Народна медицина

 
 
» » » Трава сухоребрик лікарський, фото

Трава сухоребрик лікарський, фото

  
Трава сухоребрик лікарський, фото
Опис рослини.

Трава сухоребрик лікарський - це однорічна лікувальний трав'яниста рослина, яка має висоту 0,25-0,50 м. Відноситься до сімейства хрестоцвітних. Стебло рослини опушений, гіллястий. Листя сухоребрика з зубчастими частками, розсічені. Квітки двостатеві, правильні, дрібні, з чотирма навхрест розташованими пелюстками жовтого кольору. Плоди лікарської рослини - довжелезні стручки. Рослина цвіте влітку.

Де рослина поширена.

Поширений сухоребрик у Східній та Західній Сибіру, в європейській частині по всій середній смузі Росії, на Далекому Сході. Улюблене місце зростання - у засмічених місцях, уздовж доріг.

Заготівля сировини та її зберігання.

Для приготування препаратів заготовляють квітучі верхівки лікарської рослини сухоребрика і листя. Запасають їх під час цвітіння. Траву акуратно зрізують ножицями, сушать у вентильованих приміщеннях або в тіні під навісом, розкладають в один шар. Готову сировину має сильний запах, що нагадує запах капусти. Термін його зберігання - 1 рік.

Сухоребрик лікарський - фото.

Трава сухоребрик лікарський, фото


Хімічний склад лікарської рослини.

Трава сухоребрика лікарського містить сполуки сірки, аскорбінову кислоту, ефірну олію, дубильні речовини, глікозиди, каротин.

Фармакологічні властивості.

Сполуки сірки, що містяться у гулявнике, викликають рефлекторне посилення секреції слизу в бронхах і верхніх дихальних шляхах. Вони заспокоюють кашель, надають муколітичну дію, полегшують відхаркування. Рослина також використовують як в'яжучий, сечогінний, протицинговий, протизапальний засоби.

Застосування лікарської рослини в медицині.

З давніх часів рослина величають як трава вокалістів, так як стародавні греки використовували сухоребрик для лікування при втраті голосу.

Препарати рослини радять при запаленні легень, при фарингітах і ларингітах.

Застосовують їх як сечогінний засіб при нирковій недостатності і набряках, як в'яжучий засіб при дизентерії і проносах.

Настойка зі свіжих листя сухоребрика дієва при лікуванні цинги.

Зовнішньо сухоребрик застосовують при виразках і ранах, ангіні, стоматитах.

Лікарські препарати.

Настій при запаленні легень, бронхітах.

25 г трави сухоребрика лікарського заварити склянкою крутого окропу. Наполягати в термосі 1-2 години. Настій профільтрувати, сировину віджати. Пити теплим 3-5 разів на день по столовій ложці.

Настій як відхаркувальний і сечогінний засіб.

Подрібнити свіжі листки сухоребрика лікарського, облити кип'яченою холодною водою в пропорції 1:1, настоювати близько години, віджати сік через марлю. Пити 4 рази на день по столовій ложці.

Настоянка при цинзі, ларингіті.

50 г свіжої трави сухоребрика лікарської залити склянкою 70% спирту, настоювати відповідно до правил приготування лікарських препаратів. Приймати всередину 3-4 рази в день по 30-40 крапель.

Олександр, www.mednarodna.com.ua