Народна медицина

 
 
» » Бабусина дієта на 7 днів

Бабусина дієта на 7 днів

  
Бабусина дієта на 7 днів Яких тільки дієт не існує в даний час. Тут і руйнівні для здоров'я людини, лимонна і шоколадна, і цілком традиційні, і тому нешкідливі для організму — «мінус 60». У кожній з них різні особливості, але усі вони покликані зробити нас трохи стрункішою.

Враховуючи це різноманіття, кожен зможе підібрати для себе щось підходяще. Сьогодні я познайомлю вас з черговим творінням навколонаукової дієтології — «бабусиної дієтою».

Офіційна медицина ніколи не визнавала такі методики зниження ваги. Зауважу, що наукова дієтологія оперує так званими столами по Певзнеру, кожен з яких представляє собою збалансовану і ретельно вивірену систему харчування, відхилення від якої - не припустимі.

Що таке бабусина дієта?

Достеменно невідомо, звідки походить назва дієти. Можливо, чиясь бабуся позбавилася від гнітючих кілограмів за допомогою цієї методики. Як би те ні було, популярність її не можна заперечувати. Багатьом вона вже допомогла позбутися від зайвих жирових відкладень, і тому, заслуговує права на існування.

Вважається, що бабусина дієта є досить простою. Я б з цим посперечалася. Скоріше, мова йде про харчовому обмеження зі зниженим кількістю вуглеводів і підвищеним вмістом білків.

Чому бабусину дієту складно назвати щадною? На мій погляд, харчове обмеження, яке суворо наказує кожен день протягом тижня вживати одні й ті ж продукти в різко обмежених кількостях, що становлять приблизно половину від добової потреби, навряд чи можна вважати «доброї».

Вважаю, ні одна бабуся, перебуваючи в здоровому глузді, не буде так знущатися над онуками, але це моя суб'єктивна думка.

Загальна характеристика дієти

Як я вже згадувала, це харчове обмеження є низкоуглеводным. В плані зниження ваги це дуже добре. Адже саме ці нутрієнти, в більшості випадків, винні у розвитку ожиріння. Правда, слід зауважити, що не всі сахариди однаково шкідливі для нашого організму.

Якщо мова йде про простих сахарах, наприклад, глюкози, тут з постулатами бабусиної дієти не посперечаєшся. Щоб зберегти здоров'я як можна довше, їх кількість слід суворо дозувати. Адже саме ці речовини, найчастіше, винні у розвитку таких захворювань як: цукровий діабет і ожиріння.

Інша справа складні вуглеводи. Враховуючи їх складу, слід зауважити, що це вельми корисні речовини. І їх благотворний вплив виражається в тому, що вони плавно і дбайливо збільшують рівень глюкози в нашій крові, на відміну від простих сполук.

В результаті цього немає різких стрибків глюкози в крові і, звичайно ж, відсутні перепади інсуліну. Отже, вживши на сніданок тарілочку, наприклад, каші, ви не скоро відчуєте відчуття голоду. І в той же час будете «заряджені» енергією, як мінімум до обідніх годин.

Підвищений вміст білків в бабусиній дієті саме по собі чудово. Як відомо, ці речовини дуже корисні, особливо для зростаючого організму, або для людини, активно займається спортом. Як відомо, протеїни є «будівельним матеріалом», з якого складаються м'язові волокна скелетної мускулатури.

При дефіциті білків у раціоні, в нашому організмі можуть початися дуже несприятливі процеси, пов'язані з розщепленням власних білкових речовин. Таке може зустрічатися у осіб, які тривалий час дотримуються якихось не збалансованих дієт, і є потенційно небезпечним станом, здатним привести не тільки до виснаження, але і до дистрофії серцевого м'яза.

Особливе місце в бабусиній дієті виділяться мятному відвару. Можливо, це пов'язано з крайнім одноманітністю харчування. Адже, як відомо, екстракт цієї рослини чинить седативну дію на центральну нервову систему. Можливо, без цього напою, винести всі тяготи і позбавлення майбутнього тижня буде дуже непросто.

Протипоказання до бабусиної дієті

Як відомо, протипоказання можна знайти у всього на світі. Бабушкіна дієт цьому підтвердження. Перерахую стани, при яких дотримуватися цього обмеження не бажано, або категорично заборонено:

• Дитячий, підлітковий та похилий вік;
• Цукровий діабет будь-якого типу;
• Тяжкі захворювання серцево-судинної системи;
• Хвороби, що супроводжуються ураженням печінки;
• Вагітність і період грудного вигодовування;
• Запальні захворювання в гострому періоді.

Нагадую про необхідність отримання консультації фахівця. Та і взагалі, не варто забувати дорогу до свого лікаря.

Власне дієта

Як я вже говорила, це харчування не можна назвати легким. Автор методики накладає найсуворішу заборону на будь-які зміни в раціоні. Жодного продукту, додавати і прибирати не можна.

В іншому разі це вже не буде бабусиної дієтою. Про це варто пам'ятати. Тривалість харчування — 7 днів. Повтор харчового обмеження, якщо, звичайно, з'явиться таке бажання, припустимо тільки через два тижні нормального харчування.

Сніданок. Чашка чаю або кави без цукру. Ні які бутерброди не допустимі.
Другий сніданок. 50 грамів сиру з низьким вмістом жиру.
Обід. Ця трапеза повинна складатися з 120 грамів не жирного м'яса, приготованого без додавання масла, одного курячого яйця, і 20 грамів сиру.
Полудень. Повторіть меню сніданку.
Вечеря. Невелика порція салату з свіжих овочів, 120 грамів не жирного м'яса, приготованого на грилі або на пару.
На ніч. Стаканчик м'ятного відвару, щоб заспокоїти нерви.

Висновок

Чесно кажучи, досить дивна дієта. Що, у бабусі, просто не було фантазії? Чому одні і ті ж продукти кожен день цього семиденного марафону? Якщо б «прародителька» злегка урізноманітнила раціон харчування цілком могло б претендувати на статус збалансованої системи, позбавленої тимчасового обмеження. Саме цього і не вистачає. Ви Будете дотримуватися цієї методики чи ні - вирішувати вам.

Будьте здорові і стрункі!

Тетяна, www.mednarodna.com.ua