Народна медицина

 
 
» » Як подолати сором'язливість і невпевненість в собі?

Як подолати сором'язливість і невпевненість в собі?

  
Як подолати сором Комунікація – це найважливіша складова частина життя кожної людини. Але при цьому далеко не всі люди з великим задоволенням спілкуються з оточуючими. Багато в чому це пояснюється темпераментом, адже як вже давно з'ясували психологи, характер людини безпосередньо залежить від його психотипу. Але в деяких випадках проблеми у спілкуванні – це наслідок якихось внутрішніх комплексів і страхів. Давайте поговоримо про те як подолати сором'язливість і невпевненість в собі.

Як подолати сором'язливість?

Сором – це досить неприємне відчуття, яке викликає у людини помітний дискомфорт під час комунікації з оточуючими. Час від часу з таким почуттям стикається кожен з нас, але у деяких людей воно стає невід'ємною рисою, що в свою чергу є певною життєвою перешкодою.
Якщо вам потрібно впоратися зі стисненням, приготуйтеся до тривалої роботи над собою.
Насамперед необхідно проаналізувати, що саме викликає у вас утруднення: зовнішній вигляд, голос, необхідність висловити свою особисту думку і пр.
Після постарайтеся прийняти, що більшість людей турбує виключно власна особистість. Тому краще перестати думати про думку оточуючих стосовно вас.

При стисненні необхідно максимально багато спілкуватися, не закриваючись від зовнішнього світу. Потрібно задавати більше запитань, вчитися слухати співрозмовника. Також слід відшукати в собі сильну сторону: зайнятися спортом, навчитися володіти своїм голосом, змінити імідж. Якщо ви розбираєтеся в якійсь вузькій тематиці, відшукайте собі співрозмовників, яким можна давати поради і розповідати про свій досвід.

При сильному стисненні варто тренуватися вдома бути більш впевненим. Необхідно стежити за поставою і ходою, вчитися правильно говорити і добре виглядати. Ви можете уявити себе актором, репетирующим роль. З часом ви звикнете до подібній манері поведінки і більше не будете соромитися.

Деякі психологи радять боротися з власною сором'язливістю наступним чином: відшукайте людину, яка соромиться більше вашого, і почніть спілкуватися з ним, допомагаючи подолати його проблему.

Ще психологи радять вдатися до методу позитивних переконань. Візьміть звичайний аркуш паперу і напишіть на ньому свої позитивні сторони (у тому числі і ті, які вам би хотілося бачити). При цьому пишіть всі пропозиції в стверджувальній формі. Не «я не соромлюся», а «я впевнений у собі».

Як побороти невпевненість в собі?

Невпевненість у собі – це також досить поширена проблема багатьох людей, яка заважає їм пробувати щось нове, рости і розвиватися. Але з нею цілком можна впоратися.
Першим ділом потрібно перестати докоряти себе за недоліки зовнішності і різні помилки. Навчіться кілька разів в день посміхатися своєму відображенню і говорити йому мінімум три компліменту. При видимих недоліки в зовнішності займіться їх корекцією, відвідайте тренажерний зал, косметолога, візажиста, стиліста, перукаря тощо

Не бійтеся помилятися. Адже не помиляється тільки той, хто нічого не робить. І на шляху до успіху і вершині все періодично падають і підіймаються, роблять помилки і виправляють їх.

Якщо ви добре себе почуваєте на своєму місці роботи і в оточенні звичних людей, але дуже боїтеся змін, вдамося до наступного порадою психологів. Раз на два-три дні почніть робити щось абсолютно не типовий для себе: прогуляйтеся по вулиці в яскравому платті, відвідайте тренажерний зал, підіть самі в кіно (без супроводу) і, нарешті, розкажіть шефу про своїх раціоналізаторських пропозиціях.

При цьому обов'язково заведіть щоденник, в якому будете фіксувати всі свої зміни і успіхи. Також не забувайте і про аналіз зроблених помилок.

Ще щоб впоратися з невпевненістю спробуйте написати на листочку перелік усіх найстрашніших жахів, які можуть статися у вас при спілкуванні з іншими людьми і на роботі. Також перерахуйте всі можливі підступи оточуючих (співробітників тощо), з якими ви змушені спілкуватися, і всі свої можливі незручності від таких хитрощів.

Далі візьміть інший аркуш і перелічіть в ньому максимальну кількість позитивних моментів, які ви зможете для себе придбати, усунувши свій страх і невпевненість.
Складіть обидва листки поруч і проведіть аналіз. Вирішіть нарешті-те, що для вас важливіше: безстороння оцінка оточуючих (можлива насправді лише в теорії) або успіх у житті, спокій у душі і загальну психологічну рівновагу? Спаліть листочок з негативом і попіл розвійте за вітром, а важливий і позитивний перелік покладіть під скло і не забувайте регулярно перечитувати.

Якщо ви хочете розпрощатися з невпевненістю, обов'язково вчіться не думати про те, що викликає у вас погані і тривожні емоції. Якщо такі думки абсолютно не змінюють ваше життя, навіщо витрачати на них нерви. Просто зробіть відповідні висновки і викиньте ситуацію з голови.

Також не бійтеся образити інших людей: при необхідності відстоюйте свої кордони і інтереси, залишаючись, звичайно ж, в рамках пристойності. І не забувайте поважати кордони оточуючих.

Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся зі стисненням і невпевненістю в собі своїми силами, зверніться за консультацією до кваліфікованого психолога або психотерапевта. Фахівець допоможе відшукати коріння такої проблеми і підкаже методи її ефективної корекції.

Катерина, www.mednarodna.com.ua