Народна медицина

 
 
» » » Вітряна віспа у грудних дітей

Вітряна віспа у грудних дітей

  
Вітряна віспа у грудних дітей Вітрянка або вітряна віспа у грудних дітей одна з найпоширеніших высокозаразных дитячих хвороб, яка характеризується появою сверблячих висипань, представлених у вигляді дрібних бульбашок зібраних у групи.

Збудником такого захворювання є варіцелла-зостер – одна з різновидів вірусу герпесу. Ймовірність ускладнень при вітряній віспі у грудних дітей набагато вище, ніж у всіх інших вікових груп.

Та, на превеликий щастя, більшість дітей переносять її досить легко. Однак не варто забувати, що не у всіх може проходити всі так гладко, адже яким би не був популярним міф про те, що дана хвороба звичайне явище для дітей дитячого віку, не варто пускати все на самоплив, адже вона може викликати реальну загрозу для життя дитини.

Зокрема особливо висока ймовірність розвитку тяжких форм захворювання у дітей з ослабленим імунітетом.


Поширюється така зараза, як повітряно-крапельним шляхом при чханні і кашлі, так і передається з елементами висипу і дотичної до неї одягу. Крім цього відомі випадки, коли можна заразитися від людини, який хворий на оперізуючий лишай.


Симптоми

При вітряній віспі заразний період у грудних дітей починається через один-два дні до появи явно виражених висипань, а закінчується зазвичай через п'ять-шість днів (коли утворюються кірочки), самі ж висипання можуть зберігатися ще протягом двох тижнів.


Одним із самих головних відмінних ознак захворювання є поява мелкопузырьковой висипки, але так як середній інкубаційний період вірусу становить близько трьох тижнів, точний джерело зараження встановити важко, а іноді і неможливо.


Так само вітрянку можна розпізнати ще по одному ряду симптомів, це: невелике підвищення температури тіла, головний біль, млявість і зниження апетиту. Зазвичай вони виникають за один-два дні до появи самої висипки. Крім них так само можна спостерігати і збільшення лімфатичних вузлів.


Висип з'являється при вітряній віспі у немовлят приймає вигляд дрібних червоних плям – на початку плоских, потім по проходженні деякого часу, вони помітно починають височіти над шкірою. Протягом кількох годин, ці самі плями перетворюються в маленькі бульбашки. Висип може виникнути на будь-якій ділянці тіла, але найчастіше їх розташування обмежується тулубом, волосистої частини голови і областю особи.


Кількість елементів, з яких складається висип може варіюватися від окремих цяток, до скупчення декількох сотень бульбашок. Після п'яти-шести днів, після появи висипання, пухирці підсихають, після чого на їх місці утворюються кірочки.


Слід зауважити, що на одному і тому ж ділянці шкірного покриву можуть одночасно знаходиться і цятки і пухирці та кірочки. Сама ж висип супроводжується сильним свербінням, що може викликати у дитини почуття неспокою і порушення сну.

Не рідкість, коли у немовляти під час вітряної віспи на слизової оболонки рота виникають виразки, які в свою чергу можуть заподіювати дискомфорт при прийомі їжі.


Додатково до всього вищепереліченого, так само необхідно знати, що постійне розчісування уражених інфекцією місць у майбутньому може призвести до утворення рубців, крім того, збільшується ризик бактеріального інфікування.

В свою чергу не інфіковані і не травмовані бульбашки заживають, не залишаючи після себе жодних слідів.


Лікування

Здоровій дитині, що захворіла вітряною віспою, в більшості випадків потрібно лише симптоматичне лікування. Для зниження ж температури, необхідно використовувати жарознижуючі препарати. Свербіж полегшується змивання висипки каламіновим лосьйоном, так само добре допомагають прохолодні ванни.


Неспокій дитини, яке пов'язане з сверблячкою, допоможе зменшити прийом сиропу, на основі антигистаминна (прометазину).

Слід зауважити, що грудним дітям не можна давати препарати, які засновані на ацетилсаліцилової кислоти, з тієї причини, що вона може спровокувати таке рідкісне, але небезпечне захворювання, як синдром Рея, яке супроводжується запалення головного мозку та печінки.


Необхідно пам'ятати, що дитина з ослабленим імунітетом і хворий на вітряну віспу потребує термінової госпіталізації, де йому можуть надати кваліфіковану допомогу і введуть необхідний противірусний препарат.

Здорового ж немовля при появі симптомів вітрянки, також необхідно показати лікареві, щоб уникнути подальших ускладнень.

Дмитро, www.mednarodna.com.ua