Перекуси фруктами, горіхами, йогуртом, сухофруктами без шкоди для фігури
Тема перекусів не тільки не втрачає популярності, але і знаходить її з кожним днем. Минуле десятиліття дієтологи хором стверджували, що перекушувати шкідливо і це сприяє переїданню.
Що ж відбувається зараз? Відкриваємо книгу, яку написала Маргарита Корольова (лікар-дієтолог), відомого дієтолога-консультанта, який працює з зірками, і бачимо в ній наступне: перекуси необхідні для зниження, а також запобігання набору зайвої ваги. І чим раніше почався робочий день, тим більше в ньому має бути перекусів.
Підтримує колегу в цьому і доктор наук, професор-дієтолог Олексій Ковальков. «Вчасно зроблені перекуси допомагають боротися з нападами звірячого апетиту і сприяють своєчасній вироблення жовчі, що, в свою чергу, підтримує вагу в нормі», - стверджує Олексій.
Зрозуміло, тут мова ми поведемо не про бутерброди або чіпси з цукерками, а про альтернативні варіанти перекусів. При цьому будемо говорити про те як організувати перекус без шкоди для фігури.
1. Фрукти як безпечний джерело вуглеводів. Перекуси фруктами
Почнемо з того, що навіть завзятий любитель бутерброда навряд чи відмовиться перекусити фруктом. І неспроста: фрукти освіжають, насичують організм вітамінами і дарують гарний настрій. У кожного з них свої особливості і всі вони чудові:
• до складу яблук входить пектин, що допомагає спалювати жир;
• цитрусові заряджають організм вітаміном C;
• банани постачають нам магній і діють як легкий антидепресант.
Про безпеку фруктів для фігури слід судити за їх глікемічному індексі: чим він нижчий, тим більше цього виду фрукта можна вжити. Це означає, що яблук, слив або груш можна з'їсти більше, ніж бананів і винограду.
2. Йогурт – відмінне доповнення і білкова заправка. Перекус йогуртом
При всіх перевагах фруктів, на жаль, у них відсутній білок. Зате він є в йогурті. Вживати йогурт можна як окремо, так і використовувати у вигляді доповнення до фруктів.
Зрозуміло, він має бути без цукру, але смак його можна урізноманітнити. Невеликий рецепт: покладіть в баночку з йогуртом соняшникове сирі або смажені насіння (чайну ложку), половину ложки меду і перемішайте. Ви отримаєте смачний десерт, надовго вгамовує голод.
3. Сухофрукти як елемент дієтотерапії. Перекус сухофруктами
Деякі дієтологи не радять вживати сухофрукти з-за їх підвищеної калорійності. На ділі ж їх варто уникати тільки людям, що страждають ожирінням. Всім іншим такий перекус при помірному вживанні принесе виключно користь.
Наведемо як приклад родзинки чорний. Це сушений виноград, а значить, він дуже калорійний. Однак у ньому міститься клітковина, яка сприяє зниженню холестерину, і речовини, що допомагають печінки справлятися з переробкою жиру. Також родзинки полегшує роботу нирок і сприяє позбавленню від набряків. Таким чином, він може вважатися продуктом для схуднення.
Те ж відноситься до інших видів сухофруктів:
• чорнослив покращує обмін речовин і полегшує травлення проблеми;
• урюк насичує організм «правильним» видом цукру, допомагаючи уникнути переїдання;
• курага налагоджує гормональний фон за рахунок високого вмісту бета-каротину.
Тепер, якщо у вас і були сумніви на тему вживання сухофруктів в якості елемента зниження ваги, вони повинні розсіятися. А ось приклад ще одного калорійного, але корисного перекусу:
4. Горіхи – джерело корисних жирів. Перекус горіхами
Якщо, виходячи з дому, ви насипали в кишені або сумку жменю горіхів, можете бути впевнені: почуття голоду вам не загрожує. У цьому продукті — ціла гама мікроелементів, включаючи селен, а ще — антиоксиданти та виключно корисні жири. Однак будьте уважні: у день варто з'їдати не більше 30 грам горіхів. Причина в тому, що рівень їх калорійності наближений до бутерброду з ковбасою. Тому, якщо ваш чоловік буде стверджувати, що горіхи – це не їжа, сміливо сперечайтеся з ним.
Наведемо кілька способів, як зробити процес перекусу ще більш приємним:
1) Проявляйте фантазію. Міксуйте і поєднуйте перераховане вище. Використовуйте йогурт як заправку для фруктового салату, а з сухофруктів робіть цукерки з додаванням меду, сиру та кокосової стружки. Тоді бажання пригоститися чужим шматком торта на роботі з часом зійде на ні – у вас будуть свої десерти.
2) Вживайте різні продукти. Якщо ви третій день поспіль перекушуєте яблуками і чорносливом – нічого дивного, що вам хочеться «перехопити» пиріжок в їдальні. Так що слідкуйте за різноманітністю раціону. В магазині і на ринку звертайте увагу на нові види продуктів для перекусу, які ви не встигли спробувати.
3) Стежте за якістю. Фрукти повинні бути соковитими і смачними, сухофрукти – м'якими, а горіхи – цілими. Пробуйте і не економте собі у збиток, адже від смаку і дуже твердої їжі не буде ніякого толку.
Сподіваємося, наші поради допоможуть вам контролювати тягу до шкідливої їжі. Тут головне – послідовність. Перекушуйте трохи і регулярно, не здавайтеся, і що найважливіше – не голодуйте. Тоді організм змушений буде припинити відкладати в резерв те, що потім не поміщається в джинси.