

Лікувальні властивості ехінацеї


Експерименти, які проводилися в українській медичній стоматологічній академії міста Полтава та в інституті бджільництва української академії аграрних наук показали, що як і сама рослина, так і мед з ехінацеї теж володіє лікувальними властивостями.

Так після його вживання у людей поліпшуються показники крові, нормалізується робота печінки, зникають симптоми захворювань бронхів і легенів. Особливо цінний продукт для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Відчуття фізичного здоров'я у них настає вже через десять-п'ятнадцять днів споживання меду. Лікувальні властивості ехінацеї – на обличчя! Крім цього, ехінацея може нас порадувати і іншими своїми чудовими лікувальними властивостями, яких у неї достатньо. Докладніше читайте в розділі «Рослини» на букву «Е».

Ще прочитайте докладніше про рослину:

* Про сорти ехінацеї

Про те чим корисне рослина:

* протипоказання ехінацеї

Про те, як готується і використовуються:

* настоянка ехінацеї

* відвар ехінацеї

* відвар і настоянка ехінацеї дітям

* чай з ехінацеї

* настій ехінацеї

* інструкція щодо застосування настоянки ехінацеї з аптеки

* інструкція щодо застосування настоянки ехінацеї доктор Тайсс

Про вирощування:

* розмноження ехінацеї пурпурової

* вирощування ехінацеї і догляд за нею

* умови вирощування ехінацеї пурпурової

Завершуючи розповідь можна сказати, що всі ми вже добре знаємо чудові лікувальні властивості цієї квітки, і від яких хвороб застосовують його в сучасній медицині. Але от цікаво, хтось здогадується, як люди виявили його цілющі властивості, і хто це зробив вперше, а також як рослину називали його відкривачі?

Задумайтеся і припустіть!

Як свідчить стара легенда, першовідкривачами цього диво - рослини стали племена індіанців Північної Америки. Вони використовували квітки ехінацеї, коли відчували біль в горлі, або сильний кашель. При цьому вони розжовували ехінацею, і разом зі слиною проковтували, полегшуючи при цьому собі страждання. Так їм доводилося вступати тому що у кайовов і чейенов не було інших ліків, крім природних джерел. Щоб зрозуміти, чим лікуватися зазвичай вони підглядали за поведінкою тварин, і переймали їхній досвід. Ось і на цей раз індіанці помітили, що лосі та олені поїдають це цілюща рослина, і одужують. Так було відкрито рослина і його користь для здоров'я людини. Як ви думаєте - як вони назвали його між собою?