Народна медицина

 
 
» » » Вітряна віспа у дітей – лікування, симптоми

Вітряна віспа у дітей – лікування, симптоми

  
Вітряна віспа у дітей – лікування, симптоми Вітряна віспа, в простанародье вітрянка, напевно кожен з нас чув про неї, а більшість в дитинстві перехворіли нею. Прийнято вважати, що це не небезпечне захворювання і не загрожує ні якими ускладненнями, така думка помилкова. Особливо важко може протікати вітряна віспа у грудних дітей, в силу особливостей імунної відповіді на інфекцію. Щоб краще знати, як протікає захворювання, поговоримо про нього в статті «Вітряна віспа у дітей – лікування, симптоми».

Вітряна віспа - симптоми у дітей

Вітряна віспа – вірусне інфекційне захворювання, що протікає гостро. Передається від хворої людини або носія до здорового, повітряно-крапельним шляхом. Захворювання викликається вірусом із сімейства герпес вірусів, носить назву "virus varictlla zoster". Його контагіозність (заразність) дуже велика, до нього сприйнятливі всі діти, які не хворіли на вітрянку.

Сам вірус не стійкий, він швидко гине поза людським організмом. Його відмітною особливістю є той факт, що хворий стає заразним ще до того, як з'являться перші ознаки захворювання (висип, пропасниця). Це небезпечно для здоров'я інших членів сім'ї, якщо в ній є грудні діти, то небезпека зростає в рази. Досить 5 хвилин перебування в приміщенні з хворим на вітряну віспу, що б заразитися.

Інкубаційний період може коливатися від 11 до 20 днів. У зв'язку з цим Моз Росії видав наказ, згідно з яким термін карантину при вітряній віспі повинен становити 21 день з моменту контакту з хворим. На весь цей період малюка потрібно ізолювати від інших членів сім'ї.

Хворий заразний починаючи з 2-х останніх днів інкубаційного періоду і до 5-го дня з моменту появи останнього висипання.

Перехворівши одного разу людина набуває антитіла до вітряної віспи на все життя, але вірус не зникає з організму, він залишається. При виникненні несприятливих умов (пухлини, туберкульоз, опромінення та ін) вірус активізується, викликаючи ускладнення.

Як проявляється вітряна віспа у грудних дітей?

Захворювання у типових випадках починається гостро. З'являються симптоми інтоксикації, температура тіла підвищується, іноді до високих цифр (39-40С). Діти стають млявими, відмовляються від їжі, погано сплять, іноді є пронос. Висип притаманна тільки для вітряної віспи поступово покриває всю шкіру, вона не захоплює тільки долоні і підошви. Висипання сверблять, діти постійно їх розчісують, що загрожує інфікуванням і появою ускладнень.

Особливості висипань при вітряної віспи у дітей

Перші елементи висипки з'являються на шкірі обличчя, волосистої частини голови. Характерною особливістю висипань є те, що вони підсипають хвилеподібно. Протягом кількох днів «окупують» не тільки шкіру, але і видимі слизові оболонки (порожнина рота, вульву).

На початку висип не велика (розміром з шпилькову головку) має вигляд розеоли. Потім вона зростає, стаючи завбільшки з сочевицю, набуває червоний колір. Через день, два елементи висипу трансформуються в прозорі, водянисті бульбашки (везикули), наповнені рідиною, які швидко мутніють, нагноюються, через кілька днів лопаються, підсихають, покриваються бурою кіркою. У той же час нові елементи висипки продовжують з'являтися у вигляді поштовхів, з інтервалом в 1-2 дні. Тобто у одного і того ж дитини можна спостерігати одночасно всі стадії розвитку висипу: розеоли (папули), везикули (пухирці) та скоринки. Не всі розеоли перетворюються в пухирці, про це не варто забувати. Весь період займає 2-3 тижні.

На слизових оболонках висип має вигляд бульбашок, які після себе залишають дрібні ранки, ерозії.

Вітряна віспа у дітей раннього віку – особливості перебігу

Захворювання протікає важко, з ураженням нервової системи, залученням в процес внутрішніх органів. Характерна особливість вітряної віспи у дітей раннього віку – висип з'являється на 2-3 день від початку захворювання. Вона рясна, є всі елементи: розеоли, бульбашки, скоринки. На висоті температури спостерігаються нові підсипання. Наростають симптоми інтоксикації, можуть бути судоми, втрата свідомості. Приєднання вторинної інфекції – найбільш часте ускладнення вітряної віспи у дітей грудного віку.

Рідше у малюків до року вітряна віспа протікає в легкій формі, без яскравих симптомів захворювання. Це відбувається завдяки пасивного імунітету, який мама передала своєму дитині з грудним молоком, що ще раз говорить на користь грудного вигодовування.

Вроджена вітряна віспа

Розвивається у новонароджених, якщо мама під час вагітності перенесла вітрянку. Інкубаційний період становить від 6-16 днів. У таких дітей на перший план виходять симптоми інтоксикації, стан після народження швидко посилюється. У ряді випадків розвивається септичний стан. Але іноді вітрянка протікає абортивно, все залежить від терміну, в якому мама перехворіла.

• На ранніх термінах – вагітність закінчується викиднем.
• За 5-10 днів до пологів – дитина хворіє відразу після народження, хвороба протікає легко, без ускладнень, прогноз хороший.
• Прямо перед пологами – захворювання проявляється у дитини на 4-10день життя, протікає важко, часто з летальним результатом.

Вітряна віспа у дітей грудного віку протікає по-різному, все залежить від вихідного імунітету, віку дитини, виду вигодовування. При появі висипань на шкірі у Вашого малюка обов'язково зверніться за медичною допомогою. Не займайтеся самолікуванням, це загрожує важкими наслідками!

Алекс, www.mednarodna.com.ua