Народна медицина

 
 
» » » Вагітність в 50 років: ознаки, думка лікарів

Вагітність у 50 років: ознаки, думка лікарів

  
Вагітність у 50 років: ознаки, думка лікарів Поговоримо сьогодні про те, як протікає вагітність у віці 50 років, думка лікарів дізнаємося про це сьогодні. Жіночий організм настільки унікально влаштований, що стати мамою можна і в п'ятдесят, було б здоров'я. Дійсно в даний час все більше жінок народжують у цьому віці, що раніше було рідкістю, зазвичай в такі роки вже з'являються онуки, а жіночий організм вступає в період менопаузи.

Жіночий організм функціонує за визначеними правилами, після народження у дівчинки налічується приблизно 400 тисяч яйцеклітин, з роками їх кількість поступово починає знижуватися, а до 50 років їх залишається в межах однієї тисячі, тим не менше, шанси завагітніти ще зберігаються.

В середньому до 45-50 років значно знижується вироблення гормону естрогену, в результаті знижується функція яєчників, отже, шанси завагітніти значно зменшуються до 50 років, так як жіночий організм поступово набуває так званий клімактеричний період.

Перший етап клімактеричного періоду пременопауза, її тривалість варіює в межах від 4 до 7 років, при цьому жінка відчуває нерегулярність менструального циклу, подовжуються перерви між менструаціями, а місячні стають мізерними.

Крім цього, виникають так звані припливи жару, відзначається емоційна нестабільність, характерна ранкова нудота, відраза до запахів і смаків. Ці зміни свідчать про бурхливу гормональної перебудови.

Другий етап клімактеричного періоду — менопауза або клімакс знаменується закінченням менструацій, що відбувається у віці після 50. Через рік менопауза переходить в постменопаузу.

Виходячи з вище представлених даних завагітніти в цьому віці досить-таки складно, але все-таки це диво іноді трапляється. Для настання вагітності має відбуватися дозрівання яйцеклітини, процес овуляції, а також і запліднення яйцеклітини.

Підвищує можливість настання вагітності після 50 і деяка легковажність практикувати статевий акт без контрацептивів. Більшість гінекологів рекомендують використовувати оберігання ще протягом п'яти років після закінчення менструацій.

Якщо наступила вагітність – ознаки вагітності у 50 років

Найпоширеніші симптоми вагітності схожі на початок клімаксу, якщо у жінки з'явилися нижче представлені ознаки, можна говорити про можливу вагітність:

• Наявність ранкової нудоти;
• Відсутність менструації довгий час;
• Набухання молочних залоз;
• Непереносимість деяких ароматів;
• Порушення сну;
• Зміна смакового переваги;
• Емоційна лабільність;
• Дратівливість;
• Надмірна стомлюваність.

При появі перерахованих ознак необхідно терміново відправитися на прийом до гінеколога, варто відзначити, що в такому віці лікарі не завжди визначають відразу вагітність, так як спочатку може бути діагностована пухлина, і лише коли плід входить у період активного росту, все стає очевидним.

Пізня вагітність - думка лікарів

Почну з того, що під час вагітності в жіночому організмі відбувається потужна перебудова, витримати яку благополучно не завжди вдається і в двадцятип ' ятирічному віці, але завжди бувають винятки, і що погано для молодої дівчини, може виявитися добре для дами в 50 років.

Тим не менш, в 50 років під дією вагітності можуть загостритися хронічні захворювання, які дрімали до цього періоду. У жінки підвищується ризик розвитку діабету другого типу, може приєднатися гіпертонічна хвороба, а також негативні зміни в опорно-руховому апараті.

Важливо пам'ятати, що на формування кісткової тканини майбутнього дитини йде достатню кількість кальцію з депо матері, а після 50 років жінкам отже показаний прийом вітамінних комплексів, що містять кальцій. Крім того, ослаблюється діяльність нирок, відбувається поступове опускання органів, які локалізовані у малому тазі. Все це може негативно відбитися на майбутній вагітності.

На думку лікарів, це лише мала частина неприємностей, які можуть розвинутися на тлі вагітності. Крім того, може виникнути патологічний розвиток самого плоду, сильно збільшується ризик народження малюка з синдромом Дауна, або з іншими хромосомними патологіями. І ще, ставши матір'ю в 50 років, жінка може просто не встигнути виховати дитину, в силу низької тривалості життя, що дуже сумно.

Тому, багато лікарі рекомендують забути про так званих незахищених статевих актах в період клімаксу, а також лікарі не рекомендують народжувати після п'ятдесяти років. Тим не менш, зустрічаються жінки, які в 50 років виглядають просто чудово, вони здорові, підтягнуті, сповнені оптимізму і життєвих сил, а на вигляд їм не даси більше 38, звичайно, таких щасливиць не так-то багато.

Вагітність у 50 років це поки що досить рідкісне явище. Якщо жінка здорова і повна сил у 50 років, ніхто не може перешкодити їй позбутися вагітності, добре її виносити і народити здорового малюка. Організми всіх людей різні, отже, якщо жінка в такому віці завагітніла, не варто поспішати робити аборт. Необхідно обов'язково проконсультуватися з гінекологом, пройти повне обстеження у терапевта й ендокринолога.

І після того як лікар зробить висновок, що жінка здорова, можна не боячись народжувати і в цьому віці. В даний час акушерсько-гінекологічна служба оснащена сучасною апаратурою, що допоможе жінці народити здорового і щасливого малюка.

Будьте здорові!

Тетяна, www.mednarodna.com.ua