Народна медицина

 
 
» » Як відвести дитину в садок в перший раз без істерики?

Як відвести дитину в садок в перший раз без істерики?

  
Як відвести дитину в садок в перший раз без істерики? Малята дуже швидко ростуть. І батьки, впоравшись з коліками, переходом на звичайний стіл, привчанням до горщика та іншими дитячими проблемами, дуже швидко опиняються перед необхідністю влаштувати дитину в дитячий сад. На початку їх цікавить скільки років краще віддавати дитину в дитячий сад, потім в який дитячий сад краще віддати дитину. Але цей важливий період у житті кожної дитини може омрачаться. Адже далеко не кожен малюк згоден розлучатися з батьками на цілий день, і відправлятися до незнайомим дітям і вихователям. Тому дуже важливу роль відіграє адекватна адаптація до таких змін. Давайте уточнимо, як відвести дитину в садок в перший раз?

Дитячий садок для малюка є в першу чергу стресом. Адже дитині доводиться повністю змінити обстановку, відірватися від матері, з якою він до цього особливо не розлучався. Як показує практика, набагато гостріше такі зміни переживають хлопчики, так як вони набагато більше прив'язані до мами і вимагають її знаходження поруч практично постійно.

Для того щоб малюк нормально звик до дитячого саду, потрібно підготуватися до його відвідування заздалегідь. Насамперед батькам необхідно вирушити у вибране установа, познайомиться із завідуючою і безпосередньо з вихователем. Їм також варто оцінити умови, в яких доведеться жити їх дитині, і донести інформацію про його психологічні особливості.

Шерстим відгуки

На щастя, у сучасному світі у всіх нас є доступ до інформації. На міських форумах можна знайти дані про вибраний дитячий садок і поговорити з іншими батьками про вихователів і про психологічну обстановку в групах цілому. Саме так ви зможете отримати інформацію про особливості дитячого садка, умовах в ньому, про групи, режим дня і харчування.

Вихователь

Обов'язково приділіть час вибору вихователя для своїх діток. Адже саме ця людина буде перебувати з вашим малюком протягом більшої частини дня на протязі не одного року. Обговоріть можливість вибору з завідуючою, орієнтуючись на вже отриману інформацію від інших батьків.

Підготовка безпосередньо дитини

Малюк повинен звикнути до спілкування з іншими людьми, як дітьми, так і дорослими. Тому частіше відвідуйте з ним багатолюдні місця: парки, майданчики тощо, заохочуйте колективні ігри і допомагайте знайти контакт з ровесниками.

Щоб дитина швидко і легко адаптувався до дитячого саду, постарайтеся поступово наблизити його домашній режим дня до дитсадкового. І займіться цим заздалегідь – приблизно за місяць-два до планованого надходження.

Обов'язково вселяйте дитині думку про те, що дитячий сад – це здорово. Малюк не повинен боятися цієї установи. Розповідайте, що у саду добре, там багато діток та іграшок, а також працюють добрі вихователі. У дитячому саду грають і займаються, їдять і сплять, а потім обов'язково відправляються додому.

Звичайно, ви не зможете повністю пояснити дитині всю необхідність відвідування дитячого саду. Але постарайтеся, щоб у дитини склалося думка, що сад – це само собою разумеющаяся необхідність, альтернативи якої просто немає. Садок повинен бути присутнім у вашому житті скрізь – в розмовах, в іграх, в книгах, і, звичайно ж, тільки з позитивними емоціями.

Не варто наводити свого малюка познайомитися з дитячим садом у ранній ранковий час. Адже коли інших діток приводять у групу, вони можуть вести себе по-різному, хтось плаче, хтось вередує. Ваш малюк може подумати, дивлячись на це, що дитячий сад – це зовсім не весело.

Як відвести дитину в садок без істерики?

Обов'язково узгодьте перше знайомство з садом з вихователем. Огляньте разом з дитиною територію, голосно і позитивно коментуйте побачене. Покажіть дитині, як багато іграшок в саду, як весело грають дітки, і як добре було б сюди приходити.

Для першого дня оглядової екскурсії цілком вистачить. Обов'язково запитайте у малюка, як йому сад, і хоче він знову сюди прийти, наприклад, завтра. У тому випадку, якщо дитина дав позитивну відповідь, все йде відмінно. Але почувши «ні», потрібно з'ясувати, що саме не сподобалося малюкові, і трохи відкласти подальше знайомство з садом.

Познайомившись з садом і майбутньої вихователькою, влучивши момент, коли ваш малюк чимось захопився. Пограйте з ним разом, після тихо вийдіть в сусіднє приміщення буквально трохи часу. Після того, як дитина вас покличе, обов'язково поверніться назад. Поступово час самостійного перебування в саду буде збільшуватися.

Напевно, на момент відвідування дитячого садка, ваш малюк вже залишався без вас, наприклад, з татом чи бабусею. Тому він вже нормально розуміє, що мама може ненадовго піти і скоро повернутися. Дочекайтеся, поки дитина захопиться грою, скажіть йому, що ви підете по справах, і скоро повернетесь.

Збільшуйте поступово час своєї відсутності. Але не починайте наступного етапу привчання, поки не закінчили попередній.

У тому випадку, якщо всі спроби залишити дитину в саду хоча б на трохи закінчуються сльозами і криками, не тисніть на дитину. Зробіть паузу, проконсультуйтеся з вихователем і психологом, після чого використовувати інші методи, які допоможуть захопити малюка і звикнути до саду.

Як показує практика, рано чи пізно всі діти починають плакати, вирушаючи вранці в садок. А у деяких сльози під час розставання з мамою і зовсім не закінчуються. Потрібно просто прийняти і пережити цей період. Обов'язково пояснюйте дитині, що ви повернетеся за ним, але не затягуйте період прощання. Якщо істерики не припиняються – проконсультуйтеся з психологом.

Катерина, www.mednarodna.com.ua