Народна медицина

 
 
» » Промивання носа дитині сольовим розчином :: Користь харчової солі

Промивання носа дитині сольовим розчином :: Користь харчової солі

  
Промивання носа дитині сольовим розчином :: Користь харчової солі Людство використовує сіль не одне століття. Її додають в їжу для поліпшення її смаку, використовують як природний консервант для збереження продуктів про запас. Сіль отримала широке застосування в домашньому господарстві, хімічній, косметологічної та фармацевтичної промисловості, сільському господарстві. Сіль є компонентом, без якого людський організм не може нормально функціонувати.

Тому її активно використовують як у народній, так і традиційній медицині. З неї готують розчини, застосовувані при лікуванні простудних захворювань. Використовують при хворобах горла, вуха. З допомогою розчину з дрібних кристалів солі ефективно прочищають закладені носові проходи, ніс від слизу, видаляючи шкідливі мікроби - віруси і бактерії.

Солоні промивання рекомендують проводити дорослим людям, їх корисно робити дітям при простудах, при алергічних проявах, коли закладений ніс. Про те, як провести промивання носа дитині сольовим розчином і в чому власне користь харчової солі - про все це поговоримо сьогодні з вами:

Користь харчової солі при лікуванні недуг

Основним її компонентом є хлористий натрій. Саме це речовина обумовлює багато цілющі властивості солі. Дуже корисно додавати її невеликі кількості в раціон для нормалізації обмінних процесів. Не обійтися без неї при лікуванні зневоднення, відновлення кислотно-лужного балансу, підтримки необхідного рівня вологи.

Саме з цією метою застосовується хлорид натрію, який присутній у багатьох медичних розчинах. Такі розчини, наприклад, медики призначають хворим під час реабілітаційного періоду після хірургічних операцій.

До категорії харчова, відносять як звичну кухонну, так і йодовану сіль. Її рекомендують використовувати для присаливания готових страв, салатів, якщо організм відчуває дефіцит йоду. Використання йодованої солі знижує ризик захворювання щитовидної залози, так як йод надзвичайно важливий для процесу вироблення тироксину (гормон щитоподібної залози).

Ванни, примочки, компресу, протирання міцним сольовим розчином застосовуються при артритах, артрозах, інших захворюваннях опорно-рухового апарату, а також при вікових порушеннях обмінних процесів суглобів, кісток.

Ванни з легким, середньої міцності розчином морської солі корисні при нервових розладах, при шкірних захворюваннях. Під час процедури шкіра активно позбавляється від токсинів, шлаків, очищається.

Сольові ванни з додаванням екстрактів лікарських рослин рекомендують приймати при психічних, нервових розладах, стресах, так як коні володіють високим заспокійливим ефектом.

Відома користь харчової солі при проведенні процедури промивання носа і носоглотки. Слабкий солоний розчин ефективно очищає носові проходи від скопилася слизу і корочок. З допомогою розчину вимиваються частинки бруду, сажі, пилу. Разом з водою видаляються шкідливі мікроби, токсини. Значно поліпшується самопочуття, полегшується дихання.

Промивання рекомендується проводити при лікуванні риніту, при аденоїдні розрощення, аденоидите. Вони необхідні при гаймориті, фронтиті, этмоидите і сфеноидите. Ну, а тепер давайте дізнаємося, як провести промивання носа дитині:

Промивання носа дитині сольовим розчином

Приготування розчину

Ідеальним варіантом розчину для промивання носа дітям є пропорція: 1 ст. л. л. морської, або кухонної йодованої солі на півлітра теплої кип'яченої води.

Крім того, можна додавати питну соду. У цьому випадку розчин складається половини ч. л. солі, половина ч. л. соди на 200 мл теплої кип'яченої води. Це розчин володіє підвищеними бактерицидними властивостями, вважається лікувальним. Тому його не рекомендується використовувати для простого профілактичного, гігієнічного промивання. З цією метою краще готувати перший варіант розчину.

Проведення процедури

Промивання найзручніше проводити у ванній кімнаті. Якщо у вас є спеціальний балон для промивань, використовуйте його. Якщо ж його немає, можна використовувати гумову грушу з м'яким наконечником. Наповніть її заздалегідь приготовленим теплим розчином. Попросіть дитину схилитися над ванною (раковиною). Також він повинен широко відкрити рот, висунути язик назовні.

Обережно, не роблячи різких рухів, вставте кінчик наконечника груші в одну ніздрю, введіть рідина. Підсолена вода пройде через ніс в носоглотку, промиє їх. Дійде до ротоглотки, потім потрапить безпосередньо в рот, після чого витече назовні за висунутого мови.

Разом з розчином назовні витечуть згустки слизу, вийдуть кірки, частинки пилу, бруду. Залежно від стану здоров'я, може витекти досить багато хвороботворного вмісту. Після першої ніздрі, почніть промивання другий.

Відразу після процедури, дайте дитині висякатися, звільнитися від залишків рідини і слизу. Після чого швидко настане полегшення стан, стане легше, вільніше дихати.

Як показує практика, описана процедура промивання ефективна і легко переноситься навіть однорічними дітьми. Будьте здорові!

Світлана, www.mednarodna.com.ua