Народна медицина

 
 
» » Як виростити кріп на підвіконні в квартирі?

Як виростити кріп на підвіконні в квартирі?

  
Як виростити кріп на підвіконні в квартирі? В холоду практично всі ми стикаємося з дефіцитом різних корисних речовин. Адже в таку пору року кількість овочів, фруктів і зелені на столі закономірно зменшується. А синтетичні полівітамінні препарати далеко не завжди успішно засвоюються організмом, та й не завжди використовуються вчасно. Але іноді свіжий джерело вітамінів можна без особливо праці організувати в своєму житлі. Давайте уточнимо, як виростити кріп в квартирі.

Здавалося б у вирощуванні кропу на підвіконні немає нічого складного. Адже на звичайному городі він легко росте самосівом. Стоїть на землю впасти дозрілим насіння з однієї рослини, і вже на наступний рік на цьому місці буде поросль дрібненькі, а потім і великих культур. Але посіявши насіння в горщик із землею на підвіконні, замість густих і ароматних заростей можна побачити тоненькі і досить бліді стеблинки. У чому ж помилка? Як правильно виростити кріп на підвіконні взимку?

Чим потрібно запастися?

Для вирощування кропу в домашніх умовах необхідно підготувати насіння якогось досить врожайного і в той же час дуже невибагливого даного виду рослини. Їх можна придбати в спеціалізованому магазині. Також варто запастися ґрунтом, призначеної для кімнатних рослин і родючої садовою землею. Не обійтися і без ємностей відповідного розміру: горщиків або контейнерів. Крім того, слід підготувати люмінесцентні лампи і комплексне мінеральне добриво.

Який сорт краще вибрати?

Щоб вирощувати кріп в умовах квартири можна використовувати сорт Грибовський – скороспілу різновид кропу, яка відрізняється підвищеною врожайністю і стійкістю до захворювань. Така зелень має чудовий аромат і не вимагає особливого догляду.
Крім того на підвіконні можна посіяти ранньостиглий кріп Гренадер, середньостиглий сорт Рішельє або пізньостиглий Кибрай.

Рекомендації по вирощуванню

Незважаючи на те, що в городі кріп нормально росте на будь-якому грунті, в квартирі краще всього висаджувати його в спеціально підготовлений грунт. І його бажано підготувати заздалегідь. З осінь запасіться пухкої садовою землею і змішайте її перед посівом з придбаним нейтральним грунтом для кімнатних культур.

Обов'язково використовуйте ємність достатнього розміру, адже посівам кропу не повинно бути тісно. Крім того організуйте дренажний шар на її дні.

Відомо, що в насінні кропу міститься досить багато масла. З-за цього вони можуть проростати довго. Але цей процес цілком можна прискорити. Перед посівом замочіть посадковий матеріал в тепленькій воді на двадцять годин. При цьому організуйте безперервне проведення кисню через цю воду, з цією метою можна використовувати акваріумний компресор.
Також для прискорення схожості можна відправити насіння в тепленьку воду на добу, через кожні шість годин змінювати її свіжою.

Высевку насіння варто здійснювати безпосередньо на поверхню зволоженого ґрунту, на ній не потрібно робити ніяких ямок і борозенок. Поверх посадковий матеріал варто присипати торфом, перемішавши його з перегноєм. Зазвичай на кожен квадратний дециметр грунту використовують три десятих грама насіння.

Деякі фахівці радять виконати в ґрунті невеликі канавки – глибиною не більше сантиметра. Їх варто пролити водою і розкласти по дну підготовлені насіння. Поверх посадковий матеріал варто присипати сухим грунтом з краю канавок. При такій методиці посіву на поверхні грунту не утворюється кірка, здатна ускладнити появу сходів.

Прикрийте ємність з посівами поліетиленовою плівкою і відправте в досить темне місце з температурою в двадцять градусів на один тиждень.

Подальше вирощування кропу

Після дістаньте ємності і розставте їх на світлому підвіконні. Пам'ятайте, що таке рослина особливо потребує достатньому освітленні, тому обов'язково встановіть лампи денного світла на висоті півметра над посівами. Якщо ящик стоїть на підвіконні, включайте лампи вранці годин на п'ять. У тому випадку, якщо посіви розміщуються глибше в квартирі, підсвітка повинна тривати як мінімум п'ятнадцять годин.

У перший час після появи сходів не зайвим буде на ніч знижувати температуру в оселі, наприклад, відкриваючи вікно. Також потужно виносити горщики на засклений балкон. Це запобіжить витягування посівів.

Пам'ятайте, що кріп вимагає систематичного поливу. Достатнє надходження вологи особливо важливо на етапі проростання насіння, а також при появі молоденьких сходів.

Рослини можна підгодовувати комплексним мінеральним добривом. Проводите підживлення з інтервалом в два тижні.

Оптимальна температура для вирощування кропу – вісімнадцять градусів. Але досвід багатьох любителів показує, що на заскленому балконі при зниженні температури до восьми градусів таке рослина відчуває себе цілком нормально.

Якщо температура у вашій оселі тримається вище позначки в двадцять градусів, варто додати освітленості. Інакше рослини будуть витягнуті, мляві і світлі.

Пам'ятайте, що стеблинки і листочки кропу не можуть відростати заново після зрізання. Тому для безперервного надходження свіжої зелені не забувайте періодично підсівати насіння на освобождающийся грунт у своєму міні-городі.

Використовуючи перераховані вище рекомендації, ви зможете виростити кріп на своєму підвіконні без особливих труднощів в будь-який час року.

Катерина, www.mednarodna.com.ua