Народна медицина

 
 
» » » Вітрянка - лікування народними засобами у дітей

Вітрянка - лікування народними засобами у дітей

  
Вітрянка - лікування народними засобами у дітей Збудником вітряної віспи (вітряної віспи) є вірус герпесу. Передається він повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової при безпосередньому контакті (дихання, чхання, кашель і т. д.).

Хворіють на вітряну віспу зазвичай діти до 12 років, але можливе зараження і в більш старшому віці. Лікування вітряної віспи у дорослих ми вже розглядали. Іноді хвороба вражає відразу цілі групи дітей в школах і дитячих установах. Відбувається це із-за того, що хвора дитина відчуває себе добре, клінічні прояви хвороби з'являються лише на 3-4 день після інфікування, але вже в цей час хворий є джерелом зараження для інших дітей.

Вітрянка – захворювання дуже поширене, більшість дітей хворіють нею. Тому, пропоную батькам більше дізнатися про неї і поговорити на тему: вітрянка - лікування народними засобами у дітей.

Вітряна віспа – симптоми, лікування у дітей:

Симптоми

Найчастіше хвороба протікає у дітей легко і без наслідків, звичайно, якщо хворий отримував відповідне лікування.

Після зараження, на 3 – 4 день з'являється висип у вигляді рожево-бурого бульбашок, підвищується температура, відчувається нездужання, слабкість, сильний свербіж шкіри. Найбільше шкірних висипань з'являється на 10-12 день після зараження.

Через 5 днів після появи перших бульбашок температура поступово спадає і нормалізується, бульбашки покриваються корочками. Ще через 7-14 днів кірочки відпадають, настає одужання. Тому саме швидке лікування вітрянки можливо протягом 2-3 тижнів.

Лікування

При перших ознаках захворювання викличте лікаря-педіатра. Він поставить діагноз і призначить медикаментозне лікування.

Зазвичай дитині призначають постільний режим і спеціальну молочну, рослинну дієту, рясне питво. Виключіть попадання в їжу алергенів, намагайтеся купувати свіжі натуральні продукти, це дуже важливо для одужання вашого малюка.

Вітрянка – захворювання не бактеріальне. Але іноді, якщо висипання гнояться, педіатр може виписати дитині антибіотики пеницилинного ряду, для запобігання можливих ускладнень.

Щоб виключити нагноєння і поява шрамів не дозволяйте дитині розчісувати шкірні бульбашки, коротко стрижіть йому нігті, на ніч одягати бавовняні рукавички.

Щоб прибрати сильний свербіж зробіть дитині лікувальну ванну. Розчиніть в теплій воді марганцівку до світло-рожевого кольору. Ванну можна приймати не більше 5 хвилин в день.

Змащуйте кожен бульбашка антисептиками тричі на день, до зникнення симптомів. Для цього підійдуть жовтий риванол, розчин метиленового синього, фукорцил (використовуйте з обережністю препарат може викликати біль, палить, не відпирається), 10%-ний розчин марганцівки.

Якщо свербіж дуже сильний можна дати дитині антигістамінні препарати, наприклад, Фенистил".

При високій температурі давайте дитині жарознижуючі засоби, призначені для дітей.

При правильному лікуванні хвороба пройде без сліду і залишиться лише дитячим спогадом. До того ж ваш малюк на все життя отримає імунітет проти вітряної віспи та оперізувального лишаю.

Лікування вітрянки народними засобами

* Кілька разів за день змащуйте ватним тампоном сверблячі висипання слабким розчином харчової соди.

* Після того, як відпадуть скоринки, змащуйте залишилися цятки нерафінованою соняшниковою олією або розчином вітаміну Е, щоб шкіра швидше відновилася.

* Під час лікування давайте малюкові свіжовичавлений лимонний сік, змішаний з медів, в пропорціях 1:1. Суміш давайте по 1 ч. л. між прийомами їжі.

* Проводячи лікування народними засобами вітрянки і для якнайшвидшого усунення її симптомів, поїть дитину настоєм лікарських трав. Для цього з'єднаєте рівну кількість квіток ромашки, календули, листя базиліка, меліси. Залийте 1 ч. л. склянкою окропу, укутайте і залиште на 15 хв. Процідіть, давайте настій дитині теплим по чверті склянки через кожні 4 години.

Ускладнення вітрянки

Якщо лікування проводиться не ефективно, виконуються не всі рекомендації лікаря, до вітряну віспу може приєднатися вторинна інфекція (бешиха, піодермія, абсцес, флегмона, сепсис та ін). Найгірше, якщо на 5 день хвороби приєднається менінгоенцефаліт. У цих випадках можливі серйозні ускладнення, що вимагають тривалого і дорогого лікування.

Профілактика вітрянки

У деяких країнах для профілактики вітряної віспи застосовується варицелло-зостер вакцина в перші кілька діб захворювання. В нашій країні вона не використовується.
Спеціальних заходів профілактики хвороби у дітей в Росії не розроблено. Застосовуються специфічні імуноглобуліни тільки для вагітних, для дітей з важкими декомпенсированными формами захворювань.

Ну ось, ми тепер знаємо «ворога» в обличчя. Маємо уявлення про вітряну віспу у дітей, її лікування, симптоми, ускладнення. Обов'язково поєднуйте медикаментозні і народні способи лікування вітрянки. Сподіваюся, ці знання нам знадобляться, і хвороба у наших дітей пройде легко і без ускладнень.

Будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua