Народна медицина

 
 
» » » Вітрянка у дорослих: симптоми, лікування, ускладнення захворювання

Вітрянка у дорослих: симптоми, лікування, ускладнення захворювання

  
Вітрянка у дорослих: симптоми, лікування, ускладнення захворювання Вітрянку називають гостру форму вірусного інфекційного захворювання, яке характеризується утворенням висипу на шкірі і слизових оболонках. Збудником захворювання є вірус групи герпесів. Взагалі вітрянка вважається дитячим захворюванням, так як більшість хворіє нею в дитинстві. У дитячому віці хвороба протікає досить легко, обходиться практично без ускладнень. Після одужання виробляється, так званий, довічний імунітет.

Але трапляється, що ця дитяча хвороба вражає дорослих. Найчастіше це відбувається, якщо людина не хворів нею в дитинстві, а також, якщо у нього ослаблений імунітет. Причому у дорослих вітрянка протікає досить важко. Дуже небезпечне захворювання для вагітних жінок. Вона може викликати ускладнення, що негативно впливають на розвиток плоду.

Давайте детальніше поговоримо про це захворювання. Розглянемо на сайті www.mednarodna.com.ua, що являє собою вітрянка у дорослих, симптоми, лікування, ускладнення захворювання.


Симптоми вітрянки

У дорослої людини захворювання протікає досить важко. Воно супроводжується рясними зудять висипаннями на шкірі, наявністю високої температури. Хвора людина відчуває біль при ковтанні, головний біль, зниження тонусу і загальний занепад сил.

Захворювання – надзвичайно заразне. Тому, на весь період лікування (близько 2 тижнів) не треба нікуди виходити з дому. Уникайте контактів з усіма, хто раніше не хворів на вітрянку. В іншому випадку, ви можете стати джерелом епідемії.

Основним симптомом вітрянки є поява висипу на шкірі. Вона з'являється скрізь, поширюється по всьому тілу, її можна помітити навіть на слизових, язику, піднебінні, промежини. У міру розвитку хвороби, висип перетворюється в сверблячі пухирі, які завдають чимало клопоту. Уникайте розчісування пухирів, як би не було важко. Після розчісування, на шкірі можуть залишитися шрами, які будуть помітні на все життя. Висипання самі зійдуть через короткий час, не залишивши сліду.


Лікування захворювання у дорослих

Лікування вітрянки потрібно проводити під наглядом лікаря. Зазвичай лікар рекомендує змащувати шкірні висипання зеленкою або фукорцином. Наберіться терпіння, змащувати доведеться кожну цятку на шкірі. Приблизно 2 тижні вам доведеться походити розписаним у зелений горошок, часто на радість вашим дітям, які вам і «подарували» цю заразу. Але потерпіть, це ненадовго, цятки скоро пройдуть.

Для полегшення сильного свербіння можна приймати діазолін: по 1 драже після вживання їжі вранці і перед сном. Майте на увазі, що це ліки викликає сонний ефект, тому першу тижнів від початку хвороби, ви можете багато спати, що позитивно позначиться на вашому стані. Якщо свербіж дуже сильний, його важко вгамувати, спробуйте використовувати антигістамінні препарати. Але їх повинен виписати лікар.

Ні в якому разі не мочіть пухирі! Душ можна прийняти тільки через 3 доби з моменту появи останніх висипань. До цього рекомендується проводити тільки інтимну гігієну.


По закінченні другого тижня від початку захворювання, висипання почнуть підсихати, відвалюватися з шкіри, залишаючи за собою ніжно-рожеві цятки. Не слід квапити події і зіскоблювати залишки самостійно, щоб уникнути виникнення шрамів. Особливо якщо це область брів, вусів, бороди. Можуть залишитися некрасиві лисини, волоски на яких вже не виростуть.

При лікуванні хвороби також використовують противірусні препарати, наприклад Ацикловір. Вони не вбивають вірус, але блокують його, не дозволяючи поширюватися далі. Ці препарати приймають на самому початку хвороби, коли почалися висипання. У складних випадках лікар може призначити курс прийому антибіотиків.


Ускладнення у дорослих, які викликає вітрянка

Ускладнення часто пов'язані з приєднанням бактеріальної інфекції.

Захворювання може ускладнитися ветряночным крупом, пневмонією, запаленням в області гортані. Також може виникнути ветряночный енцефаліт, нефрит, міокардит.

Найчастіше хвороби викликає гнійно-запальні захворювання шкіри. Можлива поява вторинної бактеріальної пневмонії і вторинного бактеріального менінгоенцефаліту.


Також слід мати на увазі, що при наявності алергії, запальні процеси протікають важче.

Щоб уникнути захворювання на вітрянку, всім здоровим дітям, і не переболевшим дорослим потрібно проводити вакцинацію. Вона особливо важлива для жінок дітородного віку і чоловікам, які мають хронічні захворювання.


Щеплення не слід робити хворим людям, тим, у кого дуже знижений імунітет, вагітним жінкам, які приймають глюкокортикоїди. Після введення вакцини здоровим пацієнтам, у подальшому можливе виникнення хвороби. Але вона протікає легко і триває недовго.

У зрілому віці лікувати вітрянку самостійно не рекомендується, щоб уникнути ускладнень. Тому при появі перших симптомів, обов'язково зверніться до лікаря. Будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua