Народна медицина

 
 
» » Чим обробити сад восени від шкідників?

Чим обробити сад восени від шкідників?

  
Чим обробити сад восени від шкідників? З настанням осені для більшості дачників городній сезон не закінчується. Їм треба встигнути ще дуже багато: перекопати землю, внести добрива, захистити рослини від майбутніх морозів. Якісь дерева і рослини потрібно висадити, інші – підрізати. Також слід прибрати і утилізувати опале листя. Крім того в осінній час потрібно зайнятися захистом рослин від шкідників і хвороб. Для цього можна використовувати різні речовини, і хімічні, і приготовлені власними силами. Ми нещодавно говорили про те чим обробити сад восени від хвороб. Сьогодні продовжимо розмову і поговоримо про те, чим обробити сад восени від шкідників.

До осінній обробці саду від шкідників потрібно починати тоді, коли з дерев і чагарників опаде листя. Зазвичай такі маніпуляції проводять в кінці жовтня-початку листопада, вибравши відповідний сухий і безморозний деньок.

Чим обробити сад від шкідників?

Карбамід

Карбамід, або сечовина для обробки рослин можна використовувати до середини жовтня. Це засіб чудово випалює личинки і яйця різних комах. Але при цьому будьте обережні, адже більш пізній застосування карбаміду може нашкодити рослинам. Ця речовина є джерелом азоту, і його часто використовують, як непогану азотну підгодівлю. Пізніше обприскування рослин сечовиною призводить до активації в них вегетаційних процесів. При цьому сад не зможе повноцінно підготуватися до зими до настання холодів і може загинути. Відповідно, осіння обробка карбамідом повинна бути ранньою.
Для обприскування дерев варто розвести сімсот грамів речовини в одному відрі води. Обробляти при цьому можна не тільки сама рослина, але і ділянку під ним.

Бордоська рідина

Це, мабуть, найпопулярніший засіб серед садівників, яке одночасно допомагає впоратися і з хворобами, і з комахами. Бордоська рідина зазвичай використовують вже до кінця жовтня-початку листопада. Її можна легко приготувати своїми силами: спочатку розведіть триста грам мідного купоросу в трьох літрах тепленької води. Після розведіть в окремій ємності чотириста грам вапна в десяти літрах води. З'єднайте обидві суміші, вливаючи розчин купоросу тоненькою цівкою. При цьому не забувайте весь час помішувати.

Обприскування слід проводити дуже ретельно, обробляючи всі пагони і основні гілочки дерев. Для цього зручно використовувати балон, в якому суміш знаходиться під тиском.

Залізний купорос

Залізний купорос не тільки непогано знищує різних шкідників, він ще й бореться з хворобами плодових дерев, і підгодовує їх залізом. Така процедура буде особливо корисна для яблунь, слив та груш. Щоб досягти максимального ефекту, проводять обробку і самого рослини, і пристовбурового кола.
Для проведення обприскування варто розвести один кілограм сухого порошку залізного купоросу в п'ятнадцяти літрах води.

Мідний купорос

Мідний купорос застосовується для обприскування саду восени з метою знищення багатьох різновидів комах. В цілому він діє так само, як і залізний купорос, але не підгодовує дерева залізом.
Для приготування розчину для обробки розведіть сто грам гранул мідного купоросу в одному відрі води.

Обробка саду від шкідників восени триває...

Ще до проведення обприскування потрібно в обов'язковому порядку привести сад в порядок: перекопати грунт і прибрати опале листя. Не варто використовувати опале листя, як добриво. Їх краще вивезти за межі саду або знищити. Також можна прибрати таку сировину і закомпостувати.

Досить часто агресивні комахи зимують на пагонах – подсохших або примерзлих. Тому їх варто обрізати і знищити. Також слід провести очищення кори плодових дерев від мохів, лишайників, відмерлих ділянок кори. Всі наявні пошкодження необхідно замазати садовою замазкою. Важливо ще й зібрати і знищити хворі плоди.

Після очищення штамбів і підстави гілок, побілити їх вапняним розчином з інсектицидами. Молоденькі рослини необхідно покрити розчином крейди.

Перекопування проводять на глибину п'ятнадцять-двадцять сантиметрів. Така маніпуляція дозволяє знищити самок павутинних кліщів, почковую моль, побеговую галицю, смородинную подушечницу і багато інші агресивні організми. Якщо є загроза пошкодження кореневої системи, потрібно використовувати садові вила і розташовувати їх уздовж коренів.

Саме в осінній час необхідно познімати з дерев і знищити ловчі пояси разом з різними комахами шкідниками, наприклад, гусеницями яблуневої плодожерки, довгоносиками та ін.

Як проводити обприскування дерев?

Перед обприскуванням саду обов'язково підготуйтеся до цієї процедури. Підготуйте насос для обприскування (можна використовувати насос поршневого типу або особливий компресор), також візьміть респіраторну маску або марлеву пов'язку (краще всього багатошарову), використовуйте гумові рукавички і окуляри. Всі захисні пристосування допоможуть вам уникнути агресивного впливу препаратів для обприскування.

Перед проведенням обприскування огляньте рослини, усуньте лишайники і мохи. Дерева потрібно обробляти повністю, тому, за необхідності, запасіться драбиною або прийміть заходи з подовження шланга.

Не забувайте обробляти не тільки одна рослина, але і пристовбурне коло, та поруч розташовані культури – це допоможе попередити перехід шкідників на сусідні дерева. Зима, виморожуюча все, звичайно теж допоможе, але тільки на неї не варто розраховувати. Бо коли вона закінчиться вас вже чекає весняна обробка в саду плодових дерев від шкідників і хвороб. Встигніть відпочити за зиму!

Катерина, www.mednarodna.com.ua