Народна медицина

 
 
» » Сольові ванни, користь і шкоду сольової ванни

Сольові ванни, користь і шкоду сольової ванни

  
Сольові ванни, користь і шкоду сольової ванни Кожна людина знає, що споживання надмірної кількості солі не дуже корисно для організму. Адже таке речовина схильна відкладатися в тканинах і викликати різні порушення самопочуття. А при деяких патологічних станах сіль і зовсім радять виключити з раціону або скоротити її застосування до мінімуму. Але в той же час при правильному використанні ця речовина може принести нам велику користь. Так багато лікарі офіційної медицини і знахарі рекомендують сольові ванни для лікування та оздоровлення організму, давайте уточнимо, в чому полягає користь і шкода сольової ванни.

Сольові ванни – це, мабуть, одна з найбільш доступних бальнеологічних процедур, яку можна проводити в домашніх умовах. Під час такої ванни організм застосовує електрони, що мають високий рівень кінетичної енергії. Сольовий розчин містить всі речовини, необхідні для повноцінного відновлення балансу шкіри. Відповідно, його застосування дозволяє заповнити енергетичні ресурси нашого тіла, отримати загальний заряд енергії і усунути напругу.

Сольові ванни шкода й користь

Загальна користь сольової ванни для організму людини

Сольові ванни відмінно позначаються на діяльності всього організму. Вони сприяють зміцненню імунітету, попереджаючи різні захворювання. Також такі процедури насичують організм магнієм, завдяки чому ефективно відновлюється нервова система. Відповідно, курс ванн допоможе усунути дратівливість і нервозність, а також поліпшити нічний сон. Ще така терапія допомагає позбутися втоми і нервової напруги.

Сольові ванни є також джерелом калію, натрію і броміду. Вони відмінно воложать шкіру, активізуючи її регенерацію. Крім того такі процедури покращують обмінні процеси, посилюють кровообіг і позитивно позначаються на мікроциркуляції крові. Курс сольових ванн відмінно виведе надлишок рідини з організму.

Є дані, що ванни з сіллю будуть особливо корисні спортсменам після тренування. Такі процедури сприятимуть відновленню запасу калію, який дуже важливий після фізичних навантажень. Крім того вони стануть джерелом бромідів солі, сприяє розслабленню м'язів. При поєднанні сольових ванн з розслаблюючим масажем, терапія забитих м'язів буде максимально ефективною.

Користь сольових ванн залежно від концентрації солі

Існує кілька різновидів сольових ванн – в залежності від концентрації солі.
Так якщо ви розчиніть триста грам солі в двохстах літрах води, ви отримаєте розчин досить низькій концентрації. Він відмінно підійде для терапії вугрових висипань, екземи та інших шкірних хвороб. Лікарі часто рекомендують приймати такі ванни пацієнтам, що страждають від ревматизму або артриту.

При концентрації солі від трьохсот грам до кілограма на двісті літрів води розчин має низьку концентрацію. Такі ванни відмінно підходять для терапії серцево-судинних недуг. Вони чудово тонізують шкіру, сприяють її ефективному очищенню, а також зміцнюють м'язи.

Якщо збільшити кількість солі до одного-чотирьох кілограм на двісті літрів води, розчин буде мати середню концентрацію. Даний варіант сольових ванн відмінно підходить для терапії суглобових хвороб і порушень в діяльності опорно-рухового апарату.

У деяких випадках на двісті літрів води використовують від п'яти до десяти кілограм солі, що робить сольову ванну особливо високо концентрованою. Подібна процедура показана при лікуванні ожиріння.

Користь сольових ванн в терапії різних хвороб

Медики радять приймати сольові ванни тільки після проведення докладного обстеження всього організму і після призначення комплексної терапії. Такі процедури підуть на користь пацієнтам із захворюваннями суглобів і опорно-рухового апарату. Їх рекомендують людям, що страждають від радикуліту, ревматизму, екземи, дерматозу та нейродерміту.
Ще сольові ванни допоможуть впоратися з безсонням, неврозом і депресією.

Користь сольових ванн для схуднення

Сольові ванни можуть використовуватися для догляду за тілом та в якості ефективного і навіть обов'язкового методу в схудненні. Адже такі процедури активізують обмін речовин і оптимізують водно-сольовий баланс, блокуючи тим самим процес подальшого поповнення відкладень жиру. Також помітно посилюється виведення надлишку рідини. Для досягнення максимального ефекту варто поєднувати проведення курсу сольових ванн з виконанням лімфодренажного масажу проблемних ділянок.

Сіль надає відмінне очищаючу дію, сприяючи очищенню організму від шлаків, токсинів тощо, що також допомагає позбавитися від зайвої ваги.

Можливу шкоду сольових ванн

Сольові ванни не є на сто відсотків безпечною процедурою і мають ряд протипоказань до застосування. Такі процедури можуть сильно зашкодити пацієнтам з шкірними (деякими), серцево-судинними і гінекологічними захворюваннями. Їх не слід приймати вагітним жінкам, пацієнтам з онкологічними захворюваннями, гіпертонією і варикозним розширенням вен. Ще сольові ванни не показані при високій температурі або при зниженому тиску. Вони можуть нашкодити і нетверезим людям, і при їх прийнятті відразу ж після їжі.

Перед проведенням курсу сольових ванн не зайвим буде проконсультуватися з лікарем.

Катерина, www.mednarodna.com.ua