Народна медицина

 
 
» » Дієта американські гірки Мартіна Катана, про складання меню і результати автора дієти

Дієта американські гірки Мартіна Катана, про складання меню і результати автора дієти

  
Дієта американські гірки Мартіна Катана, про складання меню і результати автора дієти Як відомо, розлучитися із зайвими кілограмами неможливо без дієтичного харчування. До нещастя, багато харчові обмеження здатні принести лише тимчасові результати.

Як правило, після нетривалого періоду звичного харчування, настирливі жирові відкладення, повертаються на «належні їм місця». Багато хто, «потерпілі крах» худнуть, приймають цю невдачу на свій рахунок, що аж ніяк не сприяє зміцненню, психологічної домінанти.

В результаті цього в душі людини виникає стійке стан пригніченості, депресії, апатії і так далі. Але не всі знають справжню причину таких речей. Сьогодні, я хочу представити вашій увазі багато в чому унікальну дієту, яка, на перший погляд, дивна назва — американські гірки.

Хто він автор методики?

Творцем цього прогресивного методу схуднення є Мартін Катан. Це американський психолог, у свій час страждав від ожиріння. Колись він був володарем 30 зайвих кілограмів ваги. Що він тільки не перепробував: це і виснажливі дієти і важкі фізичні навантаження, але от проблема — нещасливі жирові відкладення знову поверталися.

Коли Мартін розібрався в істинних причинах, які змушують його тіло безконтрольно накопичувати жирові запаси, він прийшов до висновку, що необхідно постійно змінювати кількість калорій. Для чого це потрібно?

Чому вага повертаються?

Коли людина починає дотримуватися дієтичного харчування, в його організмі стартують деякі фізіологічні перестроювання. Наше тіло, як і будь-яка інша саморегулююча система, змінює алгоритм поведінки в бік вираженого накопичення.

Насамперед, значно сповільнюється основний обмін речовин. Простіше кажучи, наше тіло переходить в режим зниженого енергоспоживання», несвідомо готуючись до більш тяжких часів.

Це цілком зрозуміло, адже головне завдання всіх систем і органів нашого організму —зберегти нам життя, а будь-який дефіцит калорій розцінюється, як життя загрозлива ситуація, і, по суті, являє собою сильний стрес.

Що відбувається в цьому випадку? Організм досить успішно використовує будь-яку можливість запастися енергією про запас. Будь-яке порушення дієти моментально відображається на величині жирових запасів, цілком зрозуміло, що не в кращу сторону.

Припинення дієти знаменує початок особливо виражених накопичувальних процедур, коли на тлі уповільненої основного обміну, ми починаємо споживати значно більшу кількість продуктів. Саме тут і криється камінь спотикання більшості тих, що худнуть.

Слід зауважити, що представницям прекрасної половини людства в цьому аспекті пощастило значно менше, ніж, ніж чоловікам. Жіноче тіло володіє більшою накопичувальної спрямованістю, адже кожна дама покликана приносити в цей світ нове життя.

Багато в чому завдяки цій особливості, ожиріння значно частіше зустрічається у жінок. Звичайно, цьому сприяють і інші причини: особливості гормонального фону, щільність жирової клітковини і так далі.

Основи дієти американські гірки

Беручи до уваги вищесказане, стає зрозуміло, що періоди тривалого голоду навряд чи будуть сприяти утриманню досягнутого результату. Питання втрачені кілограми повернуться чи ні, не стоїть на порядку денному, швидше за актуальне таке вопрошание — коли це відбудеться, через півроку, або значно швидше?

І тоді творцеві дієти прийшла в голову цікава думка, — а що якщо чергувати періоди вираженого голоду з фазами цілком повноцінного харчування? Зрозуміло, робити це слід не безладно, а строго послідовно. Та й сама кількість калорій повинно збільшуватися поступово.

Після кожного циклу зміни харчової поведінки, слід дати організму перепочинок, приблизно 2 – 3 місяці. Протягом цього періоду можна харчуватися звичним чином. Звичайно, не варто забувати про постулати помірності. Адже будь-яке, навіть саме хороше справу можна довести до повної абсурдності, якщо втратити самовладання. Ось так автор методики і отримав довгоочікувані результати – прибрав зайві 30 кг.

Протипоказання до дієти американські гірки

Зауважу, що ніяких особливих протипоказань це харчування не пред'являє. Нижче наведу перелік станів, при яких протипоказано люба дієта:

• Дитячий і літній вік;
• Вагітність і період грудного вигодовування;
• Наявність важких онкологічних захворювань;
• Наявність запальних захворювань в гострому періоді;
• Важка, декомпенсована серцева недостатність;
• Цукровий діабет;
• Тяжкі захворювання видільної системи;
• Ниркова недостатність.

Нагадую про необхідність отримання консультації фахівця. При необхідності слід пройти всебічне обстеження, і лише в разі явного схвалення лікарем, можна приступати до дієтичного харчування.

Власне методика

Приводити докладне меню на кожен день, мабуть, не має ніякого сенсу. Власне кажучи, кожен з вас може скласти його самостійно, керуючись таблицями калорійності продуктів.

Знайти їх на просторах всесвітньої павутини не представляє ніякої праці. Автор методики, все ж, рекомендує скорочувати кількість споживаних жирів, але виключати їх зовсім - не слід.

Отже, суть цієї методики зводиться до підбору раціону виходячи із загальної добової калорійності.

• Перші три дні кількість споживаної енергії має становити 600 Ккал.
• Наступні чотири дні — 900 Ккал.
• Наступний тиждень — 1200 Ккал.
• Повторіть перший і другий пункти.
• Переходьте до звичайного харчування
• Перерва 2 – 3 місяці.

Висновок

За словами самого творця методики, якщо поєднувати її з 40 – хвилинними тренуваннями, то за один цикл можна попрощатися з 7 – 9 кілограмами зайвої ваги. Без фізкультури результат буде значно скромніше — 3 – 6 кг. Так це чи ні - переконайтеся самі. Навіть якщо не досягнете бажаного результату, все одно фігура стане стрункішою.

Будьте здорові і стрункі!

Тетяна, www.mednarodna.com.ua