Народна медицина

 
 
» » Гадючник, посадка й догляд, вирощування комірника

Комірник, посадка й догляд, вирощування комірника

  
Комірник, посадка й догляд, вирощування комірника У цієї рослини є й інші назви. Наприклад, садівники називають комірник таволгою або фидипендулой. Але декоративні якості комірника завжди залишаються «на висоті». І якщо ви висадили у себе на ділянці це чудове рослина, з травня по серпень будете насолоджуватися прекрасними, легкими, повітряними ароматними шапками квітів, що покривають сад наче мереживом. А повітря навколо наповниться свіжістю, ваніллю і медовим ароматом.

Садівники-любителі дуже люблять вирощувати цей невибагливий квітка, якого відомо понад 10 видів. Дуже популярні сорти - звичайний, в'язолистий, червоний, камчатський, пурпурний, корейська. В залежності від сорту, ароматні квітки можуть бути білими, мати відтінки рожевого кольору. У давні часи його вважали оберегом і клали шматочки коренів або стебло під подушку, зашивали в одяг. Вірили, що він захистить від злих духів та лихих людей.

Також відомі його корисні, лікувальні властивості. Багато використовують комірник не тільки як ароматний, декоративний квітка, але і як ефективний лікарський засіб. Про те, як розвести в своєму саду комірник, посадка й догляд, вирощування комірника - про все це ми і поговоримо з вами сьогодні:

Вирощування комірника

Як садити комірник? Посадка рослини

Місце для посадки підберіть заздалегідь. Підійде півтінь, сонячний ділянку і досить зволожена легка грунт.

Комірник зазвичай розмножують невеликими відрізками кореневищ, або проводять поділ куща. Прослідкуйте, щоб на відрізках були по 2-3 вегетативних нирки. Проводять посадку в квітні або вересні. Висаджуйте деленко подалі один від одного (40-50 см), на глибину 10 -12 див. Пам'ятайте про те, що молоді рослини досить скоро і швидко розростаються.

Висадка шляхом поділу кореневища

Викопайте доросле, здорове рослина. Розділіть його корінь на кілька невеликих частин. Після чого посадіть на підготовлену клумбу, у відкритий грунт. Цей спосіб розмноження, садіння найбільш популярний у квіткарів. Коріння не надто заглубляйте (не глибше 5 см). При цьому розміщуйте їх горизонтально, щоб нирки перебували нагорі.

Посів насіння

Якщо немає можливості розмножити його корінням, можна посіяти насіння. Купіть їх у квітковому магазині. Перед посадкою попередньо замочіть на добу. Сіяти краще восени. Посійте насіння в борозенки на достатній відстані один від одного, на невеликому затіненій грядці. Стежте, щоб грунт не пересихав. Слідкуйте за рівнем її вологості, не допускайте пересихання. Коли з'являться молоді рослини, їх пересаджують на постійне місце. Цвітіння почнеться на другий рік після посадки.

Гадючник - догляд за рослиною

Щоб комірник радував вас рясним цвітінням, важливо дотримуватися правил агротехніки. Хоча рослина досить невибаглива, деякі правила потрібно обов'язково дотримуватися.

Ваш вихованець буде добре себе почувати на відкритому, сонячному ділянці саду або півтіні. Для нього гарні легкі супіщані або суглинисті грунти, а ось кислі грунти він не любить. Якщо збираєтеся розвести у себе цей чудовий квітка, просто посадіть його в гарну садову землю слабокислу або нейтральну. Він буде почувати себе дуже добре.

Комірник спокійно переносить короткочасну посуху. Але все ж пам'ятаєте, що волога йому дуже потрібна. Тому її часто висаджують уздовж штучних водойм. Регулярно, рясно поливайте. Якщо будете дотримуватися цих нехитрих правил, періодично підгодовувати, ви з року в рік будете насолоджуватися рясним ароматним цвітінням. Поділ куща проводять один раз за 5-6 років.

Особливості догляду за лабазником - звичайним

Потрібно знати, що рясний полив, зволожений грунт необхідний всіх сортів цієї рослини, крім одного - гадючника звичайного. Цьому сорту зовсім не потрібен рясний полив. Рослина чудово переносить жарку, посушливу погоду. Цей сорт віддає перевагу легкому, сухий грунт, а на кислому може захворіти і загинути.

Розмножують його, також як і інші види, в основному, кореневищами, які висаджують в грунт неглибоко. Для вегетативного розмноження цього виду беруть численні кореневі бульби.

Це гарне квітуче рослина не потребує якомусь особливому догляді. Поливайте, іноді підгодовуйте, використовуючи звичайні засоби для декоративних рослин. По мірі необхідності робіть формуючу обрізку, выпалывайте бур'яни.

Пам'ятайте про те, що гадючник добре переносить зиму, тому його не потрібно додатково вкривати, утеплювати на зиму.

Потрібно відзначити, що крім своїх прекрасних декоративних якостей - ароматного, рясного цвітіння, рослина володіє рядом лікувальних властивостей і застосовується в лікуванні деяких захворювань. Але це вже окрема тема для нашої розмови в майбутньому, до якої ми обов'язково повернемось. Ну а поки - саме час зайнятися посадкою. Удачі вам і будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua