Народна медицина

 
 
» » » Симптоми, лікування вітряної віспи

Симптоми, лікування вітряної віспи

  
Симптоми, лікування вітряної віспи Вітряна віспа (вітрянка) є гострим інфекційним захворюванням, яке супроводжується підвищеною температурою і шкірними висипаннями по всьому тілу. Також дрібні цятки і бульбашки проступають і на слизових оболонках.

Найчастіше цю недугу хворіють діти дошкільного і молодшого шкільного віку. Захворіти можуть малюки перших 2-3 міс. життя. А от дорослі хворіють рідко, так як їх організм виробляє специфічні антитіла. Тому сьогодні ми поговоримо про лікування вітряної віспи у дітей.

Як віддається захворювання?

Збудником захворювання є певний тип вірусу, який гине, опиняючись у зовнішніх умовах. Але він надзвичайно легко розсіюється, знаходячи собі нового «господаря». У зв'язку з цим, дуже заразне захворювання, яке передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом.

Крім того, можлива передача вірусу при вагітності від матері до плоду. У цьому випадку вірус проникає в кров дитини за допомогою плаценти. Якщо це відбувається на ранніх термінах вагітності, вітрянка може викликати вади розвитку майбутнього малюка. Якщо ж плід заражається в більш пізні терміни, різко зростає загроза передчасних пологів, народження мертвої дитини або появи на світ малюка з важкої поширеною формою цієї хвороби.

Потрібно знати, що інфекція не поширюється через третіх осіб, іграшки або особисті предмети. Хворий дитина заразна приблизно за 1 добу до виникнення перших висипань і ще 3-4 дні після повного зникнення висипки. Але особливо легко заразитися від хворого під час появи висипань.

Після того, як бульбашки підсохли і замість них утворилися скоринки, ризик заразитися вже не так великий, так як вірус - збудник хвороби міститься тільки у вмісті пухирців. Сприйнятливість до хвороби - практично 100 %.

Але при перенесенні вітряної віспи в дитячому віці, у дитини формується стійкий імунітет до цього захворювання. Тому повторно хворіють на вітрянку дуже рідко. Приблизно в 3% випадків.

Симптоми вітрянки

Інкубаційний, прихований період хвороби триває приблизно 14 днів, але іноді може пройти від 10 до 20 днів, до появи перших симптомів. Прояви в початковій стадії гострі. У хворої дитини підвищується температура (38-39 градусів). Потім з'являються висипання на шкірі по всій поверхні тіла, крім долонь і ступень.

Спочатку висип являє собою рожеві цятки, розміром з невелику горошинку. Через короткий час у центрі такого плями з'являється пухирець, наповнений прозорою рідиною. При цьому тіло хворої дитини сильно свербить, тому він постійно розчісує шкіру. В цей час батьки повинні уважно стежити за цим і не давати розчісувати шкіру, бо можна легко занести сторонню інфекцію.

Бульбашки на шкірі підсихають через пару днів, утворюючи кірочки. Але з'являються нові висипання, ще приблизно тиждень. Кожен раз поява нової висипки супроводжується підвищенням температури. Весь цей час дитина відчуває загальну слабкість, стає дратівливою. У хворого порушується сон і пропадає апетит.

Після припинення появи висипу, скоринки на шкірі тримаються ще пару тижнів, після чого відпадають, залишаючи після себе невеликі пігментні плями. Якщо протягом захворювання не було ускладнене, рубців на шкірі не утворюється.

У тому випадку, якщо при розчісуванні шкіри, була занесена гноеродная інфекція, шкірні висипання, пухирці стають гнійниками. Після того, як вони проходять, на їх місці залишаються дрібні шрами, схожі на рубчики від віспи. Вони зазвичай залишаються на все життя.

Одужання наступає з 10-14 дня з моменту початку хвороби. Коли висип підсихає, утворюючи бурі кірочки, вірус припиняє виділятися. Як правило, вчасно розпочате лікування запобігає появі ускладнень. Перебіг хвороби зазвичай сприятливий і її розпізнавання ніяких труднощів не буває.

Лікування вітряної віспи

При неускладненому захворюванні лікування проводять вдома. Терапія складається з прийому жарознижуючих засобів, з'являються бульбашки змазують антисептиками, свербіж полегшують антигістамінними препаратами.

В якості стандартного антисептика використовують зеленку. Нею потрібно змащувати кожне висипання окремо, кожен бульбашка на шкірі дитини. Або змащують расчеси, використовуючи чисту ватяну паличку.

При лікуванні, дітям показаний постільний режим протягом тижня. При цьому слід частіше міняти постільну і натільну білизну, з яким контактує шкіра хворого. Давайте дитині якомога більше пити чистої води. Можна поїти слабким чаєм, компотом, киселем, соками і просто мінералкою без газу. Крім рясного пиття, рекомендується молочно-рослинна дієта, наприклад, молочні каші протерті овочі, свіжі і запечені фрукти.

При ослабленні імунітету, дитині з високим ризиком зараження, лікар вводить імуноглобулін, щоб запобігти прояву вітрянки. При важкому перебігу хвороби, можлива госпіталізація, але це рішення приймає лікар.

Найчастіше вітрянка у дітей не викликає важких наслідків, на відміну від дорослих. Але якщо перебіг хвороби раптом ускладнилося, терміново повідомте про це своєму лікареві. Тут головне не пропустити прояв загрозливих симптомів. Будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua