Народна медицина

 
 
» » » Полоскання горла содою, сіллю, йодом

Полоскання горла содою, сіллю, йодом

  
Полоскання горла содою, сіллю, йодом Практично кожна людина в своєму житті хоч раз та перехворів ангіною. Кожен знає, як це неприємно ходити з компресом на шиї і дивитися у вікно, як кружляють сніжинки, а діти в цей час весело грає в сніжки. І ще неприємнішим було, коли її підхопити ангіну влітку, коли всі їдять морозиво і п'ють холодну газовану воду, а в тебе болить горло і тобі не те що мороженого, звичайної їжі не хочеться, так як кожен ковток приносить неймовірну біль. Які ліки наші батьки тільки не перепробували, кожен раз, коли ми приходили додому з червоним горлом і температурою. Які лікарі тільки не заглядали до нас в рот, перевіряючи ступінь тяжкості захворювання, проте практично в кожному рецепті можна було помітити поєднання таких хімічних елементів як йод, сода і сіль для полокания. У чому ж цілюща магія настільки поширених і доступних речовин і чому подібні розчини так часто рекомендує офіційна медицина? Ось про це ми сьогодні і поговоримо на сайті www.mednarodna.com.ua розповімо чому полоскання горла содою, сіллю, йодом так добре лікує.

Рецепти цілющих розчинів

Для початку нагадаємо вам рецепти, які ви без праці зможете знайти, покопавшись в історії хвороб, у висновках лікаря.

Полоскання содою

Для приготування розчину соди, одну чайну ложку соди необхідно розчинити у склянці води. Таким розчином і потрібно полоскати горло якомога частіше – приблизно близько п'яти разів на день.

Полоскання сіллю моря

Для лікування горла можна застосовувати морську сіль. Для приготування розчину з нею необхідно розвести чайну ложку морської солі на склянку води і полоскати горло кілька разів в день. Морську сіль можна купити в аптеці, причому її ціна там є цілком доступною.

Дія розчинів можна посилити, якщо додати до них йод.

Полоскання йодом, сіллю і содою

У склянку теплої води додайте половину чайної ложки соди, половину чайної ложки солі і одну краплю йоду. Все це необхідно ретельно перемішати і полоскати горло кілька разів в добу. Проте не варто захоплюватися таким полосканням, так як воно сушить слизову оболонку горла, що не дуже сприятливо, зважаючи на її запалення і подразнення і може посилити біль.

Правила полоскання

По-перше, стежте за температурою води розчину для полоскання. Якщо ви будете полоскати холодним розчином, то, швидше за все, тільки погіршить стан організму. Гаряча вода теж не допустима, оскільки гарячий розчин може обпалити слизову. Тому лікарі рекомендують температуру трохи вище кімнатної.
По-друге, фахівці під час полоскання рекомендують вимовляти букву ?, таким чином ви змусите мова піти вниз, а розчин у даному випадку легше досягне вогнищ інфекції.

Важливу роль відіграє також правильне закидання голови при цьому мову потрібно тягнути вперед, для того щоб ліки краще омивало горло. Однак не витягайте його занадто сильно, не забувайте, що ви повинні полоскати горло, а не ковтати розчин.

Ще одним важливим фактором є тривалість полоскання. Для досягнення максимального результату фахівці радять полоскати горло не менше п'яти хвилин. Для цього потрібна серія полоскань за півхвилини. Чим більше часу ви приділяєте полоскання, тим швидше ви одужаєте.

Цілющі властивості розчинів

Напевно ви згадали всі ці рецепти і поради, так само як і довгі черги у поліклініках, і ті моменти, коли ви виконували веселі мелодії, полощучи горло у ванній. Але все-таки, звідки у такого простого розчину цілющі властивості?

Ви були на морі? Багато фахівців рекомендують своїм пацієнтам проводити відпустку, на якомусь курорті, ніжачись у променях південного сонця і купаючись в солоній морській воді і при цьому полоскати нею горло. Але не вдень, а рано вранці, коли вона чиста. Адже її цілющі властивості здатні знешкодити слизову оболонку порожнини рота, очищають її від слизових утворень, загоюють рани, знімають набряклість і т. д. За рахунок чого вона допомагає? Так за рахунок вмісту в ній солі та йоду...Доктора рекомендують поїздки на море людям з хронічними хворобами, з захворюваннями горла, зубів, порожнини рота, спини, нервової системи. Повітря сприяє налагодженню кровообігу, дихальної системи і в цілому оздоровлює організм.

Роблячи розчин солі, соди і йоду, ми штучно створюємо морську воду, звичайно, така вода не буде насичена тим величезним числом частинок і мінералів, яке є в справжньому морі, зате вона має відмінний лікувальний ефект, саме тому такий розчин так популярний серед лікарів. Зазвичай його застосовують у комплексі з ліками, компресами та іншими засобами залежно від захворювання і тоді полоскання горла дуже ефективно адже допомагає вимити хвороботворні бактерії з організму.

Звичайно, якщо вас постійно мучать ангіни, то не варто сумніватися ні секунди, визначаючись, де провести свій відпочинок. Існує мільйон різних місць, де можна провести свій вікенд. Все залежить від вашого бюджету. Однак, якби це сонячне узбережжя Санторіні або українські піски селища Заозерного під Євпаторією, не соромтеся полоскати горло прямо в море. Не обов'язково робити це по регламентованому графіком. Просто іноді приділяйте цьому деякий час і ваше здоров'я обов'язково одужає.

Вважається, що найкращою водою для лікування горла вважається вода з району полярних шапок Землі, там вона набагато чистіше і корисніше, ніж наприклад в Одесі. Однак навряд чи хтось стане жертвувати своєю відпусткою, заради подорожі на крижаний материк. Хоча, думаю, знайдуться і такі ентузіасти. До того ж таку воду необхідно підігрівати, оскільки її температура змусить вас задуматися, перш ніж набрати її в рот.

Якщо все-таки можливості поїхати на море немає, і ви воліли лікуватися полосканням в домашніх умовах, слід знати, що максимальна ефективність досягається, якщо полоскати горло кілька днів, з тривалістю підходу не менше п'яти хвилин і після відповідної рекомендації лікаря. Будьте здорові!

picciotto, www.mednarodna.com.ua