Народна медицина

 
 
» » Змішані і широколистяні ліси світу

Мішані та широколистяні ліси світу

  
Мішані та широколистяні ліси світу Змішані ліси, широколистяні ліси світу, розташування, особливості тваринного світу, трохи статистики розглянемо сьогодні.

Змішані ліси світу, загальна характеристика

Для змішаних лісів, як це випливає з назви, характерно поєднання листяних і хвойних деревних порід. Вони поширені у більшості країн з помірним або континентальним кліматом. Процентне співвідношення до загальної частини втішних угідь всього світу становить приблизно одну п'яту частину.

Ці ліси розташовуються приблизно на кордоні між тайгою і широколистими лісами. Такі лісові масиви існують в Північній Америці, Канаді, Євразії, на Камчатці, Далекому Сході.

Рослинний світ мішаних лісів представлений мелколиственными, сосново-мелколиственными і хвойно-широколистяними породами. Різноманітність клімату лежить в основі різноманіття рослин. Найбільш часто в таких територіях зустрічаються такі рослини: ялиця, бук, липа, ялина, дуб, в'яз.

Місця їх зростання, як правило, характеризуються специфічним кліматом: досить холодна зима і тепле літо. Для липня (самого жаркого місяця) характерна температура близько 18 – 20 градусів. Взимку в європейській частині спостерігається порядку -12, а для азійських -28 градусів.

Кількість атмосферних опадів помірне, не більше 600 – 700 міліметрів. Коефіцієнт вологості не занадто великий, оскільки кількість опадів приблизно дорівнює кількості випаровуваної вологи. Ступінь заболоченості цього виду лісів значно нижче, ніж у тайговій території.

Ґрунти лісові або дерново-підзолисті. Вони містять відносне велика кількість гумусу. Такі землі можуть забезпечувати досить значний урожай навіть без додаткового внесення добрив.

Тваринний світ змішаних лісів не дуже різноманітний і досить сильно нагадують такої в тайговій території. Найчастіше тут зустрічається наступні види: лось, соболь, бурий ведмідь.

Змішані ліси традиційно «знамениті» лісовими пожежами. Щороку в світі від вогню зникає значні площі лісових угідь. Ситуація ускладнюється постійно зростаючими темпами вирубки лісів, деревина яких здавна цілилася завдяки своїм характеристикам.

Один гектар смешенного лісу виділяє приблизно 7,25 тон кисню, а поглинає 9,35 тонн вуглекислоти.

Змішані ліси Росії

На території Російської федерації змішані ліси зустрічаються на Далекому Сході і на Камчатці. Опади тут приносяться виключно мусонами з Тихого океану і тому ліси мають трохи південний вигляд. У них зустрічається значна кількість рослинних порід.

Крім того, такі ліси характеризуються так званої багатоярусністю, тут розташовується значна кількість ліан, на стовбурах дерев багато моху. Серед рослинного світу слід зазначити виражене переважання наступних видів: береза, осика, сосна, з незначною домішкою ялиці і кедра.

Ґрунти виключно лісові з доброю плодючістю. Тваринний світ не відрізняється великою різноманітністю і повністю відповідає раніше наведеним описом змішаних лісів.

Широколистяні ліси світу, загальна характеристика

Це різновид листяних лісів, утворена переважно деревами з широкими листковими пластинками. Розташовуються ці угіддя в районах з помірним кліматом і ослабленою континентальністю, що відповідає частині Північної Америки, в Криму, на Кавказі, на Далекому Сході, в Японії, Новій Зеландії, Чилі і так далі. Близько 30 відсотків усіх лісів світу представлено саме цим видом.

Розташовані широколистяні ліси між тропічними (з південного напрямку) і змішаними (з північного). Температурні умови помірні. У найбільш холодний місяць зазначається порядку -8 градусів. Влітку середня температура тримається на позначці в 25 градусів. Вологість помірна. Опадів випадає від 400 до 800 міліметрів.

За різноманітністю рослинних порід широколистяні ліси є одними з найбагатших на земній кулі. На цій території зустрічаються наступні види рослин: дуб, бук, в'яз, граб, ясен, клен, липа.

Дерева характеризуються потужною кроною і оповитими плющами, а також масивними стовбурами. У лісах зустрічається різноманітні дрібні чагарники. Тваринний світ широколистяних лісів дуже нагадує тайговий. Тут зустрічаються наступні види: білохвостий олень, ведмеді, вовки, крім того, лисиці, єноти, норки. В Червону книгу Росії зубри занесені та уссурійські тигри.

Грунту в цих лісах сірі, підзолисті, темно-сірі або бурі лісові. Іноді можуть зустрічатися і чорноземи, але це дуже рідкісне явище для подібних місць. Родючість ґрунтів значна, що дозволяє не турбуватися внесення мінеральних добрив.

Зона широколистяних лісів значною мірою обжита людиною. Строго кажучи буйна рослинність в таких місцях присутній тільки на тих ділянках, які непридатні для землеробства або іншої діяльності.

Завдяки щодо високої вологості лісові пожежі в широколистяних лісах бувають рідше, ніж у змішаних. Темпи вирубки не перевищують таких стосовно до змішаних лісах.

Один гектар широколистяних лісів може виділяти в атмосферу близько 13 тон кисню і поглинати при цьому близько 17 тон вуглекислого газу.

Широколистяні ліси Росії

Особливих відмінностей широколистяних лісів Росії від аналогічних територій іншій частині світу немає. Скрізь зустрічаються одні і ті ж види рослин і тварин. Деякі відмінності існують в ступені впливу людської діяльності. Як правило, на території країн колишнього СРСР антропогенні фактори менш помітні, ніж скажімо в Північній Америці або Японії.

Тетяна, www.mednarodna.com.ua