Народна медицина

 
 
» » Лавровишня (догляд і вирощування)

Лавровишня (догляд і вирощування)

  
Лавровишня (догляд і вирощування) Лавровишня (Laurocerasus) належить до виду Prunus, сімейство Рожеві (Rosaceae). У залежності від кліматичної зони лавровишня зростає по-різному, наприклад, на півдні вона являє собою вічнозелене рослина, в решті частини країни лавровишня скидає все листя на зиму.

В природних умовах виростає високе дерево (до 6 м), густо покрите великими листям, глянцевими зверху і жорсткими на дотик. Зацвітає лавровишня на початку травня.

Слід бути досить обережними з цією рослиною, так як всі частини, за винятком плодів, отруйні.

Існує велика різноманітність сортів, наприклад, Кавказький, Округлолистный та ін. Серед великого різноманіття видів найбільш часто виділяють наступні три: лавровишня португальська, лавровишня лузитанская, лавровишня лікарська. Лавровишня португальська – великий чагарник, найчастіше невелике деревце. Лавровишня лузитанская – великий чагарник, при досить хорошому догляді досягає 5 м у висоту. Лавровишня лікарська – чагарник або деревце, не перевищує 3 м у висоту, проте витримує морози до – 25°С.

Лавровишня: догляд та вирощування.

Вирощування.

Заходи з догляду та вирощування лавровишні різних сортів і видів в основному схожі. Лавровишню найчастіше вирощують у відкритому грунті, або в контейнерах на балконі або терасі. Висаджують у грунт у жовтні або рано навесні, вона повинна бути щільною і вологою. Проте залежно від виду є свої особливості. Лавровишня португальська воліє, свіжу, дренований грунт, не містить вапно, а лікарська може рости на вапняному, слаболужною ґрунті. Також рослина досить стійке до коливань температури.

Лавровишня може зростати не тільки в півтіні, але і при яскравому освітленні. Під час вирощування лавровишня звичайна добре переносить обрізку, чому їй можна надавати будь-яку форму. Таку обрізку в основному проводять в кінці зими, але додатково для підтримки охайного вигляду живоплоту її повторюють ще й у серпні.

Лавровишня - спірне рослина для вирощування у Середній смузі Росії, оскільки насилу виживає тільки один її вид – лавровишня лікарська.

З цієї причини в умовах Середньої смуги Росії все лавровишні - низькорослі чагарники, які постійно вимерзають, а тому і не перевищують 1 метра висоти.

Чагарник лавровишні обмерзає в основному із-за відсутності снігового покриву, а в зими без снігу і зовсім не має шансів вижити. Щоб врятувати кущ від вимерзання взимку, лавровишню потрібно пригнути до землі наприкінці осені ще при плюсових температурах і прикрити лапником.

Розмноження.

Лавровишня розмножується зеленими живцями, насінням і відсадками.
Насіння необхідно сіяти після дозрівання плодів, так як за часом зберігання різко падає їх схожість.

Розмноження відсадками здійснюється трьома способами: дуговидным, горизонтальним і вертикальним. Останній полягає в наступному: пізно восени або рано навесні кущ лавровишні майже повністю зрізують, залишаючи стебла до 3 см заввишки. На них з'являються зелені пагони, які слід прорідити. А коли довжина нових пагонів досягне 0,20 м, їх підгортають, добре поливають. Коли пагони дадуть коріння, їх відділяють від материнської рослини і висаджують на нове місце.

Розмноження зеленими живцями є найскладнішим методом. Ще не одревесневевшие пагони в червні зрізають і ділять на живці по 0,10 – 0,12 м, все листя (крім верхівки) видаляють. Висаджують у теплицю, де грунт повинна складатися з дренажу, перегною і річкового піску.

Як вже говорилося, лавровишню звичайну можна вирощувати як живопліт або в групових посадках. Вона добре переносить стрижку, а плоди їдять як свіжі, так і в сушеному вигляді.

Догляд.

Повторюся, що роботи по догляду проводяться в кінці зими (обрізка) і в серпні, якщо лавровишня вирощується в якості живої огорожі.

Як заходи по догляду за лавровишні слід назвати звичайну обробку її препаратами на основі сірки для позбавлення від борошнистої роси. А ще все також як заходи по догляду за деревом можна назвати підтримання грунту в злегка зволоженому стані і регулярне внесення перегною і добрив (5-7 кг на 1 кв. м.).

Кароліна