Народна медицина

 
 
» » Верес: посадка, догляд, вирощування в саду

Верес: посадка, догляд, вирощування в саду

  
Верес: посадка, догляд, вирощування в саду Верес - красивий декоративний чагарник висотою близько 70 див. Він покритий коричнево-бурою корою і темно-зеленим листям. У період цвітіння, з кінця літа і до перших заморозків, рослина покривається легким хмарою ніжних бузково-рожевих квіток.

У природних умовах верес можна зустріти на болотистій місцевості. Саме звідти колись принесли молоде рослина, щоб виростити у своєму саду. Аж надто гарний верес, особливо в квітнику. Багато квітникарі, садівники дуже люблять цю рослину і вирощують на своїх ділянках. Хоча його не можна назвати примхливим, все ж для успішного вирощування, гарного цвітіння, потрібно прикласти певну старання.

Про те, як розвести на своїй ділянці верес, посадка, догляд, вирощування в саду цієї рослини - про це і піде наша розмова:

Посадка, догляд за вересом

При купівлі молодої рослини з відкритою кореневою системою, зверніть увагу на наявність живих нирок і нових пагонів. Це важливо для успішного росту і цвітіння. Взагалі, краще купувати молодий верес в контейнері. Тоді коріння не постраждають при пересадці. До того ж, ґрунтові гриби з контейнера, змішані з грунтом при пересадці поліпшать укорінення, приживлюваність молодого вересу.

Вибираючи місце для посадки, потрібно врахувати, що рослина не любить скупчення води. Тому його краще висаджувати на узвишші, де земля швидше просихає. Не потрібні йому і прямі сонячні промені. Тому висаджуйте де-небудь в затемненні, по сусідству з високим деревом, під захистом крони. Тоді цвітіння вересу буде тривалим, а квітки більш яскравими.

Висаджуєте в середині весни (кінець квітня - початок травня). Можна висадити його і восени - з початком жовтня. Але навесні це робити краще, так як тоді за літо встигнуть зміцнитися коріння. При сухій погоді під час посадки, поливайте рослину частіше.

Підготовка ґрунту:

Верес не надто вимогливий, тому його можна вирощувати на бідних грунтах. Але якщо хочете отримати гарний, пишний кущ, з багатим цвітінням, додайте в посадкову ямку трохи торфу, компосту, піску і хвойної землі, перемішаних з грунтом. Якщо глиниста земля, покладіть на дно ямки дренаж (пісок, щебінь і трохи битої цегли).

Посадка:

Висаджують молоді саджанці (1-2 роки) в ямку глибиною 20-30 див. Тільки не дуже заглубляйте кореневу шийку. Витримуйте відстань між посадками в 40 - 50 див. Ямку з саджанцем засипте землею, утрамбуйте, рясно полийте.

Полив:

Полив залежить від типу грунту. Якщо земля легка, піщана або торф'яна, полив проводите частіше. Якщо грунт глинистий, поливайте рідше чагарник, 2-3 рази за тиждень. Крім того, рослина корисно обприскувати. Тільки робіть це не при яскравому сонці, щоб не обпалити листя.

Дуже корисно для самопочуття рослини, злегка розпушити ґрунт біля коренів після поливу, з подальшим мульчуванням дрібно поламаною деревною корою, торфом, тирсою і великими тирсою. Завдяки мульчування, земля біля коренів буде довше залишатися вологою, на ній буде менше бур'янів.

Підгодівля:

Верес дуже любить мінеральні підгодівлі. Тому по весні, порыхлите грунт біля коріння і підгодуйте верес азотно-фосфорним добривом.

Обрізка:

Перші пару років не варто займатися обрізанням. Видаляйте тільки поламані, замерзлі або засохлі гілки. Потім можна приступати до формування куща. Обрізку краще проводити ранньою весною.

Якщо ви хочете зрізати гілки вересу для формування сухого букета, зрізайте їх протягом сезону, але тільки не пізньої осені.

Хвороби:

Взагалі, верес досить стійкий до хвороб, не дуже боїться він і шкідників. А ось грибкові захворювання йому загрожують досить часто. І якщо з ними не боротися, верес може загинути.

Тому, якщо ви помітили на корі сірий грибковий наліт, а листя стали посилено опадати, рясно обприскати кущ фундазолом, або використовуйте однопроцентний розчин мідного купоросу. Процедуру проводите 2-3 рази за тиждень, через тиждень. З профілактичною метою обприскати його навесні, коли зніміть з чагарників укривний матеріал.

На закінчення хочеться відзначити, що верес - красиво квітуча, декоративна рослина, улюблене садівниками багатьох країн. Його люблять за мальовничий вид, тривале, щедре цвітіння. Садівники прикрашають вересовими кущами альпійські гірки, висаджують уздовж бордюрів і газонів.

Висновок

Якщо вам подобається ця рослина, то вивчивши інформацію про нього, ви зможете самостійно виростити верес - посадка, догляд, вирощування на дачі не будуть вас ні лякати, ні доставляти складнощів у житті. При дотриманні наведених вище нескладних правил вам обов'язково вдасться виростити здорове, красиве рослина. Удачі вам, дорогі садівники!

Світлана, www.mednarodna.com.ua