Народна медицина

 
 
» » Хвойно-сольові ванни для немовлят, як приготувати

Хвойно-сольові ванни для немовлят, як приготувати

  
Хвойно-сольові ванни для немовлят, як приготувати Новонародженим і грудним малюкам не показано використання більшості лікарських препаратів. Адже медикаменти часто чинять токсичний вплив на організм, можуть викликати побічні ефекти і навіть серйозні проблеми зі здоров'ям. Тому в тих ситуаціях, де можна обійтися без ліків, медики вдаються до альтернативних методів впливу. Серед них і різні методи народної медицини, в тому числі і ванни. Давайте уточнимо, чим корисні маленьким дітям хвойно-сольові ванни, як їх правильно приготувати.

Багато батьки давно помітили, що їхні діти отримують величезне задоволення від купання. І водні процедури можуть стати не тільки обов'язковою гігієнічної маніпуляцією, але і непоганим засобом терапії. І багато педіатри радять трав'яні ванни для немовлят.

Хвойні ванни – це чудова і досить популярна процедура для людей різного віку. Її практикують у багатьох спа-центрах, і застосовують в домашніх умовах.
Хвойні ванни чудово заспокоюють, розслаблюють і сприяють виведенню токсинів. Такі процедури чудово впливають на стан шкіри, очищаючи її від різних шкірних хвороб, нейродерміту, екземи та ін. Також ці купання чудово покращують настрій і позитивно позначаються на загальному самопочутті.

Показання для проведення хвойно-сольових ванн у немовлят

Хвойні ванни відмінно заспокоюють маленьких діток, тому після такої процедури малюки відмінно сплять і не страждають від безсоння. Крім того подібні купання чудово усувають підвищений м'язовий тонус і надають знеболюючу дію.
Хвойні ванни позитивно впливають на здоров'я серця і судин, оптимізують обмінні процеси і покращують настрій дитини в цілому.

Хвойно-сольові ванни для немовлят часто рекомендуються педіатрами для попередження рахіту. Якщо така хвороба вже розвинулася, такі процедури будуть дуже актуальні.
Прийом хвойно-сольових ванн буде особливо корисний при діатезі і родових травмах. А в зимовий і осінній час вони допоможуть попередити простудні захворювання.

Унікальні лікувальні якості хвойно-сольових ванн обумовлені впливом дивно корисних ефірних масел, дубильних речовин, мінеральних солей, мікроелементів і пр.

Можливі протипоказання

Хвойно-сольові ванни для дітей не завжди корисні і навіть в деяких випадках можуть серйозно нашкодити здоров'ю дитини. Такі процедури протипоказані, якщо у малюка виявлені проблеми в діяльності серця і судин, а також інші серйозні захворювання. Тому їх треба проводити тільки після консультації з фахівцем.

Як правильно приготувати хвойно-сольову ванну?

Для того щоб таке купання пройшло успішно, потрібно дотримуватися кількох основних правил. Дитина повинна знаходитися в комфортній температурі і атмосфері. Для того щоб налаштувати малюка на спокійний знаходження у воді, можете включити тихенько спокійну музику та голосно говорити з ним. Також варто проводити купання в той час, коли у малюка гарний настрій. Крім того краще всього приступати до такої процедури приблизно через годину після останньої трапези. Ще потрібно стежити, щоб малюк не наковтався води. Загальна тривалість купання – сім-десять хвилин.

Для приготування хвойно-сольової ванни варто придбати в аптеці спеціальний хвойний екстракт для ванн. Його необхідно використовувати згідно з інструкцією, що до нього додається. Далі додайте у ванну морську або куховарську сіль. Також ви можете придбати в аптеці екстракт солі.

Зазвичай на десять літрів води потрібно використовувати столову ложечку хвойного екстракту і сто грам морської солі. Оптимальна температура – 35-36,5 С. В принципі, при проведенні подальших процедур температуру води можна поступово знижувати – до тридцяти двох градусів.

Лікарі не радять проводити подібні купання кожен день. Варто купати малюка у водно-сольовий ванні з інтервалом в один-два дні. Оптимальний курс таких процедур – десять-п'ятнадцять ванн.

Додаткові рекомендації

При проведенні хвойних ванн не варто змінювати на свій розсуд температуру води, а також тривалість такої процедури. Також не бажано займатися плаванням і гучними іграми в цілющій воді.

Якщо раптом стан дитини погіршиться: виникне різке почервоніння шкіри, кашель або сильний плач, варто дістати його з води. Якщо раптом насторожуючі симптоми не проходять, варто звернутися за докторської допомогою.

Дотримуючись всіх вищеописаних рекомендацій, ви зможете доставити дитині справжню насолоду і поліпшити його загальний стан. Але не забудьте перед їх проведенням проконсультуватися з лікарем.

Катерина, www.mednarodna.com.ua