Народна медицина

 
 
» » Іван чай при застуді, подагрі, раку, циститі, підвищеному тиску

Іван чай при застуді, подагрі, раку, циститі, підвищеному тиску

  
Іван чай при застуді, подагрі, раку, циститі, підвищеному тиску Багато трави, які ростуть у всіх куточках нашої країни, володіють лікарськими властивостями. Деякі з них успішно використовувалися нашими предками протягом багатьох десятків років, і рецепти їх застосування дійшли до наших днів. Якраз до таких дивних рослин належить іван-чай, лікувальні властивості якого давно відомі. Це трав'яниста рослина може досягати двох метрів у висоту, воно часто покриває поля і вирубки квітами пурпурової або фіолетового забарвлення. Іван чай, відомий також як копорскій чай, частенько використовують при застуді, подагрі, раку, циститі, підвищеному тиску.

Іван-чай – це дійсно унікальна рослина, яку несе в собі масу самих різних корисних речовин. Всі вони взаємодіють між собою і позитивно позначаються на стані здоров'я, попереджаючи різні хвороби і допомагаючи впоратися з ними. Така травичка є джерелом левової кількості аскорбінової кислоти, вітамінів групи В і В-каротину. В її складі є біофлавоноїди, органічні кислоти і пектин, а також деяка кількість галової кислоти, лектинів, дубильних речовин і слизу. Крім усього іншого іван-чай містить масу мінеральних речовин, представлених залізом, марганцем, міддю, нікелем, титаном, бором та ін.

Кипрей вузьколистий при застуді

Іван-чай – це відмінний напій для профілактики і лікування різних простудних захворювань, ГРЗ, ГРВІ та грипу. Така рослина надає відмінне протизапальну та імуностимулюючу дію, а вчені стверджує, що воно володіє ще і противірусними властивостями.
Люди, які систематично п'ють Іван-чай, часто забувають, коли вони застуджувалися в останній раз, а якщо застуда все-таки трапилася, вони хворіють рідше і легше.
Лікування іван чаєм застуджених допоможе швидше поліпшити самопочуття: він відмінно знімає інтоксикацію, покращує самопочуття, допомагає уникнути розвитку ускладнень та прискорює одужання. Копорскій чай при застуді для досягнення максимального терапевтичного ефекту краще поєднувати з іншими травами, наприклад, лабазником, сосновими бруньками та ін

Іван чай при подагрі

Подагра – це досить поширений недуга, який пов'язаний з порушенням обмінних процесів пуринових основ, представлених аденином, гуаніном, ксантином і гипоксантином. Такий збій стає причиною накопичення в організмі сечової кислоти, яка викликає запальні ураження і деструктивні зміни.

Пацієнтам з подагрою показано в першу чергу дієтичне харчування. І для поліпшення обмінних процесів та виведення сечової кислоти з організму, можна використовувати іван-чай. Такий напій відмінно очищає кров, допомагає усунути хворобливі відчуття, зменшує вираженість неприємної симптоматики і нейтралізує запалення.

Іван чай при раку

Так як іван-чай містить безліч антиоксидантів, він ефективно попереджає онкологічні захворювання. Антиоксиданти по своїй суті є речовинами, здатними нейтралізувати активні форми кисню, які агресивно впливають на тканини.

Пацієнтам, які страждають від ракових захворювань, також варто брати іван-чай. Цей напій ефективно виводить з організму різні агресивні речовини, зменшуючи інтоксикацію при раку.

А ще в сімдесятих роках російські вчені з'ясували, що корисні компоненти іван-чаю роблять особливий вплив на ракові клітини, схоже з впливом цитостатиків. Але його використання анітрохи не шкодить здоровим клітинам нашого тіла.

Крім того кипрей містить ще й лектини, ці складні білки активізують синтез інтерферону і запускають протипухлинний імунітет організму.
Для досягнення терапевтичного ефекту потрібно пити звичайний несолодкий чай з зніту.

Іван чай при циститі

Такий напій часто радять використовувати для терапії різних захворювань органів сечостатевої системи, в тому числі і циститу. Його корисні якості в цьому випадку пояснюються наявністю в складі іван-чаю протизапальних фітонцидів. Такі компоненти ефективно знищують збудників циститу, сприяють зниженню температури і покращують загальне самопочуття. Напій з іван-чаєм допомагає розслабитися і виспатися, що дуже важливо під час хвороби. А завдяки своїм імуностимулюючу властивостям він ще й на порядок прискорює одужання.

Іван чай при підвищеному тиску

Прийом іван-чаю піде на користь при різних порушеннях діяльності серцево-судинної системи, в тому числі і при артеріальній гіпертензії (підвищеного тиску). Він відмінно зміцнює стінки судин, знижує їх проникність і дещо збільшує тонус. Крім того такий напій володіє м'якими сечогінними властивостями, що також сприяє зниженню артеріального тиску. Пацієнтам з гіпертонією часто радять поєднувати його з глодом і червоною горобиною. Також прийом іван-чаю допомагає розслабитися і усунути головні болі, які часто спостерігаються при підвищеному артеріальному тиску.

Щоб приготувати іван-чай, підготуйте три столових ложки заварки. Заваріть листя іван-чаю одним літром тільки скипіла води. Наполягайте напій під кришкою протягом двадцяти-тридцяти хвилин, після процідіть.

Варто зазначити, що іван-чай практично не має протипоказань. Такий корисний напій можна використовувати лише при індивідуальній непереносимості.

Катерина, www.mednarodna.com.ua