Народна медицина

 
 
» » » Астильба - догляд восени, підготовка до зими

Астильба - догляд восени, підготовка до зими

  
Астильба - догляд восени, підготовка до зими Все частіше на дачах і присадибних ділянках можна зустріти красивий чагарник, який буквально приковує погляд пишною розсипом невибагливих квітів різних відтінків бузкового, фіолетового, червоного, білого і кремового. Тим і приваблює він дачників і ландшафтних дизайнерів, що зберігає свої декоративні якості аж до настання холодів. Що це за кущ? Це астильба, уродженка Азії, яку ще можна зустріти і в північних частинах американського континенту. Незважаючи на те, що цей чагарник легко переносить холод, все ж потрібно знати, як підготувати астильбу до зими. Які особливості догляду за нею восени? Вирощування астильба в саду ми вже розглядали раніше, але ось що потрібно робити восени для куща астильба, підготовка до зими рослини в чому полягає ще не говорили. Настав час звернути увагу на це.

Астильба - відхід у переддень зими

Коли здійснювати обрізку рослини?

Оскільки існує безліч сортів астильби, які цвітуть у різний час, то можна сказати в загальних рисах, що цей чагарник обрізають після закінчення цвітіння. Деякі рослини відцвітають вже в кінці червня, тоді як інші – з початком холодів. Після цвітіння видаляють лише квітконоси. Дачників і власників присадибних територій не поспішають здійснювати обрізку, оскільки красивий чагарник навіть без своїх барвистих суцвіть. Його розлогі листя незвичайної форми продовжують радувати око аж до початку жовтня.

Обрізку астильби виробляють, коли листя чагарнику починають темніти і сохнути. У такому вигляді рослина вже втрачає декоративні якості. Як відбувається обрізка астильби на зиму? Для видалення надземної частини куща знадобиться секатор, він є в арсеналі будь-якого садівника. Перш ніж приступити до роботи, необхідно продезинфікувати інструмент, щоб уникнути зараження куща різними захворюваннями. Приготуйте розчин марганцю: на літр води кілька кристалів речовини. Обробіть леза секатора з усіх боків. Обрізавши гілки однієї рослини, проведіть обробку інструменту знову. Так здійсните обрізку всіх кущів.

Видаляйте пагони, залишаючи молоді бруньки. Вони завжди розташовані трохи вище кореневища. Щоб вони не залишилися оголеними, астильбу потрібно обов'язково підгорнути. Разрыхлив грунт біля кожного куща, зробіть невелику насип висотою близько 4 сантиметрів.

Мульчування астильби

Мульчування астильби здійснюють після обрізки та підгортання рослини. Воно необхідно для захисту кореневої системи і нових нирок чагарнику. Мульча – це свого роду ковдру, укрывающее рослина, що служить захистом від холоду, випаровування залишків вологи і розмноження бур'янів. Завдяки мульчування грунт біля коренів залишається пухкої, що дозволяє їй дихати, захищаючи коріння не тільки від холоду, але і від загнивання. Незважаючи на надзвичайну витривалість, астильба восени і взимку потребує такого захисту, особливо, якщо мова йде про однорічному чагарнику або чотирирічному рослині. У цей період коренева система астильби або ще занадто слабка, або вже застаріла, тому вимагає особливої уваги.

В якості мульчі садівники можуть використовувати різні засоби – торф або перепрілий гній, а також тирсу або кору.

Чим удобрюють астильбу восени?

Щоб навесні рослина порадувало вас своєю красою, необхідно на зиму внести добрива в ґрунтовий шар. Астильба відповість вдячністю, якщо ви використовуєте в якості підгодівлі калійно-фосфорні добрива. Для кожного окремого рослини досить 20 грамів цієї речовини. Щоб грунт збагатилася до весни поживними речовинами, рекомендується використовувати перегній. Розкладаючись дуже повільно, таке добриво збагатить ґрунт як раз до настання періоду вегетації рослини. Але якщо на вашій ділянці грунт багата органікою, можна цього не робити.

Потрібно вкривати астильбу на зиму?

Якщо астильба до зими вже добре влаштувалася на вашій ділянці, який знаходиться в середній смузі, то про укриття для рослини можна не турбуватися. Воно відноситься до холодостійким, тому здатне витримувати і холодні зими. Мульчування буде цілком достатньо. Однак якщо рослина посаджено в північних регіонах, укриття на зиму краще зробити. Воно також необхідно рослинам, які посаджені більше чотирьох років тому. З віком їх коріння оголюються, а самі чагарники втрачають життєздатність. Такі астильби можуть загинути в умовах морозу, не супроводжується випаданням снігу.

Як зробити укриття? Деякі садівники як «покривала» використовують тирсу, інші воліють сіно або сухе листя, яких в кожному саду восени достатньо. Вкриваючи грунт, головне дотримуватися одне правило – використовувати тільки матеріали, дані природою. Вони відмінно справляються з завданням утримувати тепло і перешкоджають проникненню в грунт надлишкової вологи. А це як раз ті умови, при дотриманні яких можна бути впевненими, що красуня астильба благополучно переживе зимові холоди. Деякі садівники вкривають чагарник, використовуючи поліетилен. Але, оскільки він не є дихаючим матеріалом, під ним створюється парниковий ефект. Такі умови неприйнятні для астильби – її можуть загнити коріння взимку.

Власники присадибних ділянок дуже люблять і цінують астильбу за її красу і невибагливість. Якщо на вашій дачі красується ця рослина, то ви повинні знати – здорове і міцне рослина обов'язково переживе зиму, якщо створити для цього відповідні умови. Особливої уваги вимагають лише молоді і старі кущі астильби. Подбайте про них, як описано в цій статті, і навесні ви одержите нагороду за свої труди – знову насолоджуйтеся їх чарівністю та красою.

Ольга Самойлова, www.mednarodna.com.ua