Народна медицина

 
 
» » Цілющі властивості ехінацеї

Цілющі властивості ехінацеї

  

Цілющі властивості ехінацеї Напевно, про ехінацею знають багато. А от що ви знаєте про цілющі властивості ехінацеї? Ехінацея за своїм цілющим властивостям заслужено займає почесне місце серед лікарських рослин. Ехінацею ще називають «чистильником крові», адже чиста кров - це здоровий організм. Ехінацея активно очищає лімфатичну систему, кров, нирки і печінку. Ехінацея лікує не наслідки хвороби, а її першопричини й, що важливо, не володіє побічними ефектами.

Ехінацея - рослина сімейства Echinacea, що росте в дикому вигляді на території Америки і зустрічається в нашій країні в якості декоративною квітковою культури.

У себе на батьківщині, в Латинській Америці, ехінацея дуже популярна серед корінного населення. Індіанці готують з неї напої, компреси і настої. Вважається, що ехінацея саме цінна лікарська рослина, що росте в тих місцях. Підземні частини ехінацеї врятували від смерті не одну тисячу індіанців, укушених отруйними зміями.

Індіанські племена, що проживали біля річки Міссурі, з незапам'ятних часів використовували для лікування ран коріння ехінацеї.

Племена омаха і понка називали ехінацею «квітка-гребінь» оскільки сердцевинка застосовувалася ними для вичісування волосся. Зміїним коренем називали рослину в племенах кроу, пауни, хидатса і команчі і використовували при укусах гримучих змій.

Індіанці лікували ехінацеєю кашель, ангіну, зубний, шлунково-кишкові болі. Відваром промивали очі і гнійні рани. Чай з листя ехінацеї застосовували для лікування артриту, ревматизму, свинки, кору, опіків так як він мав цілющі властивості. Траву ехінацеї згодовували худобі, щоб тварини краще набирали вагу. Індіанці вважали ехінацею сильною протиотрутою при укусах змій та отруйних комах. Вони знали толк цілющими властивостями ехінацеї.

Білі окупанти з нового світу знищили корінних жителів Америки, використавши горілку і інші хитрощі. Потім вони забрали їх землі. І при цьому досвід практичного життя і використання цілющих властивостей ехінацеї був практично втрачений.

Лише деякі поселенці, змогли перейняти знання від індіанців і користуватися ними в повсякденному житті. Як приклад, в Оклахомі, під час хвороб тварин лікували ехінацеєю, і незабаром тварини видужували. Раніше на цих землях так лікували своїх тварин індіанці...

Масовий збір дикорослих ехінацеї припав на кінець 19 століття. У 1897 році студенти Канзаського університету заробляли по 25 центів за фунт при зборі її коренів. Газети 1902 року повідомляли, що на північно-заході Канзасу було зібрано сухих коренів близько 200 000 фунтів за ціною 50 центів за фунт ехінацеї. Таким чином було викопано понад двох мільйонів живих рослин які коштували $ 100 000! Тоді вигляд ехінацеї був поставлений на межу зникнення. Але цілющі властивості ехінацеї були оцінені знову!

Дослідження 20 ст. виявили, що ефективність препаратів ехінацеї не підкоряється принципу, чим більше, тим краще. Підвищення дози препарату не призводить до підвищення, а до зниження імунітету – десь через 2 тижні постійного вживання!

Всього ехінацеї відомо дев'ять видів, і всі вони ростуть в Північній Америці. На сьогоднішній день ця прекрасна культура є найбільш популярною у світі лікарських рослин. Величезна цілюща сила і незвичайна широта лікувального застосування принесли таку славу. Ехінацея швидко і ефективно, без звикання і побічних дій лікує величезна кількість захворювань!

Детальніше про рослину ехінацея і його цілющі властивості читайте в розділі «Рослини» на букву «Е». Або використовуйте пошук по сайту.Ще прочитайте докладніше про рослину:


* Про сорти ехінацеї


Про те чим корисне рослина:


* протипоказання ехінацеї


Про те, як готується і використовуються:


* настоянка ехінацеї


* відвар ехінацеї


* відвар і настоянка ехінацеї дітям


* чай з ехінацеї


* настій ехінацеї


* інструкція щодо застосування настоянки ехінацеї з аптеки


* інструкція щодо застосування настоянки ехінацеї доктор Тайсс


Про вирощування:


* розмноження ехінацеї пурпурової


* вирощування ехінацеї і догляд за нею


* умови вирощування ехінацеї пурпурової


Подумайте і припустіть!


Існує легенда, в якій говориться, що в 1997 році в Голландії у фермера Яна ванн Винсена був розплідник, на якому росла ехінацея пурпурова. Одного разу на своїх полях він знайшов цікаве рослина, у якого замість колючого «шишки» були рожеві пелюстки, а ті квітки, які повинні були мати трубчасту форму, мали язичкові, що здавалося дуже незвично. Рослина так сподобалося йому, що через кілька років у Яна було безліч таких. І тоді він вирішив запропонувати вирощені їм квіти флористам, розраховуючи на їх схвалення. Але ринок холодно зустрів появу нової, незвичайної ехінацеї. Після такої кропіткої роботи, яка принесла тільки грошові втрати і розчарування, Ян був готовий знищити вирощену ним ехінацею в компостній ямі. І як ви думаєте, що ж відбулося далі?