Народна медицина

 
 
» » Глід криваво червоний - посадка й догляд, умови зростання

Глід криваво червоний - посадка й догляд, умови зростання

  
Глід криваво червоний - посадка й догляд, умови зростання Глід криваво-червоний (сибірський) зустрічається у вигляді чагарнику, дерева. Він відноситься до класу дводольних рослин відділу покритонасінних. Ботаніки його включили до складу сімейства рожевих, підродина яблуневих. Серед народних синонімів часто використовують наступні: глид, боярка, глод, кров'яно-червоний глід. Криваво-червоним рослину називають тому що його плоди дають дереву відповідний вид здалеку, так і гілки мають червонувате забарвлення.

Глід криваво червоний - умови вирощування, сприятливі для рослини

Глод сибірський поширений у південній частині Сибіру, на Далекому Сході, Середньої Росії. Висота дерева, чагарника може досягати 6 м, довжина колючок – близько 5 см, темно-зелених листків – 10 див. Квітки глода білі, зібрані в щитковидні, густі суцвіття. Плоди наділені криваво-червоним кольором, мають кулясту форму, всередині них розташовані 3 – 4 кісточки.

Глід криваво-червоний здатний витримувати значні температурні коливання. Він не боїться сильних морозів, тому дерево при культурному вирощуванні не вкривають на зиму. Також стійко рослина до літньої спеки.

Прямі сонячні промені здатні нашкодити криваво-червоному боярышнику, адже він потребує хорошому освітленні. Зайва тенистость місця посадки може позначитися на цвітінні, плодоносінні. Також на плодоносінні позначаються пізні весняні заморозки, які пошкоджують його квіти.

Глід воліє піщано-галечникові заплавні грунти. Погано росте дерево на глинистих грунтах з тієї причини, що на них значно утруднений водостік. Красиве, лікарська рослина віддає перевагу важку грунт, але вона повинна володіти прекрасним дренажем і бути родючим.

Глід все частіше почали вирощувати на дачах, в садах з тієї причини, що це рослина наділена унікальними лікарськими якостями. Крім користі, глід є дуже ефектним рослиною, особливо в період цвітіння, а також восени, коли на ньому висять грона червоних ягід на оранжево-червоному тлі листя. На більшості дерев присутні тверді, гострі колючки.

Глід криваво червоний - посадка

Для приготування посадкової суміші рекомендовано використовувати листову землю, торф, перегній, пісок. На дно посадкової ями кладуть дренаж, в якості якого можна використовувати гравій, щебінь, бита цегла.

Рекомендований шар дренажу – 15-20 див. Садівники іноді додають в посадкову яму вапно, але при цьому коренева система не повинна стикатися з нею безпосередньо.

Для посадки глоду краще підібрати сонячне місце, в затінених місцях цвітіння, плодоношення значно гірше. Пересадку рослини потрібно проводити до 5 річного віку деревця з-за його довжиною кореневої системи, яка при цьому пошкодиться.

Посадка саджанця на постійне місце зростання повинна проводитися, коли рослина досягне 2-х років. Глибина посадкової ями повинна бути 70 см, між саджанцями слід витримувати відстань в 2 м. Коренева шийка чагарнику повинна розміщуватися на рівні землі.

Відразу після посадки глоду його поливають, грунт навколо стовбура мульчують. Для мульчування підійде торф, суха земля, яку насипають шаром в 4 див. Давати хороший врожай саджанець почне до 10 років. При тривалості життя рослини в 400 років, 10 років – не термін...

Глід криваво червоний - догляд

У догляді глід не дуже вимогливий. Для здоров'я саджанця необхідно періодично видаляти хворі, відмерлі гілки. Обрізку глоду проводять навесні, надаючи дереву бажану форму.

Підживлювати рослину слід перед цвітінням, для чого використовують рідину перепрілого гною. Підгодівлю слід проводити не частіше разу на рік, якщо чагарник росте на багатою органікою землі. Для підживлення можна також використовувати мінеральні добрива, що розчиняються у воді, що використовується для поливу. По можливості застосовують тверді комплексні мінеральні добрива, що мають тривалу дію, поступово розчиняються в грунті.

В поливі чагарник не дуже вимогливий, достатньо одного поливу в місяць (близько 13 літрів). Якщо сезон дуже посушливий, можна збільшити кількість поливів. Доросле дерево може спокійно переносити посушливі періоди навіть без поливу, але молодому при посухи потрібна додаткова вода.

Чагарник погано переносить надлишковий полив, застій води в грунті. Навіть короткий період надлишку вологи здатний спровокувати виникнення, розвиток кореневої гнилі. Гниль у кореневій системі є причиною загибелі чагарнику.

Серед поширених шкідників глода виділяють іржу, бруньковий кліщ. Усунути іржу з куща рекомендується вирізкою хворих гілок. Також проводять обприскування рослини до розпускання бруньок підготовленим розчином бордоської рідини (3 – 5%).

У боротьбі з боярышниковым почковым кліщем проводять обрізку хворих гілок навесні і восени. Здоровий кущ після обрізки обприскують колоїдної сіркою. Якщо глод дуже сильно заражений, виконують його повторну обробку цим засобом після цвітіння.

Також глод піддається нападу різних шкідників, які вражають клени, яблуні, вишні. Цій рослині загрожують такі паразити, як: довгоносики, щитівка, пильщики, ложнощитовки, борошнистий червець, кліщі. Глид криваво-червоний може вражатися такими хворобами: гниль, плямистість, борошниста роса. Все обробки дерева, чагарнику потрібно проводити одночасно з іншими плодово-ягідними рослинами.

При догляді за цим деревом не можна забувати про видалення бур'янів, розпушуванні грунту. Навесні розпушування передбачає перекопування землі глибиною на один штик лопати. Якщо виникла необхідність розпушити грунт влітку, не можна її перекопувати глибше, ніж 11 – 15 див.

Нечипорук Олена, www.mednarodna.com.ua