Народна медицина

 
 
» » » Симптоми вітрянки :: Інкубаційний період: Лікування вітрянки у дітей :: Препарати

Симптоми вітрянки :: Інкубаційний період: Лікування вітрянки у дітей :: Препарати

  
Симптоми вітрянки :: Інкубаційний період: Лікування вітрянки у дітей :: Препарати Існують певні захворювання, які найчастіше розвиваються в дитячому віці. Окрему групу таких недуг складають вірусні хвороби, серед яких кір, краснуха, вітрянка, скарлатина, свинка і ін. Вони відрізняються високим ступенем зараження і досить часто стають причиною справжніх епідемій в дитячому колективі. Тому батькам потрібно обов'язково володіти інформацією про прояви таких захворювань, методи їх корекції, інкубаційному періоді. Сьогодні ми поговоримо про особливості вітрянки, з якої, як показує лікарська практика, частенько стикаються не тільки діти, але і дорослі.

Як довго до видимих симптомів живе вітрянка у дітей? Інкубаційний період

Вітрянка є вкрай заразною. Часом, для того щоб заразитися нею, достатньо просто пройти повз хвору дитину. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, після чого починає активно розвиватися в організмі. Приблизно через десять-чотирнадцять з'являються перші симптоми захворювання. Однак тривалість інкубаційного періоду може збільшуватися і зменшуватися, досягаючи часом двадцяти трьох днів, що залежить від віку людини і стану його імунітету. Варто врахувати, що контакт з хворим далеко не завжди стає причиною зараження, адже у деяких дітей імунітет сильно розвинений і здатний запобігти поразки.

Як проявляється вітрянка у дітей? Симптоми вітрянки

Захворювання розвивається досить активно. У хворого істотно збільшується температура, досягаючи часом тридцяти дев'яти градусів. Практично одночасно з підвищенням температури (інколи трохи пізніше) на тілі з'являються специфічні висипання, які є класичним і головним симптомом вітрянки. При цьому хворий скаржиться на сильну слабкість, головні болі, а також на ломоту в тілі. У більшій частині випадків перші висипання локалізуються на голові малюка, їх можна розглянути на шкірі обличчя, шиї, за вушками, а також у волоссі. З часом висипання розходяться по всьому тілу і можуть навіть переходити на слизові ротової порожнини, носа, а також статевих органів. При вітряній віспі досить часто нова порція висипань призводить до чергового різкого підвищення температури.

Якщо недуга протікає досить важко, він може провокувати збільшення температурних показників аж до сорока градусів, сильні головні болі, нудоту і блювоту. У таких випадках необхідно обов'язково звертатися за докторської допомогою і, можливо, навіть лягати в стаціонар.

Висип при вітряній віспі спочатку виглядають, як невеликі рожеві цятки. Згодом вони формують бульбашки, в яких проглядається рідина. Приблизно через добу-двоє прищики лопаються і починають підсихати, залишаючи по собі кірки. Такі утворення відпадають самі по собі, залишаючи по собі невеликий рубчик, який незабаром проходить. Час висипання становить при вітряній віспі від п'яти до десяти діб, а для повного очищення шкіри потрібно ще пару тижнів.

Хворий стає заразним незабаром після контакту з носієм вірусу, а контактувати з іншими людьми йому можна через п'ять днів після формування останнього висипання на шкірі.

Як коригується вітрянка у дітей? Лікування вітрянки у дітей

У більшій частині випадків вітрянка успішно лікується в домашніх умовах. Якщо ви запідозрили, що у вашої дитини розвивається ця хвороба, скоріше зверніться за докторської допомогою. Але не здумайте вирушати в лікарню, адже ваш малюк, швидше за все, заразний. Викличте лікаря додому.

При сильному підвищенні температури потрібно дати дитині жарознижуючий засіб на основі парацетамолу або ібупрофену. Категорично заборонено застосування складів з анальгіном.

З'явилася висипка потрібно кілька разів на день змащувати антисептиками, традиційним варіантом є зеленка, але крім неї можна застосовувати ще й фукорцин, а також метиленовий синій. Така обробка допоможе убезпечити ранку від проникнення інфекції, а ще трохи подсушит її.

У тому випадку, якщо висипання локалізуються на слизових – ці ділянки рекомендується полоскати або промивати ромашковим відваром, для обробки геніталій також можна застосовувати розчин перманганату калію.

Вітряна віспа навіть при легкому перебігу стає причиною виникнення сильного свербежу. Таке неприємне відчуття змушує малюка розчісувати ранки, в результаті чого зростає ймовірність нагноєння, іншими словами приєднання бактеріальної інфекції. При сильному свербінні можна давати дитині антигістамінні препарати, обговоривши їх з лікарем. А при появі нагноєнь може знадобитися прийом антибактеріальних складів широкого спектру дії.

Батькам варто постійно займати малюка, всіма силами відволікаючи його від неприємної симптоматики. Крім того, лікарі радять трохи знизити, а то й зовсім припинити прийом в їжу продуктів, що викликають алергію у дитини. Віддайте перевагу різним кисломолочним продуктам, а також не важкої їжі. При високій температурі потрібно дотримуватися питний режим.

Чим коригується вітрянка у дітей? Препарати для лікування

При вітряній віспі можуть застосовуватися противірусні препарати на основі ацикловіру, а також медикаменти типу інтерферону. Крім того непоганий ефект дає застосування мазі та гелю Віферон. Вироблення власного інтерферону може запускатися шляхом прийому Арбідолу. З антигістамінних препаратів дітям зазвичай виписують Зодак, а також Фенистил.

Терапія вітрянки у дітей повинна здійснюватися виключно під наглядом лікаря, всі ліки також повинні виписуватися лише фахівцем.

Катерина, www.mednarodna.com.ua