Народна медицина

 
 
» » Лікарські трави й рослини та їх дія на організм

Лікарські трави й рослини та їх дія на організм

  

Лікарські трави й рослини та їх дія на організм

З найдавніших часів медицина використовує лікарські трави і рослини для лікування різних захворювань. Накопичення інформації про цілющі властивості лікарських трав і рослин та їх дію на людський організм в народній пам'яті відбувалося протягом століть.

 

З століття в століття, від одного історичного періоду до іншого йшло поступове формування народної медицини, яка на практиці накопичувала необхідний арсенал лікарських препаратів, що допомагали людині вистояти перед жорсткими умовами природи. Ефективність лікування лікарськими рослинами також перевірялася тисячоліттями. Шляхом такого відбору багато лікувальні трави в якості медичного кошти дійшли до наших днів і зараз включені в різні довідники і керівництва по сучасній медицині.

 

Природа щедро обдарувала нас великою кількістю рослин і трав, які є джерелом довголіття і здоров'я. І на протязі багатьох років люди знаходили позбавлення від своїх недуг багатство флори.

 

Лікарські трави містять цілий комплекс рослинних біологічно активних компонентів, що надають благотворну дію на обмін речовин в організмі і підвищують загальну його опірність.

 

Тому, народна медицина, заснована на багатющому досвід лікування різних хвороб і недуг за допомогою лікарських рослин, у протягом всього розвитку сучасного суспільства, займає важливе місце в системі охорони здоров'я різних країн.

 

Сім разів відміряй!

 

Трави зазвичай безпечні і не мають протипоказань, але все ж, при лікуванні травами з ними треба поводитися акуратно, так як в неправильних дозах або при невірних діагнозів вони можуть викликати загострення захворювання.

 

Думка про повної нешкідливості лікарських рослин найчастіше є поштовхом, щоб зайнятися самолікуванням, не додержуючи ніяких приписів і систем.

 

Дія лікарських трав і рослин на організм цілком вивчено. Тому відомо, що целебные компоненти трав іноді поєднуються невдало. Так, може відбуватися нейтралізація лікувальних властивостей, компоненти можуть дублюватися або надавати протилежну дію.

 

Але якщо ви купуєте трав'яний збір в аптеці, то можете бути спокійні, оскільки при його складанні враховуються властивості кожної рослини, яке входить до складу цього збору. А при самостійному підборі трав дуже важко безпомилково підібрати підходящі, щоб їх вживання повністю виключало появу побічних ефектів, які можуть виникнути внаслідок несумісності тих чи інших компонентів. Не купуйте трави на ринку, так як в цьому випадку ви не можете отримати ніякої гарантії, що це абсолютно нешкідливе сировину і що це саме той лікарський рослина, яке вам необхідно. На погляд сухі трави, а тим більше збори, іноді дуже важко розрізнити за зовнішніми ознаками.

 

На жаль, якщо використовувати сліпий метод лікування, не керуючись жодними вказівками і системами, природне засіб може виявитися таким же небезпечним, як неправильно вжитий, медикамент. Саме тому при будь-яких захворюваннях потрібно проконсультуватися з вашим лікарем, і що краще б він вас спостерігав у період лікування травами.

 

При вживанні «правильних» препаратів з лікарських рослин в наш організм надходить багато корисних біологічно активних речовин. Помічено, що настої, відвари, мазі, олії з рослинної сировини діють на організм м'якше, значно менше викликають побічні алергічні реакції. Але тільки в тому випадку, якщо трави застосовуються правильно. Це визнає і офіційна медицина, і тому лікарські препарати з рослин все ширше застосовуються в комплексному лікуванні людини.

 

Лікарські рослини з давніх часів широко використовуються в рецептах народної медицини і при цьому не вимагають великих витрат. Така доступність теж збільшує популярність лікування травами. А взагалі потрібно не лікуватися, а займатися профілактикою захворювань!

 

На сайті ви знайдете описи на лікарські трави й рослини та їх дія на організм, способи практичного застосування, поради по збору, а також багато корисної інформації по зміцненню, очищення, оздоровлення людини та профілактики всіляких його захворювань.

Будуть пропонуватися і цікаві книги про лікарські трави й рослини. Наприклад, такі як «Лікування настоями, настоянками і відварами» Іллі Рощина, «Цілющі трави для жіночого здоров'я» Кріса Уоллеса і Меріл Мітчел, «Лікуйтеся травами» А. Онегова та інші.


Подумайте і припустіть!

Лікування травами виникла так давно, що вчені досі сперечаються можна шумерів або єгиптян назвати першопрохідцями у цій справі, або дивитися треба ще глибше в історію. Тому фітотерапія обросла великою кількістю історичних та вигаданих фактів. А чи зможете ви відрізнити факти від вигадки?