Народна медицина

 
 
» » » Полоскання горла при ангіні перекисом, содою, фурациліном, сіллю, йодом, оцтом, прополісом, ромашкою, календулою

Полоскання горла при ангіні перекисом, содою, фурациліном, сіллю, йодом, оцтом, прополісом, ромашкою, календулою

  
Полоскання горла при ангіні перекисом, содою, фурациліном, сіллю, йодом, оцтом, прополісом, ромашкою, календулою Ангіна є досить поширеним захворюванням, яке часто діагностують у представників різних віків і підлоги. Звичайно, найчастіше з нею стикаються діти, так як їх імунітет працює ще не на дуже високому рівні. Для того щоб суттєво прискорити процеси одужання при ангіні, варто систематично проводити полоскання хворого горла, і цьому процесу потрібно вчити діток з самого малого віку. Для такої процедури можуть використовуватися самі різні лікарські склади власного приготування. Поговоримо про найбільш простих і в той же час ефективних з них.

Перекис водню

Перекис водню є досить ефективним антисептиком, після того, як вона контактує з пошкодженими слизовими оболонками, відбувається вивільнення активного кисню. Він вступає у взаємодію з раневою поверхнею, що призводить до її механічного очищення від гною, а також крові, частинок білкової природи і різних патогенних організмів.

Щоб провести полоскання горла при ангіні перекисом водню варто взяти сто мілілітрів тепленької води і вмішати в неї столову ложечку тривідсоткової перекису. Також можна розчинити в двохстах мілілітрах води одну пігулку гидроперита. Проводите полоскання такими складами до п'яти разів на день, мінімальний інтервал між процедурами повинен становити три години. Відразу ж після використання розчину перекису водню, варто провести повторне полоскання якимось іншим складом, щоб промити ротову порожнину, а також мигдалини.

Сода

Саме сода найчастіше використовується для приготування полоскання при самих різних хворобах горла і ротової порожнини. Вона ефективно вимиває хвороботворні частинки і прискорює процес одужання. Для приготування лікарського складу варто розвести чайну ложечку соди в одній склянці звичайної води. Повторіть полоскання горла при ангіні содою три-п'ять разів на день. Враховуйте, що такий розчин істотно підсушує слизові оболонки, які і так запалені і сильно роздратовані.

Фурацилін

Даний препарат досить часто використовується в медицині, як непогане протимікробний засіб. Він ефективно протистоїть більшості бактеріальних частинок і істотно збільшує захисні функції нашого організму. Для терапії ангіни потрібно розчинити одну пігулку фурациліну в склянці теплої попередньо закип'ятила води. Щоб процес розчинення пройшов швидше, можете таблетку подрібнити до порошкоподібного стану. Для цього загорніть її в клаптик паперу і натисніть зверху ложкою. Повторюйте полоскання горла при ангіні фурациліном як можна частіше, хоча б і з інтервалом у півгодини. Тривалість однієї процедури повинна складати як мінімум три хвилини.

Сіль

Для дезінфекції ротової порожнини можна використати звичайний сольовий розчин. Для його приготування слід розчинити чайну ложечку солі в одній склянці води. Замість кухонної солі часто застосовують і морську, крім усього іншого її можна комбінувати і з содою. Повторюйте полоскання горла при ангіні сіллю мінімум чотири рази на день.

Йод

Даний лікарський засіб є в аптечці буквально у всіх сім'ях, воно надає активну протимікробну і дезинфікуючу дію. Для приготування лікарського складу варто розчинити п'ять-шість крапель йоду в двохстах п'ятдесяти мілілітрах води. Проводите полоскання горла при ангіні йодом до шести разів на день. Для максимальної ефективності варто поєднувати йод з сіллю, а також з йодом. При цьому на склянку тепленької води беруть по чайній ложечці солі і соди, а також чотири крапельки йоду.

Оцет

Для приготування такого розчину прийнято використовувати домашній яблучний оцет, так як він володіє масою корисних якостей. Візьміть столову ложечку такого продукту і розчиніть його в одній склянці тепленькою попередньо закип'ятила води. Повторюйте полоскання горла при ангіні оцтом максимально часто протягом дня. Таке полоскання непогано усуває набряклість, очищає слизові від бактерій і прискорює одужання.

Прополіс

Даний продукт бджільництва являє собою унікальну речовину з максимальним вмістом ряду высокополезных речовин. Так настоянка на його основі використовується для приготування полоскання при різних недугах ротовій порожнині, в тому числі і при ангіні. П'ять крапель аптечної настоянки прополісу слід розвести в ста мілілітрах тепленької води. Використовуйте полоскання горла при ангіні прополісом як можна частіше.

Ромашка

Ця рослина активно використовується в рецептурах народної медицини, так як воно є джерелом маси унікальних речовин, що надають відмінне протизапальну та протимікробну дію. Так для приготування розчину для полоскань при ангіні варто заварити столову ложечку ромашкового кольору склянкою тільки скипіла води. Настоюйте протягом півгодини, після чого процідіть. Використовуйте полоскання горла при ангіні ромашкою як можна частіше.

Календула

Ця рослина також є досить популярним серед знавців народної медицини. Полоскання горла при ангіні календулою проводять так само, як і ромашкою, заварюючи окропом. Крім того, для приготування полоскання при ангіні може застосовуватися і аптечна настоянка календули. Так столову ложку такої рідини варто розводити в склянці тепленькою попередньо закип'ятила води і використовувати для полоскань.

Пам'ятайте, що ангіну потрібно лікувати тільки під наглядом лікаря.

Катерина, www.mednarodna.com.ua