Народна медицина

 
 
» » » Сольові ванни для суглобів ніг в домашніх умовах

Сольові ванни для суглобів ніг в домашніх умовах

  
Сольові ванни для суглобів ніг в домашніх умовах Багато людей різного віку та статі стикаються з порушеннями в діяльності опорно-рухового апарату. Подібні проблеми у молодих людей в основному пояснюються травмами, а у літніх – природними процесами старіння. Впоратися з такими хворобами часто буває непросто, адже вони схильні до хронічного перебігу або до рецидивів. Однак існують методи, які дозволяють зробити терапію подібних захворювань трохи більш ефективною. Серед таких способів лікування знаходяться і ванни. Темою нашої сьогоднішньої розмови стануть сольові ванни для ніг в домашніх умовах. Поговоримо про те, як проводити їх.

Для ванн з сольовими добавками зазвичай використовують хлорид натрію або іншими словами кухонну сіль. Також непоганим вибором стане морська сіль, сульфат магнію, бромід або калію йодид натрію.

При яких хворобах суглобів можуть використовуватися сольові ванни?

Сольові ванни часто рекомендують пацієнтам з артритами і полиартритами нетуберкульозного походження. Крім того, вони будуть досить ефективні і при артрозах. Ще такі процедури покращують загальний стан пацієнта при захворюваннях і наслідках сталися травм кісток, м'язів або сухожиль.

Який ефект роблять сольові ванни при суглобових хворобах?

Сольові ванни – це відмінний терапевтичний метод впливу. При суглобових захворюваннях вони відмінно оптимізують обмінні процеси в травмованих кісткових або хрящових волокнах. Також такі процедури чудово налагоджують процеси кровообігу, зігрівають і живлять суглоби. Ще сольові ванни позитивно позначаються на місцевому і загальному імунітеті, активізують процеси регенерації тканин і забезпечують доставку корисних елементів.

Загалом медики розглядають такий метод бальнеотерапії, як дуже дієву методику лікування. Адже цілющі речовини з максимальною швидкістю впливають на запалену ділянку, не викликаючи різних ускладнень і побічних ефектів з боку діяльності інших органів. І чим ближче розташований уражений суглоб до поверхні тіла, тим більш ефективними будуть такі процедури.

При проведенні сольових ванн лікарський розчин досить швидко потрапляє крізь розпарені пори в глибину шкірних покривів, досягаючи уражених кісток і тканин хряща. Корисні компоненти солі проникають всередину суглобової капсули, усувають запалення і на порядок покращують характеристики синовіальної рідини.

Як приготувати сольову ванночку для ніг?

Для приготування найпростішою ванночки для суглобів ніг, не треба використовувати ніяких додаткових інгредієнтів. Вам знадобиться лише сіль і вода. На десять літрів води використовуйте сто-двісті грам солі. При цьому фахівці радять розчиняти сіль в гарячої рідини, після чого необхідно розвести її холодною водою до температури 37-40С. Занурте у підготовлену ванну ноги і проводите процедуру протягом десяти-п'ятнадцяти хвилин.

При деяких суглобових захворюваннях можна проводити лікувальні сольові ванночки з додаванням лікарських трав. Так непоганий терапевтичний ефект дає додаткове застосування квіток ромашки і порошку морської капусти. Такі компоненти мають антибактеріальну, протизапальну і знеболюючу дію.

На десять літрів води використовуйте чотириста мілілітрів ромашкового відвару, така ж кількість (за обсягом) порошку морської капусти, а також кілограм солі (морської або кухонної). Попередньо залийте порошок окропом, залиште на вісім годин для настоювання, потім процідіть. Приготуванням ромашкового відвару (або настою) також необхідно зайнятися заздалегідь. Додаючи компоненти у ванну, слідкуйте, щоб температура в ній не опускалася нижче сорока градусів. Сіль всипайте поступово і гарненько розмішуйте.

Як правильно приймати сольову ванночку?

Сольові ванни для суглобів в домашніх умовах найкраще приймати ввечері – незадовго до нічного відпочинку. Якщо ви зібралися зайнятися їй днем, то після такої процедури варто прилягти або посидіти протягом хоча б одного-двох годин.

Безпосередньо перед прийомом цілющою сольової ванни для суглобів потрібно вимити шкіру ніг з милом. Після процедури не потрібно обполіскувати ноги, адже на шкірі залишаться солі, які продовжать свою дію.

Не варто проводити сольові ванночки незабаром після трапези або після споживання алкогольних напоїв. Також такі процедури не показані, якщо температура тіла піднялася вище тридцяти семи градусів.

Оптимальна тривалість курсу лікування сольовими ваннами – одна-два тижні. Процедури найчастіше радять проводити щодня, в один і той же час.

Можливі протипоказання

Сольові ванни в домашніх умовах, та й взагалі категорично протипоказані пацієнтам з доброякісними або злоякісними пухлинними захворюваннями. Їх не варто здійснювати при наявності на шкірі ніг грибка та інших шкірних хвороб гнійного типу. Також такі процедури не виконують при інфекційних патологіях, загостреннях недуг, туберкульозі і гіпертонії. Сольові ванни не рекомендовані вагітним жінкам, пацієнтам з тромбами та емболією.

Якщо ви збираєтеся проводити сольові ванни в домашніх умовах, проконсультуйтеся з лікарем. Самолікування може сильно нашкодити вашому здоров'ю.

Катерина, www.mednarodna.com.ua